Program je určený nielen domácim, ale najmä všetkým „cezpoľným“ návštevníkom Oravy a Roháčov. V nedeľu 29. augusta začne o 10.30 h svätou omšou v kostole sv. Alžbety Uhorskej v areáli múzea. Na nej sa roľníci spod Roháčov poďakujú za tohtoročnú úrodu. Po omši sa svojimi výrobkami predstavia oravské potravinárske firmy a družstvá. Ich prezentácia bude spojená s ochutnávkami a predajom regionálnych mliekarenských a pekárenských výrobkov. V skanzene nebudú chýbať ani remeselníci so zaujímavými ukážkami tradičných výrobných postupov a výrobkov.
Pestrý popoludňajší program odštartujú o 12.30 h členovia detského folklórneho súboru Roháčik zo Zuberca, o hodinu neskôr ich vystrieda folková skupina Skalka z Trstenej. Tá divákom predstaví zaujímavú časť svojho repertoáru, v ktorom nechýbajú ani zhudobnené oravské povesti. Tretiu hodinu programu naplní svojím vystúpením známy folklórny súbor Liptov z Ružomberka.
Návštevníci zaujímavej nedele v Múzeu Oravskej dediny budú môcť nielen hlasovať o tom, ktorý remeselník ich najviac zaujal. Pre všetkých je totiž pripravená aj prekvapujúca tombola. Takže prísť sa určite vyplatí.