Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Dolnooravské derby v prospech domácich mužstiev

ORAVSKÁ FUTBALOVÁ SÚŤAŽ - I. TRIEDA

Ešte len druhé jarné kolo prinieslo uplynulú nedeu v najvyššej oravskej súaži niekoko zaujímavých výsledkov. Možno nimi oznai víazstvá Trstenej v Oravskom Veselom i Oravského Podzámku vo Vavreke. V ostatných dueloch vyhrávali domáce mužstvá. Všetci favoriti svoje kvality splnili a poradie na špici tabuky sa nemenilo. Vstup do jari zatia vychádza Oravskému Podzámku, ktoré v tabuke poskoilo na 6. prieku. Na programe boli aj dva derby zápasy. Obidva sa hrali na dolnej Orave, priom z víazstiev sa tešili len domáce mužstvá.

14. Leštiny 15 3 0 12 20:40 9

Vavreka a Trstenej sa po skonení súaže odrátajú po 3 body.

Zuberec – Leštiny

2:0 (1:0)

Góly: Eduard Šiška, Marek Šiška

ŽK: Stanislav Paríža- Miloš Hulák, Miloš Mamrák

Rozhodovali: Capko, Franák ml., Záhora

Domáci zaali od úvodu zápasu na kvalitnom teréne tak, ako sa na lídra 1. triedy patrí. Súpera zatlaili pred vlastnú šestnástku, ten však statone odolával úvodnému tlaku Zuberca. V 5. min kapitán domácich Marek Šiška postupoval na brankára hostí, jeho prízemná strela však tesne minula cie. V alších minútach sa stav hry nemenil, pretože v pokutovom území kraoval brankár hostí. V 15. min domáci kopali rohový kop a nekrytý Eduard Šiška presnou strelou posiela domácich do vedenia. Diváci akali aj alšie góly, domáci hrái však ich želanie uplynulú nedeu nesplnili. Zdhavou rozohrávkou a astými pokazenými prihrávkami si sami zahatali cestu ku gólu. Leštiny sa v týchto minútach umne bránili a tak do polasu zostalo skóre 1:0. V 2. polase bolo na strane Zuberca nervozity ešte viac, až prišla 60. min a po zahraní rohového kopu Milanom Šiškom kapitán Marek Šiška zvyšuje na 2:0. Hostia prekvapili v druhej asti zápasu otvorenou hrou a gól mohli streli tiež. V 75. min však lob ich hráa skonil na brvne domáceho brankára Tunáka. Do konca zápasu sa hralo na jednu aj druhú stranu, ale ani striedania hry nepridali na pote gólov. Najbližšie k úspechu boli domáci hrái v 80. min, po zahraní rohového kopu však hlavika Pavla Bažíka tesne minula bránku. (mš)

Veliná – Oravská Poruba

1:0 (1:0)

Gól: Janík

ŽK: Suák

Rozhodovali: Šuvada, Karcol

Divákov: 400

Za ideálneho poasia malo stretnutie priemernú úrove. Domáci si za prvých 15 min vypracovali tri vyložené šance. Po úniku Gejdoša Németh nedal, o pár minút Suák z dvoch metrov netrafil bránu. Hostia sa len sporadicky dostávali na stranu Velinej. V 16. min zahrával Suák z 20 metrov priamy kop, ktorý brankár hostí neudržal a Janík otvoril skóre. Do konca polasu hostia dvakrát ohrozili bránu Velinej. Druhý polas bol v réžii Oravskej Poruby, jej hrái získali stred ihriska, šance na skórovanie však trestuhodne zahodili. Najprv Rosinský zaskoil za Šípku a druhýkrát Šípka zlikvidoval šancu Juríka. Domáci si však umnou hrou udržali náskok a získali tak tri body. (ab)

Oravské Veselé – Trstená

1:2 (0:0)

Góly: Pisarík - Dzurek 2

ŽK: Gríge, Kromka – Goál, Kormaník

Rozhodovali: Kvietok, Gabarík

Domáci zaali vemi dobre. Prvých dvadsa minút mali 3 vyložené šance, z ktorých nastrelili jedno brvno. Od 30. min prevzali iniciatívu hostia. Do polasu boli celkovo lepším mužstvom. Prvých desa minút 2. polasu domáci zatlaili Trstenanov, výsledkom bol gól po akcii Madleák - Pisarík. Od 60. min. zaali hrái Trstenej na úspechy domácich aktívne reagova strebou. Sie domáceho brankára rozvlnili strely Tomáša Dzureka a tak Trstenania v Oravskom Veselom vyhrali 2:1 zaslúžene. Fanúšikovia domácich odchádzali z ihriska hrou svojich hráov sklamaní. (dr)

Žaškov – Párnica 1:0 (0:0)

Gól: Pavlovík (11 m)

K: Kalina

Rozhodovali: Callo, Bandík, urák

Už v 2. min striea Pavlovík trestný kop, ktorý Smolka reflexívne vyráža. V 7. min, tiež z trestného kopu, hostia ohrozili Buzáka. Aj ten strelu úspešne kryl. Následne sa hra odvíjala väšinou v strede ihriska, s miernou prevahou Žaškova. V 30. min išiel sám na bránu z polovice ihriska Strapec, zakonil však zbrklo a nepresne. V 37. min striea Pavlovík trestný kop ponad, o minútu neskôr Slosaríkov trestný kop zo strany hostí koní tiež veda. V 2. polase typické derby pokraovalo skôr bojovnosou ako futbalovým umením. V 51. min mali domáci istú šancu, po peknej akcii a centri Kršku hlavika Pavlovíka skonila v náruí brankára Smolku len reflexným zásahom. V zápase rozhodla 26. min, ke po faule hosujúceho hráa dáva z 11-metrového kopu Pavlovík jediný gól. Po tomto úspechu videl Kalina z mužstva hostí ervenú kartu, jeho spoluhrái od tohto momentu vsadili všetko na jednu kartu - obranu. Domáci útoili do voného priestoru a v priebehu desiatich minút mali tri isté šance, ale Strapec, Turina a Bugá ich však trestuhodne zahodili. Párnica ešte pohrozila Slosaríkom a peknou strelou Kubaku, brankár Buzák však nebezpené situácie vyriešil. (bl)

Vavreka - Oravský Podzámok 0:2 (0:1)

Góly: T. erve, A. erve

Rozhodovali: Loffay, Troják, M. Kachút

Duel zaali hosujúci futbalisti vynikajúco, už v 8. min strelil úvodný gól T. erve po spolupráci so svojím bratom A. erveom. Futbalisti Vavreky sa z prekvapivého úvodu rýchlo prebrali a súpera zatlaili pred ich bránu. Vážnejšiu príležitos si však nevypracovali, naopak, rýchlymi protiútokmi hrozili hrái Oravského Podzámku. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Naalej sa hralo na polovici hostí, no horúco bolo i pred bránou Vavreky. Druhý gól hosujúce mužstvo pridalo v 78. min, o ktorý sa postaral A. erve. Umnou hrou Oravský Podzámok stav udržal a opä bodoval naplno. (jv)

Dlhá – Raba 3:2 (0:0)

Góly: Brácho Peter 2, Šeling Pavol - Gužík 2

ŽK: Kukna – Bublák, Gužík

Rozhodovali: Pobeha, Gregorec a Živic

Zápas lepšie zaali Rabania, ale svoje akcie ahali len po šestnástku. Naopak, Dlhá sa už v prvých 10. minútach dokáže dosta do dobrých príležitostí, ale strelci netriafajú niekedy ani odkrytú bránu. V 20. minúte dokázal Brácho sám pred hosujúcim brankárom spracova loptu a rovnako aj o 4 min Šeling, ich úsilie však vyšlo naprázdno. Prvá ozajstná strela na bránu letela až v 40. min zo strany Rabe brankár ju však vytlail. V druhom polase Raba hne z prvého protiútoku nastreuje brvno, o 4 min však domáci Šeling obišiel dvoch hráov v šestnástke, nahráva pred bránu vonému Bráchovi a ten do prázdnej brány nemôže ni iné, len skórova. Prešli len 3 min a strela Rabe z diaky neprekvapila len domáceho brankára, ale aj všetkých divákov - skonila v sieti Dlhej. V 55. min zahrali domáci priamy kop a smer na dvakrát posielanej lopty od Capuliaka do šestnástky mení Šeling, ím zvyšuje na 2:1. V 72. min krásnu akciu Matysa zakonil gólom Brácho. Raba v 86. min po peknej kombinanej akcii zvýšila na 3:2. (mk)

Zubrohlava – Krivá

3:1 (1:0)

Góly: Franák, Graák, Lešovský - Holub

Rozhodovali: Badár, Staš, Kurtulík

Pred poetnou diváckou kulisou sa hral útoný a slušný futbal. Hostia zaali lepšie, hne v úvode si vypracovali dobré gólové príležitosti, ktoré však nedokázali zakoni. Domáci pomaly zaali vyrovnáva hru a v 28. min Franák po prvýkrát prekonal gólmana Krivej, ke po prihrávke Lešovského presne trafil k tyi. Hostia mali dvakrát dobrú príležitos, ke z priamych kopov ohrozili Helebranta v bráne Zubrohlavy. V 2. polase Zubrohlavania pridali na iniciatíve. V 55. min odkopnutú loptu zachytil Graák a z 5 metrov preloboval brankára Krivej. Hostia sa však nevzdávali a z priameho kopu znižuje Holub. V závere opä z priameho kopu zvýšili domáci, ke po strele Lešovského sa lopta odrazila od brvna a brankár Krivej si nešastne zrazil loptu do brány. (g)

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?