Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Suchá Hora si užila nádherný country cross i motokros

Športovým a kultúrnym sviatkom možno označiť uplynulý víkend v Suchej Hore. Uskutočnilo sa tu šieste kolo seriálu Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v country crosse.

Mali špičkovú účasť, fantastické výkony a bohatý sprievodný program, čo prilákalo do tejto prihraničnej obce viac ako desaťtisíc ľudí.
Hlavným bodom víkendu boli určite preteky. V Suchej Hore sa predstavilo viac ako 220 pretekárov z troch európskych krajín.

Nechýbala tu celá slovenská špička, v ktorej absentoval len Ivan Jakeš a Ján Kapajčík, štartujúci na podujatí ME v Taliansku. Súťažilo sa na trati dlhej 9 km a v troch výkonnostných triedach, z ktorých najväčšiu pozornosť pútala najvyššia a jej kráľovská kubatúra. V nej štartovala už takmer slovenská endurácka legenda Jaroslav Katriňák, ktorý najviac súperí s mladým talentom zo Žaškova Štefanom Svitkom. Z ich súboja nakoniec vyšiel víťazne mladý Žaškovčan. V sobotu skončil druhý hneď za Jaroslavom Katriňákom vinou až štyroch pádov. Štefan Svitko je známy svojou rýchlou a agresívnou jazdou, ktorá sa mu vydarila v nedeľu. Suverénne totiž vyhral i keď Jaroslav Katriňák pre poruchu motorky preteky nedokončil. Mladý reprezentant sa zásluhou týchto výsledkov stal medzi štvortaktmi celkovým víťazom a do priebežného hodnotenia majstrovstiev SR sa dostal na čelo. Možno teda konštatovať, že v Suchej Hore bol viac ako úspešný.

250 ccm:
1. Peter Podhorský, 2. Ivan Novotný, 3. Lukáš Červeň, 5. Daniel Kristofčák (Nižná)
Štvortakty:
1. Tomáš Ručka, 2. Juraj Nemčovič, 3. Tomáš Zych

3. výkonnostná trieda:
125 ccm:
1. Miroslav Kúdela, 2. Pavel Bubelíny, 3. František Prílepok (D. Kubín), 20. Peter Tekeľ (O. B. Potok)
250 ccm:
1. Robert Čorba, 2. Peter Baláž, 3. Igor Gábriš
Štvortatky:
1. Marek Meško (D. Kubín), 2. Radoslav Štadani, 3. Ladislav Mikula
Športovým vyvrcholením suchohorského víkendu bola dobrovoľná nesúťažná disciplína, nesúca názov O goralský klobúčik. Prihlásilo sa do nej 30 pretekárov. Tentoraz sa však pretekalo v motokrose a teda na menšej trati, čo bolo pre divákov atraktívnejšie. Súťažilo sa vyraďovacím spôsobom a bez rozdielu kubatúry. Prvé dve rozjazdy suverénne vyhral Štefan Svitko a Jaroslav Katriňák a boli favoritmi vo finálovej jazde. V nej si Jaroslav Katriňák vynahradil neúspech z country crossu a s veľkým náskokom vyhral.
O goralský klobúčik:
1. Jaroslav Katriňák, 2. Štefan Svitko, 3. Milan Baroš
Podujatie v Suchej Hore bolo plné aj ďalších súťaží. V motokrose súťažili deti do 10 rokov na malých motorkách s obsahom do 60 ccm. V ňom sa dokonca predstavilo aj jedno dievča z Tvrdošína, Monika Feniková a bolo všetkým chlapcom viac ako vyrovnaným súperom. Na 5. priečku ju odsunul len nešťastný pád.
Výsledky:
1. Ján Stahoň, 2. Patrik Šikyňa, 3. Vladimír Kostelánsky, 4. Richard Šikyňa, 5. Monika Feniková
Vo viac ako dvoch stovkách súťažiacich sa predstavilo aj niekoľko Oravcov. Okrem Štefana Svitka súťažil v druhej výkonnostnej triede Daniel Kristofčák z Nižnej a patril k najlepším. Úspešný bol aj Marek Meško, ktorý vo svojej kubatúre zvíťazil. Početné zastúpenie mal ešte Oravský Biely Potok. Z tejto obce súťažilo až päť nadšencov terénnych motoriek. V domácom prostredí sa však chcel úspešne predstaviť hlavne Marián Šprlák zo Suchej Hory, v tomto roku prvýkrát súťažiaci v seriáli majstrovstiev SR. Jazdil síce výborne, v sobotu však bol diskvalifikovaný a v nedeľu si vybojoval bodované 6. miesto. V celkovom vyhodnotení ale chýbal a svoje priebežné 9. miesto si zrejme pohorší.
Veľkým lákadlom, ktoré dokázalo do Suchej Hory pritiahnuť niekoľko tisíc divákov, bol sprievodný kultúrny program. Predstavili sa tu totiž také hviezdy ako Milan Loprais zo svojou Tatrou, hudobná skupina Drišľák a česká speváčka Iveta Bartošová. Veľa návštevníkov sa však tešilo na bohatú tombolu a kto vyhral, musel byť spokojný. Veď sa rozdávali také ceny ako farebný televízor, DVD prehrávač, záhradný krb a dokonca aj osobný automobil.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.