OR PZ Dolný Kubín
Krádeže
• Majiteke vozidla Opel Astra ukradol 14. februára nadránom dovtedy neznámy páchate v herni Vix v Dolnom Kubíne kúe od auta a s vozidlom odišiel. Kriminálna polícia vyhlásila pátranie. Ukradnuté vozidlo v hodnote takmer 172 000 sa podarilo zadrža v Rožave spolu s páchatemi. Sú nimi 23-roný Dolnokubínan a 20-roný Lokan. Obaja sú stíhaní na slobode za neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla.
• Do víkendového rodinného domu v Štefanove nad Oravou sa 14. februára vlámal neznámy páchate, ktorý odtia ukradol televízor, 3 zdobené vázy z bieleho kovu, alkohol, nástenné hodiny a dva obrazy v celkovej hodnote 108 500 Sk.
• Študentom, ktorí na Oravu prišli na lyžiarsky zájazd z Brna, ukradol v noci z 15. na 16. februára neznámy páchate z batožinového priestoru pri SOU v Istebnom 12 párov znakových lyží aj s palicami. Páchate sa vlámal aj do autobusu, odkia ukradol 11 videokaziet, skrutkovae, nôž a slnené okuliare. Škoda bola vyíslená na 111 350 Sk. Polícia žiada obanov o pomoc. Ide o znaky lyží Fischer, Tirolia, Sporte, 667 Atomic, Volki, Rosignol, Stockli, Head, Kneissel, Kastle TCX, Author, Sporten. Tel. kontakt: 158.
• Podveer 18. februára sa vlámal neznámy páchate do vozidla Škoda Fabia pred Penziónom Rosnika v Kraovanoch. Ukradol kufrík, digitálny fotoaparát Olympus, laserový diakomer a listinné doklady, ím spôsobil majiteovi vozidla škodu 139 000 Sk.
• V noci z 19. na 20. februára sa neznámy páchate vlámal do stolárskej dielne SPŠ v Tvrdošíne. Ukradol odtia väšie množstvo obrábacích strojov, vtaky, eurofrézy, elektrickú šróbovaku a alšie stroje v hodnote 161 000 Sk.
• Šestnásroný mládenec zo Suchej Hory sa v noci z 19. na 20. februára vlámal do predajne potrieb pre domácnos v tejto dedine. Odniesol si finannú hotovos a rôzne druhy cigariet. O pár hodín zlodeja polícia vypátrala, zistiac tiež, že takáto „návšteva predajne“ u neho nie je prvou. Bude eli obvineniu z trestného inu krádeže.
• Do štatistiky pribudlo od 14. do 20. februára v policajnom okrese Dolný Kubín 25 dopravných nehôd. Dve osoby boli ahko zranené, v jednom prípade polícia zistila u vodia požitie alkoholu. Vyíslené škody: 917 000 Sk. (av, r)
OR PZ Námestovo
Dopravné nehody
• Pätnásteho februára napoludnie vodi Renaulta Scenic z okresu Trnava viedol motorové vozidlo z Oravskej Lesnej smerom na Zákamenné. V úseku cesty medzi obcami v miernom pravotoivom oblúku dostal na zadovatených výmooch šmyk, vozidlo vyhodilo z vyjazdených koají a otoilo tak, že narazilo do prednej asti Škody 105 idúcej oproti. Na vozidlách vznikla škoda 70 000 Sk.
• V Zákamennom, v smere na Oravskú Lesnú, v ten istý de vodika z Trnavy na Škode Felicia dostala na zadovatenej vozovke šmyk a s vozidlom zišla z cesty do priekopy pod úrovou komunikácie. Škoda na vozidle: 100 000 Sk.
• Zadovatená vozovka a neprispôsobená rýchlos jej stavu a povahe boli príinou aj alšej dopravnej nehody, ktorá sa 18. februára veer stala medzi Oravskou Jasenicou a Oravským Veselým. Vodika Škody Octavia z Oravského Veselého zišla z cesty do priekopy a spôsobila tak hmotnú škodu na vozidle 150 000 Sk.
• V Rabiciach 19. februára ráno vbehlo šoférovi autobusu spoza zaparkovaného terénneho vozidla Honda do jazdnej dráhy dievatko. Vodi prudko zabrzdil, autobus dostal šmyk a avou prednou asou narazil do chodkyne. Tú odhodilo do snehového mantinelu na okraji cesty. Utrpela zranenia, z ktorých sa bude liei viac ako 6 týždov. Škoda na autobuse je 500 Sk.
Krádež vlámaním
Do bufetu na lyžiarskom vleku v Námestove sa od veera do rána 15. - 16. februára vlámal doposia nezistený páchate. Ukradol odtia alkoholické nápoje, cukrovinky, okoládu a žuvaky za 6 000 Sk. Poškodením zariadenia vznikla Informanému centru Námestovo škoda alších 10 000 Sk. (jc, r)