Utorok, 18. september, 2018 | Meniny má Eugénia

Plný bodový zisk dolnokubínskych extraligistiek

VOLEJBALOVÁ EXTRALIGA ŽIEN

V uplynulom týždni mali volejbalistky Dolného Kubína poriadne nabitý program. V stredu sa v 1. kole Slovenského pohára predstavili v Košiciach a cez víkend ich akali alšie dva extraligové zápasy. Nakoniec vo všetkých troch dueloch zvíazili bez straty o i len jediného setu.

VK Orava Dolný Kubín – ŠK ZSNP Žiar nad Hronom 3:0 (23, 24, 23)

Zostava: Sakálošová, Švábyová, Tomanová, Peštová, Dankaninová, Barabasová, libero: J. Bujdošová, striedali: Šudová - Eliašová, Majzlíková

Proti tretiemu celku tabuky podali Dolnokubínanky vemi koncentrovaný výkon. Vo všetkých troch vyrovnaných setoch sa rozhodovalo v ich koncovkách. Kvalitnou a bojovnou hrou ich vždy lepšie zvládli domáce volejbalistky a pripísali si alšie dôležité víazstvo. Jediný výpadok v hre Dolného Kubína bol v 2. sete. Dolnokubínanky už viedli 23:16, no súperkám dovolili vyrovna na 24:24. V závere však zabojovali a vo vynikajúcej atmosfére set dotiahli do víazného konca.

VK Orava Dolný Kubín – Vihorlat Snina 3:0 (14, 26, 27)

Zostava: Sakálošová, Švábyová, Tomanová, Peštová, Dankaninová, Šudová - Eliašová libero: J. Bujdošová, striedali: Barabasová, Majzlíková

Proti nováikovi súaže boli Dolnokubínanky jasným favoritom, o v 1. sete aj dokázali. V alších dvoch sa však hrou úplne prispôsobili svojim súperkám a o víazstvo museli poriadne bojova. V 2. sete mala Snina dokonca 2 setbally a v treom jeden, no domáce hráky im svojou húževnatosou v poli neumožnili radova sa z výhry. I ke sa herne trápili, povinné víazstvo napokon vybojovali.

Slovenský pohár

Zápasmi 1. kola sa uplynulú stredu rozbehol premiérový roník Slovenského pohára. Dolnokubínske volejbalistky cestovali na úvodné stretnutie do Košíc, kde sa im v posledných rokoch vemi nedarilo.

Košice – VK Orava Dolný Kubín 0:3 (- 18, -17, -14)

Zostava: Sakálošová, Tomanová, Švábyová, Peštová, Dankaninová, Barabasová, libero: J. Bujdošová, striedali: Majzlíková, Šudová – Eliašová, I. Bujdošová

V jednoznanom stretnutí suverénne dominovalo dolnokubínske družstvo. Okrem zaiatku 3. setu Dolnokubínanky neustále viedli a poahky súperky vyradili z alších bojov. V nasledujúcom kole sa už hrá na 2 zápasy a dolnokubínske volejbalistky v om narazia na Pezinok. V prípade postupu sa ocitnú v prvej štvorke, ktorá odohrá finálový turnaj o celkového víaza Slovenského pohára. Všetky štyri celky ešte budú nasadené aj do eskoslovenského pohára.

(jv)

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!