Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Zuberec si s prvou vážnou prekážkou z Párnice poradil

Gólové hody priniesla uplynulá nedeľa v každom zápase. Prvú vážnu prekážku jesennej časti prekonal Zuberec, ktorý si poradil s Párnicou. Doma nezaváhalo ani zvyšných šesť mužstiev, ktoré nadelili súperom poriadnu gólovú nakladačku. Oravský Podzámok zvíťaz

il nad Bzinami, Oravské Veselé nad Kraľovanmi. Štyri kúsky nadelili súperovi Bziny. Podobné výsledky sa zrodili vo Vavrečke a Dlhej, kde domáci vyhrali 3:2. V poslednom zápase si výhru do tabuľky pripísali aj Leštiny, ktoré zdolali Oravskú Porubu.

Divákov: 300
Zostava domácich: Harmata, Fandák, Jantačka, E. Šiška, Pazúrik, T. Šiška, V. Filek, M. Šiška, M. Filek, P. Bažík, Sojčák, striedali Šimičák, Šišila, Tetík
Zostava hostí: Smoleň, Lach, Vanko, P. Šiška, Trnovský, Karcol, Kováč, Tittel, Slosarčík, Kalina, Katrenčík, striedal Jurámik
Domáci začali vo svižnom tempe a od začiatku diktovali spôsob hry. Hostia zo zabezpečenej obrany hrali na rýchle protiútoky, dostávali sa však iba po šestnástku. V 10. min mal na kopačke gól Vlado Filek, no dobre chytajúci Smoleň jeho strelu zneškodnil. V 15. min Vladimír Filek kopal opäť priamy kop, lopta však iba o kúsok minula bránu hostí. Párnica mala gól na kopačke Kalinu, no brankár Zuberca tiež chytal veľmi dobre. Zuberec sa radoval v 30. min. Krásnu akciu založil Pavol Bažík, loptu ako na tácni naservíroval Sojčákovi a ten bez problémov dáva na 1:0. Domácim sa úspech ponúkal aj v 40. min, Pavlovi Bažíkovi to však tentoraz nevyšlo. Do 2. polčasu Zuberčania nenastúpili s pohodou a boli to práve hostia, ktorí sa dokázali vypracovávať čisté šance. Jednu z nich nekompromisne poslal k tyči Kalina, 1:1. Zuberec znervóznel. Silnou bojovnosťou sa však opäť dostal do zápasu. V 70. min dáva hlavičkou dobre hrajúci Pavol Bažík. Od tejto chvíle už na ihrisku dominujú domáci, čo hlavičkou v 80. min potvrdzuje Martin Filek, 3:1. V 85. min mal gól na hlave aj striedajúci Tetík, no nedal. Zápas sa už len dohrával a čo do jeho úrovne - fanúšikovia mohli byť s hrou oboch celkov spokojní. (mš)

Or. Podzámok - Bziny
5:0 (2:0)
Góly: Š. Kľuska 2, M. Chomistek, M. Horňák, T. Červeň
ŽK: Chromek, Holubčík, Maslo, Brienik – Tomáň, Hrivňák
Zostava domácich: Serdel – Holubčík, Svýba, P. Maslo, Kľuska, Chomistek, Chromek, Brienik, Jančo, T. Červeň, Horňák. Striedali: Hárezník, Juriga
Zostava hostí: J. Beňuš – Tomáň, Sroka, Kecera, Duraj, P. Beňuš, Záhora, Lukáčik, Bugan, Hrivňák, Kvasničák. Striedali: T. David, L. David
Domáci nastúpili s odhodlaním potvrdiť úlohu favorita. Podľa toho vyzeral aj začiatok zápasu. Gólové šance Oravského Podzámku však zostali spočiatku nevyužité. Až v 20. min po vyrazenej strele T. Červeňa otvoril skóre Kľuska. Domáci pokračovali v nápore, po pol hodine vysunul Brienik Chomisteka, ktorý oklamal brankára a bolo 2:0. Druhé dejstvo malo podobný scenár a v 55. min opäť po vyrazenej strele Horňáka zvýšil Kľuska na 3:0. Hostitelia predvádzali naďalej peknú hru, ale gólový efekt prišiel až v závere zápasu. Pätnásť minút pred koncom vynikajúco hrajúci Horňák strelou spoza 16-ky upravil na 4:0. Skóre uzavrel v 85. min T. Červeň, keď sa najlepšie zorientoval v skrumáži na hranici pokutového územia. Ján Holubčík

Žaškov – Rabča 4:0 (2:0)
Zostava: Buzák – Hanko I. (Lopeň), Bajči, Hanko A., Bakoš, Pobeha, Turčina, Kaplánek, Mikuš (Krška), Gejdoš, Gallo
Zostava: Grobarčík – Porvich, Brišan, Krivanka, Revaj, Tropek, Gužík, Herud, Zboroň (Vnemčák), Budzel, Sivila (Ferenza)
Góly: Turčina, Kaplánek, Pobeha, Gejdoš
Žk: Mikuš – Porvich, Gužik
Čk: Revaj
Divákov: 110
Domáci začali náporom a už v 2. minúte po nepriamom kope Pobehu dáva Turčina vedúci gól zápasu – 1:0. V 4. minúte už mohlo byť 2:0, ale priamy kop Pobehu zastavila tyč. Od 15. minúty hostia pritvrdili a hra sa vyrovnala. Domáci však mali fyzicky navrch a permanentne ohrozovali bránku hostí. Z viacerých gólových šancí sa ujala strela Kaplánka v 43. minúte – 2:0. Aj v druhom polčase hrali domáci aktívne a už v 47. minúte Mikuš vystrelil tesne vedľa. V 54. minúte Gallo hlavičkuje tiež tesne vedľa. V 61. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Revaj. Od tohto okamihu domáci ovládli hru. V 72. minúte zahrával Pobeha priamy kop a jeho tečovaná strela skončila v bráne – 3:0. O dve minúty nato už bolo 4:0, keď Krška preloboval brankára a Gejdoš dáva gól do prázdnej brány. Domáci si vypracovli ešte niekoľko príležitostí, ale ich nevyužili. (pľ)

Dlhá – Lokca 3:2 (1:1)
Góly: Capuliak, Brácho, Haviar – Náčin, Valčičák
ŽK: Brácho – Náčin, Valčičák
Zostava domácich:
Kulošťák, Bleskáň, P. Capuliak, Spišiak, Murín, Maslo, Kukla, Haviar, A. Capuliak, Brácho, Chladný, striedali: Kukla, Osadský, Žilinec
Zostava hostí: D. Vajdiar, Michalčík, J. Vajdiar, Jadroň, I. Vajdiar, Kadavý, Rabčan, Jucha, Kormaňák, Oščadnický, Valčičák, striedali: Náčin, Oščadnický
Dlhá začala náporom a už v 2. min ju P Capuliak dostáva do vedenia. Od tohto momentu sa hrá akoby na jednu bránu, šanca P. Capuliaka i ďalšie dve brata Petra zostávajú nevyužité. V 32. min podnikli hostia prvú nebezpečnú akciu, brankár domácich však ich strelu likviduje. V 37. min zlé rozostúpenie hráčov domácich poskytlo veľký priestor útočníkoví Rabče, ten prechádza celou obranou, nahráva voľnému Náčinovi, no toho domáci hráči skosili. Náčin trestá faul a upravuje na 1:1 Aj 2. polčas začali lepšie domáci hráči, nedokázali si však vytvoriť streleckú príležitosť. Naopak, v 53. min po chybe obrany Dlhej im šťastena pomohla. O minútu neskôr sa hneď z protiútoku dostáva k lopte v šestnástke P. Capuliak, ideálnym centrom posiela na Bráchu a ten z desiatich metrov hlavičkuje na 2:1. V 60. min obrana Dlhej pochybila a Lokca vyrovnáva. Vážnejší vzruch na ihrisku videli diváci v 70. min. Po dobrej kombinácii Dlhej prichádza lopta za obranu, Roman Chladný ide sám na brankára, Lokčania ho však zastavujú iba faulom a Haviar zvyšuje na 3:2. Hostia mali výbornú šancu na vyrovnanie v 75. min, v dobrej pozícii však hráč Lokce prehlavičkoval. Do konca zápasu bolo vidieť snahu na oboch stranách, ale bez väčšieho efektu. Efekt mohla priniesť prihrávka na Žilinca, ktorý zle trafil loptu a tak spálil veľkú šancu Dlhej. Miroslav Kuva

Leštiny – Or. Poruba
2:1 (1:1)
Góly: Belo, Púplava (11 m) – P. Dudáš
ŽK: Lupták, Halák – Milan Dudáš, P. Dudáš
Zostava domácich: Škrabák – Belo, Krakovský, Ľ. Kovaľ, P. Čajka, Murina, Lupták, Melicherčík, Krkoška, Púplava, Halák. Striedal: T. Kovaľ
Zostava hostí: Tabačák – Chlúda, Čipčala, Hucko, Hrúzik, Strapec, P. Dudáš, Miroslav Dudáš, Molnár, Milan Dudáš, Mikušiak.
V Leštinách sa hral nervózny zápas s množstvom osobných súbojov, ale rozhodcovia udržali hru v medziach pravidiel. Už v 1. min po zrazení sa dvoch hráčov kopali hostia priamy kop. Využili nesústredenosť domácich a po rýchlej rozohrávke P. Dudáš trafil z 25 m pravý horný roh brány, 0:1. Potom sa hra začala vyrovnávať a hráči Leštín postupne prebrali iniciatívu na svoje kopačky. Vypracovali si viacero šancí, ale vyrovnanie prišlo až v 44. min po hlavičke Belu z hranice „malého vápna“. Po zmene strán v 61. min kopali domáci priamy kop. Lopta sa dostala na hlavu Krkošku a od neho k Púplavovi, ktorého hosťujúci hráč fauloval v pokutovom území. Rozhodca odpískal 11-ku a sám Púplava ju premenil, 2:1. Do konca zápasu sa hralo ďalej nervózne, ale Leštiny si víťazstvo už nedali vziať.
Ján Pangrác

Oravské Veselé – Kraľovany 3:0 (1:0)
Góly: M. Madleňák 2x, J. Jurana
ŽK: M. Madleňák, P. Kromka – M. Eliáš
Zostava domácich: M. Beňadik, P. Kromka, Š. Uhliarik, A. Kromka. J. Žofaj, F. Majdiak, M. Madleňák, J. Rieger, M. Kríž, M. Madleňák, J. Jurana, striedali J. Majzel, T. Sameliak, M. Romaňák
Zostava hostí: Kubinda – M. Had, B. Kraľovanský, Š. Had, M. Marcinek, P. Puvák. P. Lacko, M. Eliáš, M. Zrník, R. Krľovanský, P. Gallo, striedali J. Ballek, M. Batuna, J. Kurčina.
Družstvo Kraľovian bolo prekvapené už pred zápasom, na akom krásnom trávniku bude hrať. Oba kolektívy začali opatrne, hostia od začiatku hrali technickejší futbal, ale iba po šestnástku. Domáci akoby sa od začiatku iba hľadali. Kraľovany v prvom polčase zatlačili domácich, ale ich hra sa končila na stopérskej dvojici Žofaj – Uhliarik, ktorá pracovala veľmi dobre. Od 30. min domáci prebrali hru a tlačili hostí do defenzívy. Keď sa už zdalo, že polčas sa skončí 0:0, udrel M. Madleňák, obišiel stopéra, poľahky obišiel i vybiehajúceho brankára a otvoril skóre. Druhý polčas sa už niesol v znamení Oravského Veselého. Domáci tréner poslal do hry J. Majzela a to bolo oživenie zápasu. Do konca hry pridali domáci ešte dva góly – prvý pochybe hosťujúceho brankára M. Madleňák a ďalší dal J. Jurana, keď nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. Hostia odchádzali sklamaní a pravda je taká, že z pozície diváka sa mal zápas skončiť 4:2. Veľmi dobrý výkon odviedla rozhodcovská trojica. (rd)

Vavrečka – Tstená 3:2 (0:1)
Hostia premárnili veľkú šancu – do Vavrečky doviezli 3 body, hoci do polčasu viedli 1:0. Po polčase dokonca 2:0, domáci však zvrátili výsledok po hrubých chybách hostí na konečných 3:2. Trstenčania odchádzali z ihriska s pocitom krivdy: ťažké srdce majú na hlavného rozhodcu, ktorý im v závere zápasu udelil červenú kartu. (bt)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Takýto rad vytvorili ľudia pred jedným z odberných miest v Dolnom Kubíne ráno o pol ôsmej.

Na Orave sa začal pilotný projekt testovania na Covid-19

Testovanie zabezpečujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 12.00 h a od 13.00 do 20.00 h.