Po výhre nad Liptovským Mikulášom vedú dolnokubínski hokejisti

ORAVSKO-LIPTOVSKÁ HOKEJOVÁ SÚŤAŽ

Výsledky 5. kola:

Dolný Kubín – HK 01 Liptovský Mikuláš 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)

Góly: M. Krkoška 3, R. Košan, R. Matúška, R. Krá, J. Markovi - M. Gažo 2, P. Suke

Vylúení: 3:2 na 2min, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, rozhodoval: Druska, OZH

V tomto, pre obidve mužstvá dôležitom zápase, zaali lepšie domáci a už v 4. min sa ujali vedenia zásluhou Róberta Košana, ktorému prihrával Marián Proka. Hostia odpovedali v 8. min, kedy vyrovnával Milan Gažo po prihrávke Norberta Erhardta. Výsledok 1. tretiny stanovil v 15. min Rastislav Matuška po spolupráci s Milanom Krkoškom a Milanom Rusinom. Aj 2. tretina vyznela gólovo pre Dolnokubínanov, ke sa 2-krát presadil Milan Krkoška, svoj hattrick v tomto stretnutí potvrdil 53 sekúnd pred záverenou sirénou.

Habovka - Pucov 7:6 (5:2, 1:2, 1:2)

Góly: Š. Zvara 2, P. Rajniak 2, J. Revaj, I. Milec, M. Ištok - J. Beka 2, R. Povala 2, V. Mareta, . Mareta

Vylúení: 5:9 na 2 min, Š. Zvara z Habovky 2+2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodoval: Mário Druska, OZH

Habovka zaala cestu za prvým tohtoroným víazstvom už v 2. min, skóre zápasu otvoril Štefan Zvara po spolupráci s Jánom Revajom. Pucovania odpovedali gólom ešte v tej istej minúte. V 7. min sa dostal k slovu Ján Revaj a v 10. a 17.min sa 2-krát presadil Pavol Rajniak. Vemi dobrú 1. tretinu pre Habovku potvrdil v predposlednej minúte Ivan Minec. Aj ke Pucov dokázal získa pre seba nasledujúce 2 tretiny Habovka, už svoje víazstvo ubránila. Aj toto stretnutie prinieslo, zo strany Habovky, prácu pre disciplinárnu komisiu OZH.

Liesek – Bobrovec 2:10 (1:5, 0:3 1:2)

Góly: . Gnida, M. Pafuga - M. Profant 6, P. Majerík 2, A. Karas, . Ondrejka

Vylúení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia 0:0, rozhodoval: J. Bukový, SZH

Skóre zápasu otvoril v 5. min Peter Majerík po prihrávke Alaina Karasa. Druhý gól Bobrovca pridal už o minútu neskôr Milan Profant, opä asistoval Alain Karas, ktorý v 11. min pridal tretí gól Bobrovanov. V 16. min sa strelecky presadili Lieseania, skóroval uboš Gnida. Poas nasledujúcich 20 minút sa 5-krát strelecky presadil Milan Profant, so svojimi spoluhrámi v útoku zaznamenali 9 gólov, ím prakticky zabezpeili pre svoje mužstvo 2 body.

Sokol Ružomberok – MHK Ružomberok

Stretnutie bolo pre chorobu hráov MHK Ružomberok odložené.

Štvrtý roník turnaja OLD – BOYS

Uplynulú nedeu sa na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne stretli mužstvá Hornej, Bielej a Dolnej Oravy, aby odohrali zápasy 2. turnaja. Všetky tri stretnutia mali opä dobrú úrove. Tretí turnaj sa odohrá v januári budúceho roku.

Výsledky turnaja:

Biela Orava – Dolná Orava 1:10 (0:4, 0:5, 1:1)

Góly: M. Graák - L. Dutka 3, J. uaj 2, O. Vraniak 2, . Turkota, J. Zajac, J. Zápotoný

Vylúení: 3:3 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0,

Hrái Dolnej Oravy mali vemi dobrý úvod, už v 6. min po 2 góloch Jána uaja a jednom presnom zásahu ubomíra Turkotu vyhrávali 3:0. V druhej asti nedokázali hrái Bielej Oravy premeni viacero istých gólových príležitostí. Naopak, Dolná Orava pridala 5 gólov a o výsledku stretnutia bolo rozhodnuté.

Biela Orava – Horná Orava 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: M. Madleák 3 - J. Betušák 2, M. Babinský, R. Povala

Vylúení: 0:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Skóre zápasu otvoril v 9. min Michal Babinský po prihrávke Petra Halimovia. Vyrovnanie zabezpeil v 14. min po samostatnej akcii Mário Madleák. Avšak už o 8 sekúnd posunul do vedenia Hornú Oravu Radoslav Povala po spolupráci s Františkom Ontkom. V 2. tretine sa v priebehu jednej minúty dvakrát strelecky presadil Juraj Betušák a zdalo sa, že Horná Orava poahky zvíazí. Hrái Dolnej Oravy potom pridali na dôraze a len málo chýbalo, aby v záverenom finiši nezískali prvý bod.

Dolná Orava – Horná Orava 4:3 (3:2, 1:1, 0:0)

Góly: J. Zápotoný, I. Otepka, M. Rusina, O. Vraniak - J. Babinský, M. Babinský, R. Povala

Vylúení: 1:0 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0

Skóre zápasu otvoril v 3. min peknou strelou Jozef Babinský po prihrávke Radoslava Povalu. Avšak po hrubej chybe obrany hostí v rovnakej minúte vyrovnával Ján Zápotoný po spolupráci s Milanom Rusinom. To isté sa opakovalo v 9. min. Najprv Michal Babinský opä posunul do vedenia Hornú Oravu, aby následne po vyhratom bully Milana Rusinu prekrásne trafil Igor Otepka. Posledný gól zaznamenal 16 sekúnd pred koncom Radoslav Povala po prihrávke Jozefa Babinského. Mužstvo Hornej Oravy si za predvedený výkon zaslúžilo prinajmenšom remízu.