Ale prečo dalo mesto vnútorný priestor do prenájmu predajcom textilu? Nie je v Dolnom Kubíne obchodov s podobným textilom už dosť? Čo keby sme dali priestor skôr remeselníkom, výrobcom tradičných výrobkov z Oravy či suvenírov?“
Nedá sa nič iné, azda len súhlasiť. Pravdou však je, že tržnica pri kolonádovom moste na Bysterci nie je mestská. Mestu patrí len pozemok, na ktorom tržnica stojí a samotná budova je vlastníctvom súkromnej osoby. Preto nemôže samospráva rozhodovať, čo sa v priestoroch tržnice bude predávať, o tom rozhoduje jej vlastník. Ako sme sa však dozvedeli od Dariny Zukovej z oddelenia služieb, regionálneho rozvoja a cestovného ruchu Mestského úradu v Dolnom Kubíne, mesto vlastní stánky oproti tržnici. Práve pre týchto prenajímateľov stanovilo podmienku, a tak v stánkoch môžu predávať len ovocie a zeleninu, nie spomínaný textil. O ten nie je totiž zo strany kupujúcich – občanov a turistov - veľký záujem. Naopak, konkurenciu v podobe viacerých predajcov zeleniny ľudia vítajú.
Predaj textilu na trhoviskách či tržniciach nie je však ničím nezvyčajným (stačí si prejsť stánky pri nemocnici na Brezovci), napríklad v Liptovskom Mikuláši sú vedľa seba stánky s ovocím a textilom či obuvou. V susednom Ružomberku zas vyriešili tržnicu tak, že v jej vnútorných priestoroch majú svoje pulty predajcovia textilu a obuvi a vonku je „otvorené“ trhovisku určené predaju ovocia, zeleniny, priesad a pod.
Podobný „problém“ ako na dolnokubínskej tržnici je aj so stánkami na kolonádovom moste, ktoré sú vlastníctvom mesta. Podľa D. Zukovej chcelo mesto pôvodne obmedziť, resp. uprednostniť v týchto stánkoch predaj suvenírov či tradičných remeselných výrobkov, ktorým by sa napr. turisti potešili omnoho viac ako „rozličnému tovaru“. Záujem o takýto predaj však neprejavil nikto.