Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Desagólová nádielka apešova na ihrisku Brezy

FUTBAL - II. TRIEDA SKUPINA B

Rekordné víazstvo sa uplynulú nedeu zrodilo v Breze. Líder súaže súpera z apešova absolútne nešetril a uštedril mu poriadnu nádielku. Z hosujúcich mužstiev dokázalo naplno bodova len Zákamenné v Mutnom.

Rozhodovali: Franák st., Franák ml., Janotík

Hne v 1. min sa domáci ujali vedenia gólom Sitárika. V 10. min po prihrávke Karola Kormaáka striea Sitárik druhý gól. Po samostatnej akcii v 20. min zvyšuje znova Sitárik na 3:0. Karol Kormaák vystrelil v 30. min zo 16 m prudkú strelu, ktorú hosujúci brankár vyrazil len pred seba a Pavol Veerek už poahky zasunul loptu za jeho chrbát. O 5 min neskôr po centri Hládeka aktívny Sitárik zvyšuje na 5:0. Tento hrá sa predviedol aj v 55. min, kedy striea už svoj piaty gól. V 80. min sa hosujúci Bakaa ocitol sám pred brankárom, no striea veda. Na 7:0 zvyšuje v 82. min Hládek. O 2 min Dudášika striea už ôsmy gól domácich. Napodobuje ho aj Miloš Kormaák v 86. min po samostatnej akcii a na konených 10:0 zvršil v 88. min Pavol Veerek. (av)

Divákov: 40

Celý zápas bol jednoznanou záležitosou domácich, hoci sa im spoiatku nedarilo dotiahnu do konca ani jednu rozohratú akciu. Terén bol po predchádzajúcom zápase dorastencov doslova rozoraný a vemi zradný. Ani v druhej polovici zápasu domáci naakali, výsledkom ich neustáleho tlaku nakoniec boli aspo tri góly. (ml)

Mutné – Zákamenné 1:3 (0:1)

Góly: Briš – Sochuliak, Florek, Plaskúr

ŽK: Ján Holašák

Rozhodovali: L. Capko, Kohár, Kramarík

Divákov: 80

Na ažkom teréne sa obe mužstvá prezentovali istou a bojovnou hrou, prispel k tomu aj výborný výkon rozhodcovskej trojky. Zákamenania boli od zaiatku futbalovejší, poas prvých 20 min spálili 2 vyložené gólové šance. Do polasu však predsa vsietili gól Sochuliakom. Do 2. polasu domáci nastúpili o poznanie bojovnejšie a vyrovnali hru. Pokutový kop v 80. min znamenal zvýšenie náskoku hostí. Mutania odpovedali najlepším spôsobom, gólom Briša. Posledné slovo však mali opä Zákamenania, ke v 85. min. stanovili výsledok zápasu. (jt)

Oravská Polhora – Rabice

2:1 (1:1)

Góly: Štefaák, Zoššák (11 m) – Hadar (11 m)

ŽK: Štefaák

Rozhodovali: M. Kachút, Smole, Jakubjak

Divákov: 50

Úvod zápasu sa výborne vydaril hosujúcemu mužstvu, ktoré sa aj z pokutového kopu ujalo vedenia. Domácim sa podarilo do prestávky iba dotiahnu. Po prestávke sa obraz hry zmenil. Polhorania boli aktívnejší a zaslúžene rozvlnili v 70. min sie súperovej brány druhým gólom z pokutového kopu za ruku hostí. (jp)

Novo – Beadovo 3:1 (1:0)

Góly za domácich: Zavoaník 2, Prokop

Rozhodovali: Štrbá, M. Reguly, Juriák

Divákov: rekordných 100

Prvá polovica zápasu prebiehala relatívne vyrovnane. Pod dva góly v sieti Beadova sa podpísal svojimi prešapmi najmä samotný brankár. Sie domácej brány sa podarilo Beadovanom rozvlni až v poslednej minúte zápasu. O rekordnú návštevu hadiska sa postarali hostia, s ktorými pricestovalo najmenej 80 verných fanúšikov so všetkým, o k dobrému futbalu patrí. Skandovanie pofarbili aj zvukmi bubnov a trúb. (pj)