Webová stránka je výsledkom zrkadlového slovensko-poľského projektu, podporeného z prostriedkov fondu cezhraničnej spolupráce Phare CBC 2001. Na slovenskej strane má projekt názov Spoznajme sa a je realizovaný pod hlavičkou Združenia Babia hora so sídlom v Bobrove. Poliaci dali projektu konkrétnejší názov: Internetový katalóg kultúrno-prírodných hodnôt a turistickej infraštruktúry hornej Oravy. Zastrešený je Združením Priatelia Babej hory, ktoré má sídlo v Hornej Zubrici. Katalóg obsahuje 564 údajov o 24 obciach regiónu Biela Orava a 14 obciach poľskej, Čiernej Oravy.
Slávnostná prezentácia internetového katalógu sa uskutočnila v utorok 10. augusta vo Veľkej Lipnici. Stretli sa na nej predstavitelia oboch združení, starostovia väčšiny prezentovaných obcí, spracovatelia projektu a pozvaní hostia. Bola medzi nimi vedúca úradu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Elena Krausová, poslanec Žilinského samosprávneho kraja Ján Kapala a predseda Euroregiónu Tatry T. Nowak. Projekt predstavila predsedníčka Združenia Babia hora Viera Namislovská a predseda Združenia Priatelia Babej hory Marian Kulawiak. K nim sa pridali aj členovia pracovnej skupiny, ktorá internetový katalóg vypracovali, Piotr Kozina, Tomasz Lamorski a Eva Kurjaková.
Webová stránka má slovenskú a poľskú verziu a pri každej z prezentovaných obcí je zoznam prírodných, kultúrnych a turistických zaujímavostí s fotografiami a mapkami. Tento katalóg možno chápať ako východiskovú databázu, ktorú bude potrebné ďalej dopĺňať, spresňovať a skvalitňovať. Ako povedala V. Namislovská, cieľom projektu bolo zmapovať hodnoty tej-ktorej obce, upozorniť na ne, chrániť ich a využívať v prospech turistického ruchu. „Mal by to byť prvý krok ku kvalitnému plánu regionálneho rozvoja,“ dodala. Obce prezentované v internetovom katalógu spája „kráľovná Beskýd“ – Babia hora, ktorá je prírodnou rezerváciou. Veľká časť územia na oboch stranách hranice je chránená.
Na poľskej strane je to Babiohorský národný park a na slovenskej Chránená krajinná oblasť Horná Orava. Už samotný tento fakt utvára výborné predpoklady pre rozvoj turistického ruchu v spomínanej oblasti. Ako pripomenul Tomasz Lamorski i Eva Kurjaková, každá obec má nejaké prírodné a kultúrne zvláštnosti, ktorých význam a hodnota sú nedoceňované a domáci si obyčajne ani dobre neuvedomujú, okolo čoho denno-denne chodia. Zvýšiť informovanosť i samotných obyvateľov hornej Oravy o kraji, v ktorom žijú – aj to bol jeden z cieľov prezentovaného projektu.