Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

V šlágri kola Žaškovčania porazili lídra súťaže

ORAVSKÁ FUTBALOVÁ SÚŤAŽ - I. TRIEDA

Zdá sa, že v rozhodujúcich otázkach tohto súťažného ročníka sa rozhodne až v samotnom závere. Uplynulú nedeľu sa hral šláger jari v Žaškove, kde domáci hráči privítali lídra súťaže. I keď ho tesne porazili a stále ešte majú šancu 5-bodový náskok Zuberca zmazať, je veľmi nepravdepodobné, že hráči spod Roháčov na vlastnom trávniku so Zubrohlavou „zakopnú“. Takže o definitívnom postupe do V. ligy Zuberčania môžu rozhodnúť už túto nedeľu. Komplikovanejšia situácia je však na opačnom konci tabuľky. Predposledné Leštiny i Rabča a Krivá si pripísali po tri body a tak hra o záchranu je stále otvorená. Situáciu si po domácej prehre s Leštinami poriadne skomplikovala Trstená.

14. Zubrohlava 24 5 5 14 30:57 20

Vavrečke a Trstenej sa po skončení súťaže odpočítajú 3 body.

Divákov: 280

V silnej horúčave zápas prebiehal od začiatku v rýchlom tempe a postupne aj s množstvom zaujímavých situácií. Útoky sa striedali na obidvoch stranách a o vzruch nebola núdza. V 5. min trestný kop Bajčiho smeroval ponad bránu Zuberca a v 9. min Pavlovčík netrafil bránu hostí. Zuberčania mali vyloženú šancu v 13. min. Ich útočník sa sám rútil na Buzáka, ten však loptu reflexívne vyrazil. V 25. min vytlačil Buzák tvrdú a nebezpečnú strelu Petreka na brvno. Vzápätí prudkú strelu vyslal Hanko, brankár loptu neudržal, ale Žaškovčania ju ani na dvakrát do brány nedotlačili. V 33. min Marek Šiška z dobrej pozície mieril len do stredu brány. Zuberčania mali opäť šťastie v 36. min, kedy strelu Kubačku gólman chytil na bránkovej čiare. Prvý polčas zakončil Krška prudkou strelou z uhla, ktorú hosťujúci brankár vyrazil na roh. Stretnutie rozhodla 52. min, kedy bol Kurčina, inak najlepší hráč na ihrisku, v čistej šanci faulovaný a jedenástku Pavlovčík premenil. Gólom zaskočení hostia svoje akcie nedoťahovali do gólových situácií. Naopak, šance Strapca, Kršku a najmä Kurčinu, ktorý bol znova sám pred brankárom, mohli priniesť zvýšenie skóre. V poslednej 10-minútovke sa Zuberec dostal do náporu, pritlačil Žaškov pred svoju bránu, ale gólovú šancu im domáca obrana obetavým výkonom nedovolila vypracovať. Stretnutie malo veľmi dobrú úroveň, o ktorú sa pričinili obidve mužstvá. I keď Žaškov ešte má čisto teoretickú šancu na postup, pravdepodobne už môže zagratulovať Zuberčanom. Jozef Blaško

Oravská Poruba – Zubrohlava

3:3 (3:1)

Góly: Katreniak, Dudáš, Púplava - Graňák 2, Hradský

ŽK: Dudáš – Lešňovský, Ťapaj

Rozhodovali: J. Záhora, Jakubjak st., Kurtulík

Diváci v Oravskej Porube videli zápas slabej úrovne, k čomu svojou hrou prispeli obidve mužstvá. Vedenia sa ujali v 3. min Zubrohlavčania strelou Graňáka spoza šestnástky. Domáci po góle súpera pritlačili, no Turňa, potom Púplava i Šimon trestuhodne zahodili tri šance. Vyrovnanie prišlo v 30. min, kedy po prihrávke Šimona gól strieľa Katreniak. V 36. min kolmá prihrávka našla Púplavu a ten upravuje na 2:1 do prázdnej brány, keď si položil aj brankára. Gólový účet 1. polčasu stanovuje Dudáš v 42. min, ktorý doráža loptu do prázdnej brány. Po prestávke nastúpili hráči Oravskej Poruby na ihrisko bez najmenšej snahy hrať futbal. Po neslanom - nemastnom výkone sa Zubrohlave podarilo znížiť v 62. min gólom Hradského a vyrovnať v 75. min druhým gólom Graňáka, ktorý domáceho brankára znova prekonal strelou spoza šestnástky. Vladimír Sopúch

Dlhá – Veličná 4:3 (3:0)

Góly: Haviar (11 m), Hucík, Matis, Kukla – Holub, Gejdoš, Németh

Rozhodovali: Živčic, Callo st., Dutka

Ako prví v zápase udreli hostia. V 3. min podnikli rýchly protiútok, loptu z pravej strany presúvajú pred bránu, kde sa odráža až do brány Dlhej. Na bránkovej čiare však domáci loptu odkopávajú. Futbalisti Dlhej sa do súperovej šestnástky dostávajú v 5. min, kedy sa lopta po peknej akcii dostáva k Matisovi, ktorý je v šestnástke faulovaný. Následne nariadený pokutový kop premieňa Haviar a domáci sa ujímajú vedenia. Ďalšia pekná akcia Dlhej na jeden dotyk sa zrodila v 14. min a Hucík zvyšuje na 2:0. Veličná sa snaží podnikať rýchle protiútoky, ktoré sú zastavované aj za cenu faulov. Po nich majú hostia výhodu dvoch priamych kopov, Németh však triafa len bočnú sieť a strelu Janíka brankár s námahou vyráža na roh. Na druhej strane Haviar nastreľuje tyč hosťujúcej brány. Veľkú šancu ešte mal Gejdoš, aj tú však brankár Dlhej s námahou likviduje. V 44. min sa zrodil závar pred bránou Veličnej a Matis, ktorý si priam rutinérsky „položil„ obrancov i brankára, zvyšuje na 3:0. V 2. polčase hru preberá Veličná a v 55. min prvú vážnejšiu šancu zúžitkoval Holub, ktorý do prázdnej brány znižuje. V 60. min si Kukla vypýtal loptu od Hucíka, ešte raz si ju vymenia a Kukla po nádhernej strele do brvna a následne do brány zvyšuje na 4:1. Od tohoto momentu preberajú taktovku hry hostia. V 71. min sa v šestnástke uvoľnil Gejdoš a znižuje. Na konečných 4:3 upravuje Veličná v 75. min zásluhou Németha, ktorý sa ukážkovo zorientoval s loptu pred šestnástkou, našiel výhodnú pozíciu a krásnym lobom prekonáva brankára. Za predvedený výkon v 1. polčase Dlhá vyhrala zaslúžene, no po zmene strán bola Veličná lepšia a zaslúžila by si minimálne získať aspoň bod. Miro Kuva

Rabča – Oravský Podzámok

3:1 (1:1)

Góly: Kudlák 2, Harbut - Chromek

Rozhodovali: Troják, Bandík, Havko

Divákov: 240

Dôležité stretnutie začali domáci výborne a už v 6. min po individuálnej akcii Harbut strieľa úvodný gól. Vzápätí však Oravský Podzámok zásluhou Chromeka vyrovnal strelou z 25 m do šibenice a začínalo sa od znova. Do prestávky sa hral vyrovnaný futbal. Rabčania veľmi bojovali, technickejšie muž- stvo Oravského Podzámku však v 1. polčase ešte nezlomili. Aj po zmene strán začali domáci skvele a hneď v 46. min po Skutkovom akrobatickom aute s premetom do šestnástky Kudlák poslal Rabču opäť do vedenia. Šance domácich pribúdali a ich víťazstvo nakoniec spečatil desať minút pred koncom Kudlák, ktorý dorazil center až do brány. I keď Rabčania hrali kŕčovite, príkladne bojovali a oproti zápasu s Vavrečkou podali podstatne lepší výkon. Zaslúžene získali tri body. Jozef Havlíček

Párnica – Krivá 1:3 (0:1)

Góly: Hricko – Obtulovič 2, Zaťko

Rozhodovali: Masarovič, Gregorec, Loffay

Divákov: 80

Pred úvodným hvizdom viselo vo vzduchu veľa otáznikov, veď séria štyroch prehier v rade, zraneniami a trestami zdecimovaná zostava Párnice, psychický tlak z teoretického zostupu a pekelná horúčava neveštili nič pozitívneho pre domáce farby. Úvod zápasu sa niesol v tlaku Párnice, ktorej hráči sa často dostávali do pokutového územia, zakončenie však absentovalo. Tlak zakončil v 15. min tvrdou strelou Kalinu a hra sa od tohto momentu vyrovnávala. Po tradičnej hrubke brankára Smolku ratoval Karcol a v 27. min hlavičkoval neobsadený Holub z troch krokov vedľa. Vzruch priniesla 29. min, keď gól Trnovského neplatil pre postavenie mimo hry a na opačnej strane sa prvýkrát predviedol Obtulovič, ktorý z metra prehlavičkoval bránu. Hostia išli do vedenia v 40. min, kedy Tokár posadil ideálny center na hlavu Obtuloviča, a ten s prehľadom skóroval. Druhý polčas začala aktívnejšie Krivá a jej hráči sa rýchlou kombináciou v strede poľa dostávali do šancí. Smolka vychytal v čistej pozícii Obtuloviča, po zbytočnej strate lopty Karcola v 50. min. Rušnú záverečnú 20-minútovku odštartovala „jedovka„ Kusku v 69. min, ale o minútu zbehol Zaťko okolo zdrevenených domácich obrancov a poľahky zvýšil na 0:2. V 75. min strelu Slosarčíka Dráb nedôrazne dorážal a o 2 min neskôr trafil opäť Dráb vo vyloženej šanci iba Gavlasa. Párničanov vrátil do zápasu v 81. min Hricko, keď ťažil z prihrávky Karcola, ktorý vybojoval takmer stratenú loptu. Domáci zdvihli hlavu a vyrovnanie mal na kopačke o 2 minúty Kalina, ale Gavlas bol v nedeľňajšom zápase nepriestrelný. V záverečných minútach hrali Párničania vabank a rýchli hostia útočili do otvorenej obrany. Definitívu priniesla 85. min, kedy zbehol Sakmár a na striebornom podnose predložil Obtulovičovi tutovku. Tento strelecky disponovaný útočník mohol obohatiť svoje osobné konto aj v nadstavenom čase. Najprv však osamotený hlavičkoval vedľa a jeho samostatný nájazd bravúrne zlikvidoval Smolka. Celkové hodnotenie zápasu je zložité. Párničania sa v 1. polčase snažili, mali viac z hry, ale slabý dôraz v zakončení a pomalé finálne riešenie možných gólových príležitostí kontrastovalo s jednoduchým riešením gólovej situácie Krivej. Druhý polčas priniesol v prvej polovici nudné pobehávanie hore–dolu a vzrušujúcu poslednú dvadsaťminútovku. Pozliepaná zostava domácich, ktorí prvý a poslednýkrát v tejto sezóne hrali spolu, logicky nestačila na zohratejších hostí. Výraznou osobnosťou zápasu bol pohyblivý Obtulovič a spoľahlivý brankár Gavlas. Párničania sa musia vzchopiť, výrazne zlepšiť tréningovú morálku a hlavne skonsolidovať káder, lebo ubúdajúci počet verných divákov je alarmujúci. Ján Hricko

Oravské Veselé – Vavrečka

4:1 (0:0)

Góly: F. Čajka, J. Rieger, Ľ. Resutík, Uhliarik (11 m) - Srnčík

Rozhodovali: Melicherčík, Kvietok, Pobeha

V 1. polčase sa hral slabší futbal. Slnko mohutne pražilo a futbalisti hrali vlažne. Domáci si vypracovali tri vyložené šance, nepremenili však ani jednu. Vavrečania sa prezentovali technickou hrou, ale len po šestnástku. Druhý polčas začalo lepšie Oravské Veselé a v priebehu troch minút strieľa tri góly. Prvý strelil František Čajka, druhý pridal Jozef Rieger a tretí Ľubomír Resutík. Domáci spálili ďalšie štyri šance, na 4:0 upravil až z penalty po faule na Čajku Uhliarik. V hosťujúcom mužstve sa v dobrom svetle prezentoval brankár Beňadik, ktorý zneškodnil viacero vyložených príležitostí. V závere Vavrečka korigovala a gólom Srnčíka v 85. min upravila na konečných 4:1. Dušan Rejduga

Trstená – Leštiny 1:2 (0:1)

Góly: Krasuľa – Michna, Skubek (11 m)

ŽK: Gregorec, Jančo – Janotík, Krakovský

Rozhodovali: Frančák ml., Strežo, Hlatký

Divákov: 210

Hosťujúci futbalisti pohrozili už v 3. min, kedy nastrelili brvno. Peknou akciou sa Trstenčania prezentovali v 6. min, Belopotočan pätičkou prihral Dzurekovi, ktorý však ponúknutú šancu nevyužil. O 2 min neskôr mal dobrú príležitosť Motýľ, no vystrelil vedľa brány a rovnako nepresne vzápätí mieril Dzurek. V 14. min bolo pred bránou Trstenej horúco, keď brankár prvú strelu kryl a druhú vyrazil na roh. Skóre sa prvýkrát menilo v 33. min. Po neodpískanom faule sa hosťujúci Michna rútil sám na brankára a svoj nájazd premenil na vedúci gól. Zvýšiť vedenie sa Leštinám podarilo v 52. min, kedy domáci brankár vyrazil loptu len pred súperovho útočníka, ktorého vzápätí fauloval. Nasledovala jedenástka, ktorú brankár Skubek premenil. Trstenčania po druhom inkasovanom góle vrhli všetky sily do útoku a v 56. min po peknej prihrávke Repku na 1:2 znížil Krasuľa. Potom mal ďalšiu šancu Dzurek a ani v nervóznom závere sa už skóre nezmenilo. Ján Šikyňa