Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

Hostia získali na súperovej pôde jediný bod

V zápasoch uplynulého kola sa viac darilo domácim kolektívom, ktoré neprehrali ani v jednom stretnutí. Spomedzi nich si plný bodový zisk nezaknihovala iba Novoť, keď stratila dva body po remíze s Vasiľovom. Vedúcu pozíciu si naďalej udržuje Zákamenné, z posledného miesta sa po víťazstve rozdielom triedy odlepila Breza. Jediným dvojgólovým strelcom v piatich dueloch bol Igor Otruba zo Zázrivej – tomu sa podarilo dvakrát skórovať aj v úvodnom kole proti Beňadovu a tak má na svojom konte celkovo už štyri presné zásahy.

ČK: M. Veselovský (Mutné)
Úvodných dvadsať minút patrilo domácim futbalistom. Po nich sa k ojedinelému útoku dostalo Mutné a hneď bol z toho gól. Po chybe obrany sa „nožničkami“ presadil Marián Veselovský – 0:1. Stretnutie sa potom odohrávalo väčšinou na hosťujúcej polovici. Mutné zastavovalo útoky aktívnejšieho súpera len za cenu faulov. V 37. min po jednom z nich z priameho kopu vyrovnal Igor Otruba. Aj v 2. polčase pokračovalo Mutné v tvrdej hre a v 69. min na to doplatilo vylúčením svojho hráča. Domáci kolektív využil početnú prevahu už o tri minúty, kedy opäť Igor Otruba strelou z priameho kopu spoza 16-ky upravil na konečných 3:1. Po tomto momente hráči Mutného už len bránili. Zázrivá si napokon v súboji s obetavým hosťujúcim tímom pripísala vydreté víťazstvo. (io)

Breza – Or. Lesná 3:0
(1:0)
Góly: Pavol Sitárik, Peter Sitárik, Volček
Oba tímy začali zápas vo svižnom tempe. Prvý vážnejší moment sa zrodil v 22. min a skončil gólom. Rudolf Hládek unikol po pravej strane, odcentroval a Pavol Sitárik zaznamenal prvý úspech domácich – 1:0. Rovnaká akcia nastala aj o minútu neskôr, tentokrát však brankár Or. Lesnej vyrazil loptu na roh. V 34. min nastrelil hosťujúci hráč pravú a v 42. min zase ľavú žrď. Záver prvého polčasu tak patril Or. Lesnej. Aj po prestávke hrali hostia aktívne, no nepodarilo sa im skórovať. V 62. min využil nedorozumenie v ich obrane Peter Sitárik a zvýšil na 2:0. Posledný gól padol až na samom konci stretnutia. Zaváhanie obrany potrestal tretím presným zásahom domáci Lukáš Volček. (rh)

Zákamenné – Beňadovo
1:0 (1:0)
Gól: M. Vrábeľ
ŽK: R. Florek (Zákamenné)
Duel medzi Zákamenným a Beňadovom by sa dal nazvať festivalom premárnených šancí. Viac príležitostí na skórovanie mali domáci futbalisti, no ich zakončenie nebolo najpresnejšie. Jediný gól stretnutia padol v 30. min, z priameho kopu skóroval Michal Vrábeľ. Hra sa odohrávala najmä v strede poľa a v pokutovom území Beňadova. (av)
Novoť – Vasiľov 0:0
ČK: Ľ. Hnojčík (Vasiľov) - po 2 ŽK
Divákov: 50
V zápase lepšej úrovne mali hráči Novote častejšie loptu na svojich kopačkách. Obidva tímy si vypracovali dostatok šancí, no ani jeden nedokázal vsietiť gól, znamenajúci víťazstvo. S pribúdajúcim časom mali viac z hry domáci, ale vyťažili iba šesť rohových kopov. Po obrátke hrala Novoť naďalej aktívne a udávala tempo. Hostia sa zamerali na udržanie výsledku, spoliehali sa hlavne na rýchle protiútoky. Domáci mali v druhom polčase päť dobrých príležitostí, no gólman Vasiľova ich zázračne vychytal. Postupne mohol skórovať hlavou Závodančík, Betík, Mikolajčík či Hollý. Nestalo sa a hostia si odviezli z Novote šťastný bod. (mh)

Hruštín – Lomná 2:1 (1:0)
Góly: Fr. Slameník, R. Babinský – A. Florek
ŽK: Majcher (Lomná)
Prvé dejstvo sa nieslo v znamení prevahy domácich, vypracovali si viacero gólových príležitostí. V 20. min Fr. Slameník po samostatnom úniku zaváhal, pred brankárom sa ocitol sám aj Janovčík. Hostia hrozili ojedinele, zväčša zo štandardiek. V 40. min si na center nabehol Fr. Slameník a hlavou prekonal dobre chytajúceho brankára Lomnej – 1:0. Aj nástup do druhej 45-minútovky mal lepší Hruštín, keď Rastislav Babinský už v 50. min po individuálnej akcii strelou po zemi k tyči upravoval stav na 2:0. Hostia zdramatizovali stretnutie v 75. min – lopta sa po ďalekonosnej strele Antona Floreka odrazila od zeme do šibenice a bolo 2:1. Do konca mali domáci ešte dve výborné šance, no pri zakončení im chýbala rozvaha. (fm)