Vedúca Nižná rozstrieľala Oravské Veselé

Rekordné víťazstvo jarnej časti najvyššej oravskej

Vedúce mužstvo Nižnej domácich absolútne nešetrilo a schuti si zastrieľalo. Líder súťaže si zároveň upevnil aj svoju prvú priečku. Druhý Žaškov totiž v Oravskej Porube prehral a na vedúcu Nižnú už stráca 6 bodov. Veľmi zaujímavý a dramatický súboj sa očakáva medzi mužstvami zo spodnej časti tabuľky. Situáciu si prehrou v Zubrohlave skomplikovala Breza. Zápas pravdy je na programe najbližšie nedeľu, Breza v ňom privíta Oravskú Porubu.

150 divákov

Domáci sa ešte nespamätali z hokejového víťazstva Slovenska a už v 2. min prehrávali 0:2. Potom hru Oravského Veselého veľmi ovplyvnil postranný rozhodca Frančák ml., ktorý sám videl faul jej hráča a hlavný arbiter udelil Drahomírovi Madleňákovi červenú kartu, voči čomu podávajú domáci protest. Hra Nižnanov bola veľmi dobrá, rýchla, prihrávky išli z nohy na nohu. Do prestávky pridali ešte 2 góly. Dvakrát sa mohli z vyložených šancí presadiť aj hráči Oravského Veselého. V 2. polčase Nižňania ovládli hru a pridali ešte 4 góly, hrali veľmi kvalitne, minimálne ako 3-ligoví hráči. Domáci na viac nemajú a svojim fanúšikom sa veľmi ospravedlňujú.

(dr)

Oravská Poruba - Žaškov 3:0 (2:0)

Góly: Dudáš, Hrúzik, Baláž

ŽK: Hubka, Bugan - Bakoš

Rozhodovali: Trojak, P. Bakala, Karcol

320 divákov

Pred množstvom divákov sa zápas jednoznačne odvíjal v réžii domácich. Po prvých 10 minútach, kedy hra prebiehala medzi šestnástkami, prevzali iniciatívu hráči Oravskej Poruby a vytvorili si prvé šance. V 22. min po centri z pravej strany a strele Dudáša sa ujímajú vedenia. Druhý gól pridal v 31. min Hrúzik, pohotovo hlavou usmernil center Púplavu. Na 2. polčas nastúpil Žaškov so snahou o zvrat. Po platonickom tlaku v úvode sa Oravská Poruba opäť prezentovala kombinačnou hrou a v 68. min zvyšuje na 3:0 po krížnej strele Baláž. V 71. min mal na kopačke štvrtý gól Baláž, ale lopta mu v rozhodujúcom okamihu nadskočila. Viaceré šance domácich zostali nevyužité len vďaka nepresnosti. (vs)

Dlhá - Oravský Podzámok 0:1 (0:0)

Gól: J. Brienik

ŽK: Urban, Holubčík (obidvaja O. Podzámok)

Rozhodovali: Hlatký, Kubačka, Kuska

300 divákov

V prvej 45-minútovke boli domáci lepším celkom. Svoje gólové príležitostí, ktorých bolo poskromne však nedokázali využiť. Naopak, po prestávke Oravský Podzámok preberá iniciatívu, vypracováva si nebezpečné šance, tie však tiež zostávajú nepremenené. V čase najväčšieho tlaku a otvorenia obrany Dlhej súper podniká rýchly protiútok a v 72. min sa ujíma vedenia. Do konca zápasu sa už nič podstatné neudialo. Domáci sa nakopávanými loptami už nedokázali presadiť, čím si Oravský Podzámok odviezol z Dlhej zaslúžené tri body.

(mk)

Zuberec - Vavrečka 4:1 (2:0)

Góly: Pariža 2, Jančura, Štech - Hurák

ŽK: Šišila, M. Šiška - Hrkeľ

Rozhodovali: Bajdich, Masarovič

150 divákov

Domáci hráči už nevyhrali 6 zápasov. K tomuto stretnutiu už pristúpili veľmi nažhavení, s odhodlaním konečne zvíťaziť. Hneď na začiatku mali veľa šancí, ktoré pozahadzovali, alebo ich zneškodňoval brankár. Aj hostia hrozili rýchlymi protiútokmi a ich jeden pokus skončil na brvne. Zuberčanov to ešte viac športovo nahnevalo a po dorážke Parižu v 25. min vyhrávajú 1:0. Po góle už úplne ovládli hru a po krásnej akcii Jantoľák, Jančura, Pariža viedol Zuberec 2:0. Úvod 2. polčasu domáci zaspali. V 55. min Vavrečania po chybe Milana Šišku znížili na 2:1. V 60. min však Milan Šiška svoju chybu napravil. Po jeho akcii a presnom centri na hlavu Jančuru, Zuberec opäť viedol o 2 góly. Následne začali „úradovať“ rozhodcovia a svojimi verdiktami prinášali nervozitu na ihrisko. Lepšie ju zvládli domáci a po veľkom závare pred hosťujúcou bránou upravil Štech na konečných 4:1. Chceme ešte pripomenúť, že stretnutie dvoch špičkových klubov I. triedy rozhodovali len dvaja arbitri, pričom na zápase bol aj delegát. Pýtame sa zodpovedných za delegovanie, kde sa stala chyba. Predsa dvaja rozhodcovia už nepískajú ani žiacke stretnutia.

(mš)

Trstená - Veličná 0:1 (0:0)

Gól: P. Sučák

ŽK: Kameník - Čipčala

Rozhodovali: Pobeha, L. Capko, M. Kachút

80 divákov

Na ihrisku Trstenej sa hralo veľmi vyrovnané stretnutie. Obidve mužstvá predvádzali útočný a kombinačný futbal, vypracovali si niekoľko vynikajúcich príležitostí, z ktorých nakoniec padol len jeden gól do domácej brány. V 67. min sa odrazená lopta dostala k Pavlovi Sučákovi, ten ju dopravil do trstenskej brány a zabezpečil Veličnej potrebné 3 body. (jv)

Párnica - Krivá 4:1 (3:1)

Góly: Kalina 2 (1 z 11 m), Tittel, Karcol - Holub (11 m)

ŽK: Laura, Trnovský - Zaťko, Tokár

ČK: Hricko - Štelina

Rozhodovali: Kubaš, Štrbáň, M. Reguly

80 divákov

Po nádhernom zlatom hokejovom divadle všetci čakali aspoň priblíženie sa k umeleckému zážitku. Prvá tretina zápasu však priniesla sklamanie. Domáci pokračovali v nevýrazných výkonoch na vlastnom ihrisku a prvých 30 min na ihrisku akoby neexistovali. Statika v poli, nepresná prihrávka a nepristupovanie k hráčom súpera poznačili priebeh 1. polčasu. Napriek tomu mohli ísť Párničania do vedenia, Dráb však v 10. min trestuhodne hlavou netrafil prázdnu bránu po centri Karcola a v 17. min trafil z ideálnej pozície z 10 m iba súperovho brankára . V 20. min kontrujú hostia, Smolka strelu ich útočníka reflexívne vyrazil a Kubačka vykopol loptu z bránkovej čiary. V 25. min tandem útočníkov Krivej vycvičil domácu obranu a z 5 krokov netrafili bránu. Stav 1. polčasu sa zmenil v 30. min, kedy za ruku v pokutovom území Kalina s istotou premenil 11-metrový kop. O 2 min znenazdajky Kalina z hranice šestnástky zvýšil na 2:0. V priebehu nasledujúcich dvoch minút odmietol Kalina šancu na historický zápis do kroniky o najrýchlejší hetrik, keď dve jeho prudké strely len tesne minuli svoj cieľ. Zázračná štvrťhodina pokračovala v 37. min. Tittel rafinovanou strelou - centrom trafil šibenicu, o minútu Trnovský ďalekonosnou bombou opečiatkoval brvno a hostia boli zrelí „na uterák“. V 40. min po zákroku Gregušku premenil Holub druhú penaltu, znížil na 3:1 a kontaktným gólom vrátil svoje mužstvo do zápasu. Prestávka postavila hostí na nohy a hneď na začiatku 2. polčasu zahodili tutovku. Obojstranné vylúčenie v 50. min dalo krídla Krivej, ktorá sa snažila znížiť, ale Smolka držal domácich nad vodou. Hostia hrozili, gól visel vo vzduchu, ale evidentne zlyhali v koncovke. Výkon Párnice v 2. polčase sa až príliš podobal na úvod zápasu. V 70. min zahodil Dráb aj svoju tretiu vyloženú šancu a už o minútu po časovanom centre Tittela hlavičkou rozhodol Karcol. Po góle sa situácia ukľudnila a všetkým bolo jasné, že je rozhodnuté. Až do konca zápasu sa stále hralo útočne. Skóre sa mohlo meniť na obidvoch stranách, viac šancí predsa len mali hostia. Párničania sa po záverečnom hvizde tešili z najvyššieho víťazstva v sezóne. Sympatický mladý káder hostí (najstarší hráč mal 25 rokov) je prísľubom do budúcnosti. Viac streleckých pokusov svedčí o aktivite Krivej, ale slabšia koncovka a spoľahlivý Smolka zachránili domácich pred komplikáciami. Párničania už po niekoľkýkrát premrhali prvú polhodinu zápasu, avšak ich následná smršť rozhodla o výsledku stretnutia. V 2. polčase kontrolovali hru a aj keď výkonom opäť nepresvedčili, vysoko zvíťazili. (jh)

Zubrohlava - Breza 2:0 (2:0)

Góly: Miškovič, Lešňovský (11 m)

ŽK: Rentka - Hnojčík

Rozhodovali: Havko, Hárezník, Strežo

250 divákov

Na ihrisku v Kline, kde hráva Zubrohlava svoje domáce zápasy sa stretli mužstvá, bojujúce o záchranu. Hral sa obojstranne útočný futbal. Už v 15. min domáci „načali“ súpera, z ľavej strany nacentroval loptu Mokošák a Miškovič bez problémov akciu úspešne zakončil. Breza sa nevzdávala, snažila sa vytvárať pekné útočné akcie, ale obrana Zubrohlavy sa zlomiť nedala. V 30. min potiahol loptu Hradský, vnikol do šestnástky, kde bol faulovaný. Nariadený pokutový kop premenil Lešňovský a domáci viedli o 2 góly. Po prestávke hostia pridali a viackrát ohrozili súperovu bránu, zlyhali však v koncovke. V závere ešte 2-krát nebezpečne pohrozil Martauz, no skóre sa už nezmenilo. Zubrohlava tak získala dôležité 3 body a stále zostáva v hre o záchranu.