Piatok, 19. október, 2018 | Meniny má Kristián

Vysoká prehra Oravského Bieleho Potoka v Babíne

ORAVSKÝ FUTBAL - II. TRIEDA SKUPINA A

Po uplynulej nedeli sa v súaží mení postavenie na vedúcej prieke. Prebojovali sa tam po výhre v Liesku ambiciózne Kraovany, ktoré využili vono Zázrivej i remizu Bzín vo Vasiove. Povinné víazstvá si z domácich celkov pripísali Vitanová, Habovka a Babín, ktorý prekvapivo vysoko porazil Oravský Biely Potok.

Rozhodovali: Horváth, Maškara, Badár

Vo vyrovnanom zápase mužstvá nevyužívali štandardné situácie. Keby sa hralo na gólové šance, zápas by sa skonil 2:2. (ff)

Liesek – Kraovany 0:2 (0:2)

Góly: Had, Kiš

Rozhodovali: Bandík, Ferianc

Hostia prišli do Liesku s jediným odhodlaním, vyhra a kráa za postupom do vyššej súaže. Nádej k tomu skrsla v 17. min, ke peknú krížnu strelu Kiša domáci brankár Buek bravúrne chytá. V 21. min po peknej akcii a prihrávke Buša sa peknými nožnikami prezentoval Michal Garbiar. Osudnou a zlomovou bola 23. min. Po nedorozumení v obrane Liesku zavelil kraovanský kapitán Had a striea vedúci gól, na ktorý brankár Buek síce reagoval, lopta mu však spred rukami odskoila a na prekvapenie všetkých skonila v sieti. Mierny tlak Kraovian pokraoval a v 32. min Eliáš po peknom centri hlavikuje tesne nad. Po alšej chybe domácich, ke nemal kto odkopnú loptu, sa najlepšie zorientoval Kiš a v 38. min zvyšuje na 0:2. Do 2. polasu nastúpili Lieseania s dvoma erstvými hrámi a ich elán robil obrane súpera veké problémy. Už v 48. min pohrozil Hucík, jeho tvrdú strelu z 25 m brankár len s námahou vytlail na roh. Stály tlak, ako aj 25-minútový dáž narobili Kraovanom vea starostí. Na mokrom teréne sa lepšie pohybovali domáci a hostia v snahe udrža výsledok pritvrdili hru až na hranicu slušnosti. Dobré šance Marmoa, Jána Sirotu a Michala Garbiara bu zneškodnil hosujúci brankár, alebo ich strely minuli svoj cie. Kraovany si tak odniesli vytúžené, avšak pre domácich nie spravodlivo stratené, 3 body. (jg)

Babín – Oravský Biely Potok

5:1 (2:0)

Góly: J. Gábor 3, F. Kurina, Š. Kurina – M. Herda

Rozhodovali: Záhora, Smole, Matejík

Divákov: 60

Domáci boli jednoznane lepším mužstvom na ihrisku. Hostia zo Studenej doliny kontrovali M. Herdom až za stavu 4:0, kedy bolo už o výsledku prakticky rozhodnuté. (fm)

Vitanová – Brezovica 3:0 (2:0)

Góly: Mlkvik, Gnida, Havrila

Rozhodovali: Hlatký, Štrbá

V 1. polase domáci postrašili súpera i jeho fanúšikov štyrmi strelami koniacimi v brvne, ale i množstvom striel adresovaných brankárovi, za celý zápas ich vyrážal približne 30. Úvodný gól zápasu padol v 20. min po krásnej strele z 20 metrov. Po desiatich minútach hry v druhom polase unikol obrancom hostí Stanislav Gnida a zvyšuje na 2:0. Tretí gól pridal v 70. min Ján Havrila. (jo)

Habovka – Hruštín 2:0 (1:0)

Góly: M. Jurá, A. Hruboš

Rozhodovali: M. Reguly, Jano

Hostia sa netajili tým, že do Habovky prišli po 3 body, o naznaila aj úvodná 20-minútovka zápasu, kedy pohrozili troma vyloženými šancami a územnou prevahou. Habovský brankár bol však na svojom mieste. S pribúdajúcimi munútami však domáci hru vyrovnali. Výsledkom ich iniciatívy bol prvý gól, strelený Michalom Juráom po prihrávke Alojza Hruboša. Aj v 2. polase sa lopta viac držala kopaiek nováikov súaže. Hoci šance M. Jurá, M. Pilár nevyužili, v 65. min sa stav zápasu mení. Po zlom výkope brankára hostí sa k lopte dostáva Alojz Hruboš a z 35 metrov ho nekompromisne trestá zvýšením na 2:0. Štvrhodinu pred koncom bol faulovaný v pokutovom území M. Jurá, Martin Pilár však naskytnutú šancu na prikrášlenie výsledku nevyužíva. Záverené minúty obidve mužstvá už viac-menej iba dohrávali. (ah)