Úspešný víkend dolnokubínskych hokejistov

MLÁDEŽNÍCKY HOKEJ

Poas jarných prázdnin mali mladí hokejisti Dolného Kubína poriadne nabitý program. Predohrávalo sa niekoko stretnutí, v ktorých dosiahli nasledovné výsledky:

Utorok 4. marca:

1. liga starší žiaci

9. ŠHT: Liptovský Mikuláš - Dolný Kubín 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Gól: J. Thurský

Vyrovnané stretnutie sa šastnejšie skonilo pre domácich hokejistov. Do polovice 3. tretiny bol stav 2:1, no v záverených minútach inkasovali Dolnokubínania alšie dva góly a tak na obrat výsledku už pomýša nemohli.

8. ŠHT: Liptovský Mikuláš - Dolný Kubín 5:0, kontumane

Hne pri prvom góle sa zranil dolnokubínsky brankár a keže tým poet hráov hosujúceho družstva klesol pod minimálnu hranicu, zápas bol predasne ukonený a skontumovaný.

1. liga mladší žiaci:

7. ŠHT: Dolný Kubín - Liptovský Mikuláš 6:3 (0:1, 2:1, 4:1)

Góly: T. Pressburger 2, A. Holika, J. ervený, B. Vraák, M. Jonák

Po nevydarenej prvej a zaiatku 2. tretiny, kedy na ade dominovali liptovskí hokejisti, prevzali iniciatívu domáci a súpera pritlaili. Hralo sa už prevažne pred bránou Liptovského Mikuláša a dolnokubínski siedmaci sa predviedli v posledných 10 minútach, v ktorých strelili 4 góly.

6. ŠHT: Dolný Kubín - Liptovský Mikuláš 1:11 (0:1, 0:3, 1:7)

Gól: P. Paluga

Hosujúce družstvo bolo jasne lepšie a svoju prevahu predviedlo hlavne v poslednej tretine.

Streda 5. marca:

1. LIGA DORAST

Trebišov - Dolný Kubín 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)

Góly: M. Kubík 2, D. Orolím, M. Levák, P. Vais

Dolnokubínski hokejisti sa v Trebišove predstavili v oklieštenej zostave. Napriek k tomu predviedli bojovný výkon a zaslúžene vyhrali.

PRÍPRAVKA5. ŠHT: Zvolen - Dolný Kubín 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

4. ŠHT: Zvolen - Dolný Kubín 5:7 (2:1, 0:2, 3:4)

Góly: Šina 2, Bedlek, Dauda, Hricko, Zá, Paluga

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI

9. ŠHT: Dolný Kubín - Zvolen 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

Proti najväšiemu ašpirantovi na titul zvolili Dolnokubínania obrannú taktiku, s ktorou boli úspešní len v 1. tretine. Na zaiatku druhej Zvolenania strelili šastný gól, po ktorom získali prevahu a dotiahli zápas do víazného konca.

8. ŠHT: Dolný Kubín - Zvolen 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

Góly: J. Thurský 2, M. Schelberger, M. Smole

Napriek tomu, že boli domáci ôsmaci v celom zápase lepším družstvom, nepremieaním šancí duel zdramatizovali. Tesnú i zaslúženú výhru nakoniec vybojovali.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI

7. ŠHT: Zvolen - Dolný Kubín 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Vo vyrovnanom stretnutí sa o výsledku rozhodlo až v posledných 10 minútach. Domáci druhý gól pridali až v 51. min a alšie dva v 58. min znamenali ich víazstvo.

6. ŠHT: Zvolen - Dolný Kubín 11:1 (2:1, 4:0, 5:0)

Gól: D. Brogyanyi

Sobota 8. marca:

9. ŠHT: Prievidza - Dolný Kubín 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: M. Smole, M. Horák, M. Haniak, M. Smolka, P. Hanušniak

V nervóznom stretnutí boli dolnokubínski deviataci herne i kombinane jasne lepší a zaslúžene vyhrali.

8. ŠHT: Prievidza - Dolný Kubín 4:4 (1:2, 2:1, 1:1)

Góly: L. Vojtas 2, T. Valek, . Zá

Domáci využívali hlavne svoje presilovky, z ktorých vsietili 2 góly. Aj preto Dolnokubínania vedenie 3:2 v 2. tretine stratili a na zaiatku poslednej prehrávali 4:3. V 58. min však zaslúžené vyrovnanie Dolnému Kubínu zabezpeil po strele od modrej Lukáš Vojtas.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI7. ŠHT: Dolný Kubín - Prievidza 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: B. Vraák, A. Holika, M. Jonák

6. ŠHT: Dolný Kubín - Prievidza 2:11 (1:1, 0:4, 1:6)

Góly: B. Juráš, A. Hauko

Nedea 9. marca:

Dolný Kubín - Detva 4:5 (1:3, 1:2, 2:0)

Góly: M. Levák, M. Kubík, J. Thurský, M. Smolka

Hokejistom Detvy sa vydaril zaiatok duelu, v 18. min viedli 3:1. V 2. tretine síce dolnokubínski dorastenci znížili, no po chybách v obrane inkasovali 2 góly. V záverenej tretine mali domáci hernú prevahu, avšak ich góly prišli neskoro. V 59. min Michal Smolka upravil na 4:5 a Dolnokubínania ešte odvolali brankára. Následne strelili aj gól, rozhodca ho však neuznal a keže z alších šancí alší nepridali, utrpeli nešastnú prehru. (jv)