Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Rabča stratila prvé body v Hruštíne

futbal - II. trieda skupina b

Až 20. kolo prinieslo prvú bodovú stratu vedúcej Rabče. Líder a suverén súťaže remizoval v Hruštíne, stále si však drží neporaziteľnosť. Veľmi bohaté na góly boli stretnutia v Rabčiciach a v Oravskej Lesnej. Domáce celky svojich súperov nešetrili a poriadne im nadelili. Z hosťujúcich mužstiev 3-bodový zápis zaznamenalo len Mutné.

150 divákov

V sobotu predohrávané stretnutie bolo od prvých minút vyrovnané. V 1. polčase si hostia vypracovali 2 gólové príležitosti, ale dobre organizovanú obranu Hruštína neprekonali. Domáci ohrozovali brankára Rabče zväčša strelami spoza šestnástky a vyloženú šancu nemali. Po prestávke sa obraz hry nezmenil, odvíjala sa v strede poľa. Vzruch priniesla 72. min, kedy hosťujúci Jozef Skutka strelil gól, keďže si však pri spracovaní lopty pomohol rukou, rozhodca ho neuznal. Hruštínčania odpovedali o 5 min neskôr, Ľubomír Medenec nastrelil žrď. Do konca zápasu si už ani jedno z mužstiev nevypracovalo žiadnu vyloženú šancu a skončil sa tak zaslúženou deľbou bodov.

(fm)

Klin - Babín 1:0 (0:0)

Gól: Košút (11 m)

ŽK: Gonšenica - Mikuláš

Rozhodovali: Kolena, Ferianc

80 divákov

Hostia síce boli aktívnejší, mali viacero šancí, no po góle z jedenástky v úvode 2. polčasu odchádzali z Klina smutní. (jv)

Oravská Lesná - Vasiľov 6:1 (3:0)

Góly: P. Moniak 2, A. Laššák 2, M. Florek, M. Briš - Kotúľ

Rozhodovali: Kubaš, Ďurčák, Jančo

50 divákov

Stretnutie sa hralo v jasnej réžii domácich, ktorí si schuti zastrieľali. Čestný úspech Vasiľov zaznamenal za stavu 4:0. (ml)

Lomná - Mutné 1:3 (1:1)

Gól za domácich: Kovaľovský

Rozhodovali: Štrbáň, Kohár, Matejčík

150 divákov

Futbalisti Mutného na ihrisku jasne dominovali. K víťazstvu im však dvoma vlastnými gólmi dopomohli aj domáci hráči. (jv)

Rabčice - Zákamenné 5:1

Rozhodovali: Maškara, Jakubjak, Židek