Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Napriek remize Zuberec zvyšuje náskok

ORAVSKÁ FUTBALOVÁ SÚŤAŽ - I. TRIEDA

Najvyššia oravská futbalová súaž uplynulú nedeu nepriniesla také hokejové výsledky ako vo vyšších súažiach, ale o zaujímavé výsledky nebola núdza. Urite sa nepredpokladalo domáce zakopnutie Oravskej Poruby s Dlhou. Líder súaže spod Roháov cestoval do Krivej, kde až v „hodine dvánastej“ vybojoval bod. Napriek remize Zuberania zvyšujú svoj náskok, pretože v tabuke druhá Veliná v Oravskom Podzámku nebodovala a predbehol ju už aj Žaškov. V tabuke si ešte polepšila Dlhá i Raba, no bodové rozdiely sú minimálne.

Skryť Vypnúť reklamu

Tabuka:

1. Zuberec 16 12 3 1 48:17 39

2. Žaškov 16 10 1 5 41:26 31

3. Veliná 16 9 4 3 31:26 31

4. O. Poruba 16 8 3 5 26:17 27

5. Vavreka 16 8 1 7 22:23 25

6. O. Podzámok 16 7 3 6 22:16 24

7. Dlhá 16 7 1 8 25:38 22

8. Párnica 16 6 3 7 27:26 21

9. O. Veselé 16 6 2 8 28:30 20

10. Trstená 16 6 2 8 20:22 20

11. Raba 16 5 2 9 20:27 17

12. Zubrohlava 16 5 2 9 21:35 17

13. Krivá 16 4 3 9 21:30 15

14. Leštiny 16 4 0 12 22:40 12

Vavreka a Trstenej sa po skonení súaže odrátajú 3 body

Kanonieri súaže:

16 – R. Petrek (Zuberec)

16 – P. Gejdoš (Veliná)

11 – P. Badá (Žaškov)

10 – P. Bažík (Zuberec)

Krivá – Zuberec 2:2 (0:0)

Góly: Obtulovi, Sakmár – Petrek, Filek

Skryť Vypnúť reklamu

Rozhodovali: urák, Masarovi, Šuvada

Divákov: 100

Duel sa zaal z obidvoch strán opatrne a šance sa vyskytovali len sporadicky. Domáci, vedomí si dôležitosti zápasu, nechceli urobi chybu a pred bránu súpera sa dostávali len vemi zriedka. Vekú šancu zápasu mal Holub v 30. min, no hlavikoval rovno do brankára. O minútu neskôr vykopával hrá Zuberca po strele Obtulovia loptu už z prázdnej brány. Krivá ožila a vytvorila si alšie príležitosti. Ani hostia nezostali ni dlžní svojej povesti, z gólu sa však netešili. Úvod 2. polasu patril Zuberanom, vypracovali si šance, ktoré však zostali nevyužité. Prišla 62. min a domáci súpera schladili gólom Obtulovia. Po dobrej hre Krivá onedlho v 85. min zvýšila na 2:0 Sakmárom. Hne z protiútoku Zuberania znížili Petrekom, ktorý skóroval po skrumáži v šestnástke a vzápätí v 88. min dokonca vyrovnali na 2:2. (dž)

Skryť Vypnúť reklamu

Oravská Poruba – Dlhá

2:3 (1:3)

Góly: Katreniak, Dudáš – Šeling, 2 vlastné

ŽK: Dudáš – Kukla, Rener

Rozhodovali: Troják, Štrbá, Kolena

Divákov: 130

Domáci zaali tlakom a v úvodnej desaminútovke zahodili 3 vyložené šance Šimonom, Hrúzikom a Strapcom. V 11. min vystrelil hosujúci Šeling prvú strelu na bránu Oravskej Poruby, ktorá sa po nešastnom teovaní ocitla v sieti. O minútu neskôr prešiel celou domácou obranou strieaný center, ktorý dokopol do prázdnej brány pohotový Šeling. Hrái Oravskej Poruby po tejto studenej sprche išli psychicky i výkonnostne dole, no v 17. min sa gólom Katreniaka dostávajú spä do zápasu. o ert nechcel, v 25. min si po nešastnom centri strieajú domáci alší vlastný gól a 1. polas dohrávajú nervózne a v hernom útlme. Po prestávke nastúpila Oravská Poruba s jasným cieom a v 57. min po prieniku Katreniaka znižuje na 2:3 Dudáš. Domáci naalej tlaili súpera pred jeho bránu, ale v nervóznom závere sa im už výsledok otoi nepodarilo. (vs)

Oravský Podzámok – Veliná 2:1 (1:1)

Góly: Jurovík, T. erve - Suák

ŽK: Ondrek, T. erve - Serdel

Rozhodovali: Strežo, Capko, Callo

Divákov: 100

Po úvodnej miernej územnej prevahe hostí zaali od 15. min astejšie útoi hrái Oravského Podzámku a v 28. min sa tešili z prvého gólu. Po pravej strane prenikol Tibor erve a jeho vyrazenú strelu poslal od odkrytej brány Jurovík. Domáci sa však z vedenia dlho netešili. Už o 2 min sa nádhernou strelou spoza šestnástky prezentoval Suák a bolo vyrovnané. Po zmene strán sa hralo zväša na polovici Velinej, ktorá však paradoxne mohla vyhráva. V 75. min sa sám rútil na bránu Gejdoš, no prestrelil. V závere domáci vyvinuli na bránu súpera tlak a jeho výsledkom bol víazný gól v 85. min z kopaky Tibora ervea. (hz)

Raba - Oravské Veselé

1:0 (0:0)

Gól: Brezoák

Rozhodovali: Kurtulík, Dvorštiak, Volf

Divákov: 150

Od úvodného hvizdu mala Raba opticky územnú prevahu. Hralo sa však zväša medzi šestnástkami a predpokladalo sa, že kto strelí gól – vyhrá. Nakoniec sa to naplnilo v 63. min. Dovtedy sa hralo skôr len v strede poa a celkovo 1. polas vea vzruchu nepriniesol. Po góle Brezoáka, ktorý prekvapil hosujúceho gólmana, mohol ešte víazstvo poisti v 80. min Slovík, no netrafil. (ha)

Trstená – Žaškov 0:1 (0:1)

Gól: vlastný

Rozhodovali: M. Kachút, Karcol, Pako

Divákov: 50

Žaškovskí futbalisti pohrozili už v 3. min, ke nebezpene zblízka vystrelili. Domáci prvýkrát udreli v 15. min, no Belopotoan netrafil. O minútu neskôr z dobrej pozície vystrelil Blana, no nedôrazne a hosujúci brankár jeho strelu poahky chytil. Krásnu strelu pod brvno vyslal v 17. min Belopotoan, no Buzák v bráne Žaškova sa vyznamenal a rovnako zneškodnil aj strelecký pokus Martina Pánika. Po týchto šanciach prišla pre Trstenú nešastná chvía, ke center z pravej strany v 35. min zrazil domáci hrá do vlastnej brány. Druhý polas priniesol už nezáživný futbal. Trstenania síce tlaili, nebezpenú situáciu si však nevypracovali. Hosujúce mužstvo sa viac-menej zameriavalo na poctivé bránenie a vyrážalo do nebezpených protiútokov. V záverených minútach sa Trstenania snažili aspo o vyrovnanie, ale gól už ani po peknej strele M. Pánika v 87. min nevsietili. (jš)

Párnica – Zubrohlava

3:0 (1:0)

Góly: Kubian, Sporka, Slosarík

Rozhodovali: Gregorec, Franák ml., Jakubjak st.

Divákov: 80

V dôležitom šesbodovom zápase si domáci uvedomovali, že dno tabuky je na dohad. Strelecká impotencia v prvých dvoch zápasoch vzbudzovala urité obavy. Párniania však boli od zaiatku nabudení na víazstvo. Neúas zraneného Hricka a dištancovaného Kalinu vyprovokovala k vyššej aktivite. Prvú štvrhodinu tlaku ukonil exportnou strelou do šibenice Šiška, Helebrandt však aroval. V 22. min posadil Sporka ideálny center na hlavu Kubiana, ktorý zakonil nedôrazne. Po polhodine zápasu útoník Zubrohlavy Mordel dvakrát neuspel v istých šanciach zoi-voi Smolkovi. Kubian neuspel ani po druhýkrát, ke v 33. min hlavikoval nepresne. V 36. min po ideálnom rohovom kope Slosaríka osamotený Kubian na tretíkrát nezaváhal a poslal domácich do vedenia. Záver 1. polasu bol dramatický. Najskôr Karcol dal znova vyniknú brankárovi Helabrandtovi a následne dorážal Trnovský strelu J. Kubaku v ofsajdovej pozícii. Prvý polas priniesol celkom dobrý futbal z obidvoch strán, hlavne domáci sa snažili odini slabé predchádzajúce výkony. Po zmene strán sa Párniania od úvodných minút snažili poisti vedenie, Slosarík však v 50. min postupujúc sám na brankára hostí v rozhodujúcom momente zaváhal a ani nezakonil. Najkrajšiu akciu zápasu predviedla dvojica J. Kubaka – Sporka, ke po prefíkanom pase prvého sa Sporka šikovne vyhol ofsajdovej pasci a vychutnal si bezmocného brankára Zubrohlavy. Domáci sa upokojili, Zubrohlavania sa snažili vráti do zápasu, chýbalo im však presnejšie zakonenie. Párniania ešte udreli v 68. min. J. Kubaka biliardovo uvonil Slosaríka, ktorý bol v pokutovom území faulovaný. Penaltu však faulovaný hrá nepremenil, ešteže najrýchlejšie zareagoval na brankárom odrazenú loptu. Hne po góle kiksol M. Kubaka, ale osamotený Mordel odmietol aj po tretíkrát zdramatizova zápas. Slosarík typicky a svojsky ešte v 75. min trafil znenazdajky avú ty. V 82. min ratoval domácich po dvoch závaroch z rohových kopov spoahlivý Smolka. Záver sa dohrával v kude. Párniania zápas v pohode doviedli do víazného konca a potešili po dlhom ase divákov. Opä sa ukázalo, že všetko je v psychike hráov, v ich hlavách, ochote beha, ukáza sa a pýta si loptu. Domáci výkonom povzbudili, avšak nebol bez chýb. Dôležitý zápas sa skonil úspešne, ale až stretnutia so silnými súpermi z hornej polovice tabuky ukážu istú pravdu párnického futbalu. (jh)

Leštiny – Vavreka 2:0

(1:0)

Góly: Lupták, ajka

ŽK: Lupták, Halák – Švába, Hrke

Rozhodovali: Živic, Badár, Loffay

Divákov:130

Do výbornej šance sa domáci dostali už v 10. min, no Michna po prihrávke Melicheríka súperovho brankára neprekonal. Po neúspešnom rohovom kope Leštín v 23. min pohrozili z protiútoku hostia, ale taktiež neuspeli. Skóre zápasu napokon domáci otvorili v 30. min Luptákom. Tesne pred prestávkou ešte Vavreka pritlaila súpera na svoju polovicu, z tlaku však vyažila len 2 rohové kopy. Leštinám sa vydaril vstup do 2. polasu a v 53. min sa o druhý gól po rohovom kope postaral ajka. Potom Vavreania ožili, súpera zatlaili, no gól nestrelili.

(jh)

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 5. Magazín SME Ženy už v predaji
 6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 8. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 9. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 10. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 36 925
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 25 062
 3. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 17 816
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 726
 5. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 16 706
 6. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 557
 7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 13 110
 8. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 493
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 289
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 110
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na nitrianskom letisku núdzovo pristál vrtuľník americkej armády

Dôvodom neplánovaného pristátia bolo zlé počasie.

Pozitívne testovaný starosta: Najhoršia bola bolesť chrbta

Určite nepodceňujte situáciu. Toto nie je chrípka, odkazuje starosta kysuckej obce.

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce, niektoré však dostali informáciu o pričlenení ich odberových miest k susedným obciam.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Už ste čítali?