Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

FUTBAL II. TRIEDA - SKUPINA A

V súboji Brezovice s Kraľovanmi zahrali individual

Dvadsiatym kolom sa skončila dlhodobá súťaž II. triedy skupiny A. Kraľovany boli už pred pár kolami istým postupujúcim a v Brezovici, kde padlo až deväť gólov, svoje postavenie potvrdili. Habovka, Hruštín a Zázrivá využili výhodu domáceho prostredia a vyhrali. Bziny v Babíne len remizovali.

Rozhodovali: Dibdiak, Michal Jakubjak

Babín privítal na domácej pôde súpera zo Bzín a za pekného počasia chcel prítomných divákov potešiť víťazstvom. Domáci začali lepšie a už v 20. min sa po pekných prihrávkach Babinského a Paľu ujímajú vedenia gólom z kopačky Zgábora. O 5 minút neskôr sa hosťujúcim hráčom darí vyrovnať priamym kopom z tridsiatich metrov. Zvyšné minúty I. polčasu sa hral obojstranne vyrovnaný futbal a ďalšie šance priniesol až II. polčas. Jeho úvod patril znova Babínčanom, tí však nedokázali premeniť niektoré sľubné šance. Hosťujúcemu mužstvu začali ubúdať sily a zvyšok zápasu sa odohrával na jeho polovici. Domáci hráči túto miernu prevahu nevyužili na strelenie víťazného gólu a tak sa stretnutie skončilo zmierlivou remízou. (šk)

Brezovica - Kraľovany 3:6 (2:2)

Góly: Glugoš 3 - Kyša 4, Kraľovanský 2

ŽK: Marcinek, Obželák (obaja Kraľovany)

Rozhodovali: Kohár, Bukai

Prvý gól priniesla už 3. minúta, kedy sa po štandardnej situácii ujímajú vedenia hostia z Kraľovian. V 10. min odpískal hlavný rozhodca pokutový kop pre Brezovicu, ktorý Glugoš s prehľadom využil na vyrovnanie. O 6 min neskôr zahrával hosťujúci Kyša priamy kop a zvýšil náskok Kraľovian na 2:1. V 29. min sa opäť presadil Glugoš, ktorý svojím sólom a neskorším vychutnaním hosťujúceho brankára vyrovnáva na 2:2. V II. polčase začali lepšie hostia, ktorí sa po pokutovom kope dostávajú do vedenia. V 67. a 80. min sa opäť presadili hostia a vedú už trojgólovým rozdielom. V 81. min dosiahol Glugoš hattrick a znížil na 3:5. Do konca zápasu sa hosťom podarilo potvrdiť víťazstvo šiestym gólom a zaslúžene tak v Brezovici vyhrali. (mh)

Hruštín - Liesek 3:2 (2:0)

Góly: Jurčiga, Kotúľ, Paško (11 m)

- Sirota, Garek

ŽK: Brašeň - Šinaľ

Rozhodovali: Frančák ml., Pšenák

Domáci hráči začali lepšie a svoje úsilie korunovali gólom Jurčigu už v 20. min. Hruštínčania hrali i naďalej sympatickú hru a vytvárali si gólové príležitosti. V 40. min nariadil rozhodca za zákrok v šestnástke na domáceho hráča pokutový kop, ktorý Paško využíva na dvojgólové vedenie. Po prestávke zvyšujú domáci hráči stav stretnutia na 3:0 gólom Kotúľa. Hruštínčania sa akoby s týmto výsledkom uspokojili, čo potrestali hráči Liesku. Gólmi Sirotu a Gareka zo 60. a 70. min zápasu sa podarilo Liesečanom znížiť na 2:3. Domáci vzápätí stihli ešte nastreliť žrď, no ďalší gól už posledné minúty nepriniesli. Hruštín tak svoje tesné víťazstvo udržal. (fm)

Habovka -Vasiľov 2:1 (1:1)

Góly: Juráň 2 - Špiglár

Rozhodovali: Frančák st., T. Záhora

Divákov: 300

V Habovke sa začalo vlažne. V 25. min sa hosťom darí streliť gól z kopačky Špiglára, 0:1. Vyrovnanie priniesla 33. min, kedy po prihrávke Alojza Hruboša vyrovnáva Juráň. Polčas sa tak skončil nerozhodne. V 22. min II. polčasu sa po osi Hajdučák, Peter Hruboš a Alojz Hruboš dostal k lopte Juráň a svojím druhým gólom dostáva Habovku do vedenia na 2:1. V ďalšom priebehu zápasu si aj domáci aj hosťujúci hráči vytvorili viacero sľubných gólových šancí, tie však na strelenie ďalších gólov nevyužili. V mužstve nováčika treba vyzdvihnúť výkon 45-ročného Alojza Hruboša, ktorý mužstvo Habovky priviedol k víťazstvu a zároveň k peknej štvrtej priečke v súťaži. (jt)

Zázrivá - Vitanová 3:1 (1:1)

Góly: Kubáň, Otruba, Macek - Bandík

Rozhodovali: Židek, D. Callo

V Zázrivej sa už v 16. min ujímajú vedenia hosťujúci Vitanovčania gólom Bandíka, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred domácou bránou. O 10. min neskôr sa Zázrivej darí vyrovnať gólom Kubáňa. Do konca I. polčasu sa už nič mimoriadne neudialo a tak ďalšie góly priniesol až II. polčas. V 71. min si na hranici šestnástky postavil loptu domáci Otruba, ktorý z priameho kopu posiela krásnou strelou Zázrivú do vedenia 2:1. Domáci hráči od tejto chvíle prebrali taktovku stretnutia a boli to práve oni, ktorým sa 2 min pred koncom darí streliť posledný a zároveň rozhodujúci gól zápasu. Zázrivá tak vyhrala 3:1 a zaslúžene si udržala svoju tretiu priečku v tabuľke. (mk)

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.