Pondelok, 18. jún, 2018 | Meniny má Vratislav

Jednoznané víazstvo Tvrdošínanov na domácej palubovke

VOLEJBAL II. LIGA

Uplynulú sobotu sa nováik II. volejbalovej ligy VK Tvrdošín predstavil prvýkrát na domácej palubovke a povzbudený úvodnými výhrami z ernovej chcel aj tentoraz bodova naplno. Súperom Hornooravcov boli volejbalisti Jastrabej, ktorí v minulej sezóne obsadili posledné miesto. Prvý zápas sa nakoniec vôbec neodohral, pretože hosujúce družstvo pricestovalo do Tvrdošína až po akacej dobe a o jeho osude tak rozhodne športovo-technická komisia volejbalového zväzu. Hralo sa teda len jedno stretnutie, ktoré malo jednoznaný priebeh.

VK Tvrdošín - TJ Jastrabá 3:0 (16, 17, 14)

Zostava: Mika, Masnica, Letaš, Vrabek, Kacko, Gajdošík

Striedali: Bažík, Fereník, Gavlík, Suchánek, Bezanský, Móres

Domáci volejbalisti zaali stretnutie suverénne a viedli 4:0. Aj v alšom priebehu úvodného setu na palubovke dominovali Tvrdošínania a svojou výbornou útonou hrou súpera dokonale zaskoili. Jastrabá získavala body len po chybách tvrdošínskeho družstva, ktorých však nebolo vea a náskok domácich narastal. Vynikajúce smeované podanie Romana Vrabeka za stavu 13:6 robilo hosujúcim hráom poriadne ažkosti. Sedembodový náskok Tvrdošínanov sa po skvelých a nechytatených smeoch Gajdošíka a Vrabeka zväšil až na 10 bodov a po chybe Jastrabej za stavu 24:16 sa už domáci radovali zo zaslúženého víazstva v 1. sete. Úvod druhého dejstva i celá jeho prvá polovica boli vemi vyrovnané. Do vedenia sa dostala Jastrabá, no vyhrávala len do stavu 15:16. Od tejto chvíle sa obraz hry úplne zmenil, úspešní už boli len Tvrdošínania a okrem jedinej chyby všetky ostatné výmeny vyhrali. Hrái Jastrabej akoby na ihrisku ani neboli a svojou nemohúcnosou doslova body domácim darovali. Tretí set už bol opä v réžii Tvrdošína. Jeho hrái súpera „valcovali“ a získavali jeden bod za druhým. Tvrdošínski volejbalisti predvádzali najmä vynikajúcu útonú hru a na sieti boli neudržatení najmä Letaš, Gajdošík, Vrabek i Bažík. Za stavu 14:4 domáce družstvo prestriedalo, do hry sa dostali všetci hrái z laviky a na chvíu sa hra vyrovnala. Svoj jasný náskok však Tvrdošínania udržali, mladí hrái ešte v závere pridali na dôraze a radovali sa z jednoznaného víazstva. S hrou tvrdošínskeho družstva bol spokojný aj hrajúci tréner Marián Mika. - Nemuseli sme hra naplno a súper nás vemi nepreveril. S našou hrou i s výkonom všetkých hráov som spokojný. Na tréningoch sa zatia venujeme hlavne príjmu a hre v poli, o aj v tomto zápase bolo vidie. Máme však ešte rezervy, ktoré môže naplno odhali náš najbližší súper. V sobotu totiž cestujeme do Mošoviec, ktoré patria k ašpirantom na postup. (jv)

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!