Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

Napriek remize Zuberec zvyšuje náskok

ORAVSKÁ FUTBALOVÁ SÚŤAŽ - I. TRIEDA

Najvyššia oravská futbalová súaž uplynulú nedeu nepriniesla také hokejové výsledky ako vo vyšších súažiach, ale o zaujímavé výsledky nebola núdza. Urite sa nepredpokladalo domáce zakopnutie Oravskej Poruby s Dlhou. Líder súaže spod Roháov cestoval do Krivej, kde až v „hodine dvánastej“ vybojoval bod. Napriek remize Zuberania zvyšujú svoj náskok, pretože v tabuke druhá Veliná v Oravskom Podzámku nebodovala a predbehol ju už aj Žaškov. V tabuke si ešte polepšila Dlhá i Raba, no bodové rozdiely sú minimálne.

Skryť Vypnúť reklamu

Tabuka:

1. Zuberec 16 12 3 1 48:17 39

2. Žaškov 16 10 1 5 41:26 31

3. Veliná 16 9 4 3 31:26 31

4. O. Poruba 16 8 3 5 26:17 27

5. Vavreka 16 8 1 7 22:23 25

6. O. Podzámok 16 7 3 6 22:16 24

7. Dlhá 16 7 1 8 25:38 22

8. Párnica 16 6 3 7 27:26 21

9. O. Veselé 16 6 2 8 28:30 20

10. Trstená 16 6 2 8 20:22 20

11. Raba 16 5 2 9 20:27 17

12. Zubrohlava 16 5 2 9 21:35 17

13. Krivá 16 4 3 9 21:30 15

14. Leštiny 16 4 0 12 22:40 12

Vavreka a Trstenej sa po skonení súaže odrátajú 3 body

Kanonieri súaže:

16 – R. Petrek (Zuberec)

16 – P. Gejdoš (Veliná)

11 – P. Badá (Žaškov)

10 – P. Bažík (Zuberec)

Krivá – Zuberec 2:2 (0:0)

Góly: Obtulovi, Sakmár – Petrek, Filek

Skryť Vypnúť reklamu

Rozhodovali: urák, Masarovi, Šuvada

Divákov: 100

Duel sa zaal z obidvoch strán opatrne a šance sa vyskytovali len sporadicky. Domáci, vedomí si dôležitosti zápasu, nechceli urobi chybu a pred bránu súpera sa dostávali len vemi zriedka. Vekú šancu zápasu mal Holub v 30. min, no hlavikoval rovno do brankára. O minútu neskôr vykopával hrá Zuberca po strele Obtulovia loptu už z prázdnej brány. Krivá ožila a vytvorila si alšie príležitosti. Ani hostia nezostali ni dlžní svojej povesti, z gólu sa však netešili. Úvod 2. polasu patril Zuberanom, vypracovali si šance, ktoré však zostali nevyužité. Prišla 62. min a domáci súpera schladili gólom Obtulovia. Po dobrej hre Krivá onedlho v 85. min zvýšila na 2:0 Sakmárom. Hne z protiútoku Zuberania znížili Petrekom, ktorý skóroval po skrumáži v šestnástke a vzápätí v 88. min dokonca vyrovnali na 2:2. (dž)

Skryť Vypnúť reklamu

Oravská Poruba – Dlhá

2:3 (1:3)

Góly: Katreniak, Dudáš – Šeling, 2 vlastné

ŽK: Dudáš – Kukla, Rener

Rozhodovali: Troják, Štrbá, Kolena

Divákov: 130

Domáci zaali tlakom a v úvodnej desaminútovke zahodili 3 vyložené šance Šimonom, Hrúzikom a Strapcom. V 11. min vystrelil hosujúci Šeling prvú strelu na bránu Oravskej Poruby, ktorá sa po nešastnom teovaní ocitla v sieti. O minútu neskôr prešiel celou domácou obranou strieaný center, ktorý dokopol do prázdnej brány pohotový Šeling. Hrái Oravskej Poruby po tejto studenej sprche išli psychicky i výkonnostne dole, no v 17. min sa gólom Katreniaka dostávajú spä do zápasu. o ert nechcel, v 25. min si po nešastnom centri strieajú domáci alší vlastný gól a 1. polas dohrávajú nervózne a v hernom útlme. Po prestávke nastúpila Oravská Poruba s jasným cieom a v 57. min po prieniku Katreniaka znižuje na 2:3 Dudáš. Domáci naalej tlaili súpera pred jeho bránu, ale v nervóznom závere sa im už výsledok otoi nepodarilo. (vs)

Oravský Podzámok – Veliná 2:1 (1:1)

Góly: Jurovík, T. erve - Suák

ŽK: Ondrek, T. erve - Serdel

Rozhodovali: Strežo, Capko, Callo

Divákov: 100

Po úvodnej miernej územnej prevahe hostí zaali od 15. min astejšie útoi hrái Oravského Podzámku a v 28. min sa tešili z prvého gólu. Po pravej strane prenikol Tibor erve a jeho vyrazenú strelu poslal od odkrytej brány Jurovík. Domáci sa však z vedenia dlho netešili. Už o 2 min sa nádhernou strelou spoza šestnástky prezentoval Suák a bolo vyrovnané. Po zmene strán sa hralo zväša na polovici Velinej, ktorá však paradoxne mohla vyhráva. V 75. min sa sám rútil na bránu Gejdoš, no prestrelil. V závere domáci vyvinuli na bránu súpera tlak a jeho výsledkom bol víazný gól v 85. min z kopaky Tibora ervea. (hz)

Raba - Oravské Veselé

1:0 (0:0)

Gól: Brezoák

Rozhodovali: Kurtulík, Dvorštiak, Volf

Divákov: 150

Od úvodného hvizdu mala Raba opticky územnú prevahu. Hralo sa však zväša medzi šestnástkami a predpokladalo sa, že kto strelí gól – vyhrá. Nakoniec sa to naplnilo v 63. min. Dovtedy sa hralo skôr len v strede poa a celkovo 1. polas vea vzruchu nepriniesol. Po góle Brezoáka, ktorý prekvapil hosujúceho gólmana, mohol ešte víazstvo poisti v 80. min Slovík, no netrafil. (ha)

Trstená – Žaškov 0:1 (0:1)

Gól: vlastný

Rozhodovali: M. Kachút, Karcol, Pako

Divákov: 50

Žaškovskí futbalisti pohrozili už v 3. min, ke nebezpene zblízka vystrelili. Domáci prvýkrát udreli v 15. min, no Belopotoan netrafil. O minútu neskôr z dobrej pozície vystrelil Blana, no nedôrazne a hosujúci brankár jeho strelu poahky chytil. Krásnu strelu pod brvno vyslal v 17. min Belopotoan, no Buzák v bráne Žaškova sa vyznamenal a rovnako zneškodnil aj strelecký pokus Martina Pánika. Po týchto šanciach prišla pre Trstenú nešastná chvía, ke center z pravej strany v 35. min zrazil domáci hrá do vlastnej brány. Druhý polas priniesol už nezáživný futbal. Trstenania síce tlaili, nebezpenú situáciu si však nevypracovali. Hosujúce mužstvo sa viac-menej zameriavalo na poctivé bránenie a vyrážalo do nebezpených protiútokov. V záverených minútach sa Trstenania snažili aspo o vyrovnanie, ale gól už ani po peknej strele M. Pánika v 87. min nevsietili. (jš)

Párnica – Zubrohlava

3:0 (1:0)

Góly: Kubian, Sporka, Slosarík

Rozhodovali: Gregorec, Franák ml., Jakubjak st.

Divákov: 80

V dôležitom šesbodovom zápase si domáci uvedomovali, že dno tabuky je na dohad. Strelecká impotencia v prvých dvoch zápasoch vzbudzovala urité obavy. Párniania však boli od zaiatku nabudení na víazstvo. Neúas zraneného Hricka a dištancovaného Kalinu vyprovokovala k vyššej aktivite. Prvú štvrhodinu tlaku ukonil exportnou strelou do šibenice Šiška, Helebrandt však aroval. V 22. min posadil Sporka ideálny center na hlavu Kubiana, ktorý zakonil nedôrazne. Po polhodine zápasu útoník Zubrohlavy Mordel dvakrát neuspel v istých šanciach zoi-voi Smolkovi. Kubian neuspel ani po druhýkrát, ke v 33. min hlavikoval nepresne. V 36. min po ideálnom rohovom kope Slosaríka osamotený Kubian na tretíkrát nezaváhal a poslal domácich do vedenia. Záver 1. polasu bol dramatický. Najskôr Karcol dal znova vyniknú brankárovi Helabrandtovi a následne dorážal Trnovský strelu J. Kubaku v ofsajdovej pozícii. Prvý polas priniesol celkom dobrý futbal z obidvoch strán, hlavne domáci sa snažili odini slabé predchádzajúce výkony. Po zmene strán sa Párniania od úvodných minút snažili poisti vedenie, Slosarík však v 50. min postupujúc sám na brankára hostí v rozhodujúcom momente zaváhal a ani nezakonil. Najkrajšiu akciu zápasu predviedla dvojica J. Kubaka – Sporka, ke po prefíkanom pase prvého sa Sporka šikovne vyhol ofsajdovej pasci a vychutnal si bezmocného brankára Zubrohlavy. Domáci sa upokojili, Zubrohlavania sa snažili vráti do zápasu, chýbalo im však presnejšie zakonenie. Párniania ešte udreli v 68. min. J. Kubaka biliardovo uvonil Slosaríka, ktorý bol v pokutovom území faulovaný. Penaltu však faulovaný hrá nepremenil, ešteže najrýchlejšie zareagoval na brankárom odrazenú loptu. Hne po góle kiksol M. Kubaka, ale osamotený Mordel odmietol aj po tretíkrát zdramatizova zápas. Slosarík typicky a svojsky ešte v 75. min trafil znenazdajky avú ty. V 82. min ratoval domácich po dvoch závaroch z rohových kopov spoahlivý Smolka. Záver sa dohrával v kude. Párniania zápas v pohode doviedli do víazného konca a potešili po dlhom ase divákov. Opä sa ukázalo, že všetko je v psychike hráov, v ich hlavách, ochote beha, ukáza sa a pýta si loptu. Domáci výkonom povzbudili, avšak nebol bez chýb. Dôležitý zápas sa skonil úspešne, ale až stretnutia so silnými súpermi z hornej polovice tabuky ukážu istú pravdu párnického futbalu. (jh)

Leštiny – Vavreka 2:0

(1:0)

Góly: Lupták, ajka

ŽK: Lupták, Halák – Švába, Hrke

Rozhodovali: Živic, Badár, Loffay

Divákov:130

Do výbornej šance sa domáci dostali už v 10. min, no Michna po prihrávke Melicheríka súperovho brankára neprekonal. Po neúspešnom rohovom kope Leštín v 23. min pohrozili z protiútoku hostia, ale taktiež neuspeli. Skóre zápasu napokon domáci otvorili v 30. min Luptákom. Tesne pred prestávkou ešte Vavreka pritlaila súpera na svoju polovicu, z tlaku však vyažila len 2 rohové kopy. Leštinám sa vydaril vstup do 2. polasu a v 53. min sa o druhý gól po rohovom kope postaral ajka. Potom Vavreania ožili, súpera zatlaili, no gól nestrelili.

(jh)

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 3. Zázračná škola so zelenou strechou
 4. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 5. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 6. Crème de la crème po slovensky
 7. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 8. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 9. Po Slovensku na motorke
 10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 27 610
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 11 714
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 10 805
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 7 434
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 7 388
 6. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 7 226
 7. Po Slovensku na motorke 6 096
 8. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 5 561
 9. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 266
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 3 944
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Staršie smetiarske auto malo viac ako 30 rokov a bolo poruchové, vymenili ho.

Novší model auta na zvoz smetí umožní okrem klasických 110-litrových nádob zbierať aj väčšie 240-litrové alebo 1100-litrové smetné nádoby.


15m
Natieranie zábradlia na moste v Oravskej Porube.

O dôležitú spojnicu dediny s mestom sa postarali dobrovoľníci.


7 h
Ako si vybrať turistickú obuv? Poradí vám Lukáš Majerčák, expert z Intersportu.

Radí expert Lukáš Majerčák zo spoločnosti Intersport.


8 h

Diskusiu sledujte naživo vo štvrtok o 14. hodine.


15. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nečakaná správa o skone Júliusa Kohúta zasiahla mnohých.


23 h

Mladý medveď navštevuje v dedine včelára.


5 h

Zásahový tím evidoval o výskyte medvedice v dedine vyše 70 hlásení a sťažností.


17. jún

Počet kolízií elektrokolobežiek s chodcami v Trnave stúpol, pribudli aj vážne zranenia.


24 h

Už ste čítali?