Ženská futbalová liga Žilinského kraja pokračovala ďalšími zápasmi, v ktorých sa oravským družstvám pomerne darilo. Námestovčanky na vlastnom ihrisku ešte neprehrali, čo predminulý víkend pocítil aj Horný Hričov. Cenný bod si zo Žiliny odviezli dievčatá Oravskej Poruby, kde predtým Námestovo utrpelo vysokú prehru. Uplynulú sobotu Námestovčanky po druhýkrát zakopli, nešťastne prehrali v Štiavniku, no 2. priečku si v priebežnej tabuľke udržali.
ŠKF VIX Žilina B - TJ Oravská Poruba 1:1 (0:1)
Gól oravského družstva: A. Mikušiaková
Podľa predpokladov sa stretnutie začalo tlakom domácich futbalistiek. V týchto chvíľach podržala svoj kolektív brankárka Oravskej Poruby. Záver 1. polčasu už patril oravskému družstvu, ktorému sa podarilo aj skórovať. Po prieniku do šestnástky sa prudkou strelou presadila Anna Mikušiaková. Aj druhá 45-minútovka sa začala tlakom Žilinčaniek. Oravčanky však výborne bránili a súperky nepustili do žiadnej vyloženej šance. V závere stretnutia už hosťujúcim futbalistkám dochádzali sily a gól visel na vlásku. Vyrovnať sa domácim podarilo nakoniec až v nadstavenom čase.
MŠK Námestovo - TJ Horný Hričov 4:0 (0:0)
Góly: A. Huráková 2, S. Svetlošáková, J. Čierna
Celý zápas sa niesol v znamení prevahy námestovských futbalistiek. Domáce hráčky neustále sršali aktivitou, no v 1. polčase ešte hosťujúcu brankárku neprekonali. Vrece s gólmi v sieti Horného Hričova sa roztrhlo až v 60. min. Postupne Námestovčanky pridali ďalšie tri góly a zaslúžene vysoko vyhrali.
Štiavnik - MŠK Námestovo 1:0 (1:0)
Stretnutie sa pre námestovské futbalistky nezačalo dobre. Už v 5. min inkasovali dosť nešťastný gól, ktorý nakoniec rozhodol o ich tesnej prehre. Do prestávky sa hral vyrovnaný futbal, pričom Námestovčanky mali dve vyložené šance na vyrovnanie. V 2. polčase sa striedali gólové príležitosti na obidvoch stranách, gól už však nepadol.
Tabuľka súťaže:
1. ŠKF Vix Žilina B 6 5 1 0 22: 4 16
2. MŠK Námestovo 6 4 0 2 11:10 12
3. Štiavnik 5 2 1 2 9: 6 7
4. TJ O. Poruba 6 1 2 3 8:10 5
5. Horný Hričov 7 1 0 6 4:28 3
(jv)