FUTBAL II. TRIEDA - SKUPINA A

V súboji Brezovice s Kraľovanmi zahrali individual

Dvadsiatym kolom sa skončila dlhodobá súťaž II. triedy skupiny A. Kraľovany boli už pred pár kolami istým postupujúcim a v Brezovici, kde padlo až deväť gólov, svoje postavenie potvrdili. Habovka, Hruštín a Zázrivá využili výhodu domáceho prostredia a vyhrali. Bziny v Babíne len remizovali.

Rozhodovali: Dibdiak, Michal Jakubjak

Babín privítal na domácej pôde súpera zo Bzín a za pekného počasia chcel prítomných divákov potešiť víťazstvom. Domáci začali lepšie a už v 20. min sa po pekných prihrávkach Babinského a Paľu ujímajú vedenia gólom z kopačky Zgábora. O 5 minút neskôr sa hosťujúcim hráčom darí vyrovnať priamym kopom z tridsiatich metrov. Zvyšné minúty I. polčasu sa hral obojstranne vyrovnaný futbal a ďalšie šance priniesol až II. polčas. Jeho úvod patril znova Babínčanom, tí však nedokázali premeniť niektoré sľubné šance. Hosťujúcemu mužstvu začali ubúdať sily a zvyšok zápasu sa odohrával na jeho polovici. Domáci hráči túto miernu prevahu nevyužili na strelenie víťazného gólu a tak sa stretnutie skončilo zmierlivou remízou. (šk)

Brezovica - Kraľovany 3:6 (2:2)

Góly: Glugoš 3 - Kyša 4, Kraľovanský 2

ŽK: Marcinek, Obželák (obaja Kraľovany)

Rozhodovali: Kohár, Bukai

Prvý gól priniesla už 3. minúta, kedy sa po štandardnej situácii ujímajú vedenia hostia z Kraľovian. V 10. min odpískal hlavný rozhodca pokutový kop pre Brezovicu, ktorý Glugoš s prehľadom využil na vyrovnanie. O 6 min neskôr zahrával hosťujúci Kyša priamy kop a zvýšil náskok Kraľovian na 2:1. V 29. min sa opäť presadil Glugoš, ktorý svojím sólom a neskorším vychutnaním hosťujúceho brankára vyrovnáva na 2:2. V II. polčase začali lepšie hostia, ktorí sa po pokutovom kope dostávajú do vedenia. V 67. a 80. min sa opäť presadili hostia a vedú už trojgólovým rozdielom. V 81. min dosiahol Glugoš hattrick a znížil na 3:5. Do konca zápasu sa hosťom podarilo potvrdiť víťazstvo šiestym gólom a zaslúžene tak v Brezovici vyhrali. (mh)

Hruštín - Liesek 3:2 (2:0)

Góly: Jurčiga, Kotúľ, Paško (11 m)

- Sirota, Garek

ŽK: Brašeň - Šinaľ

Rozhodovali: Frančák ml., Pšenák

Domáci hráči začali lepšie a svoje úsilie korunovali gólom Jurčigu už v 20. min. Hruštínčania hrali i naďalej sympatickú hru a vytvárali si gólové príležitosti. V 40. min nariadil rozhodca za zákrok v šestnástke na domáceho hráča pokutový kop, ktorý Paško využíva na dvojgólové vedenie. Po prestávke zvyšujú domáci hráči stav stretnutia na 3:0 gólom Kotúľa. Hruštínčania sa akoby s týmto výsledkom uspokojili, čo potrestali hráči Liesku. Gólmi Sirotu a Gareka zo 60. a 70. min zápasu sa podarilo Liesečanom znížiť na 2:3. Domáci vzápätí stihli ešte nastreliť žrď, no ďalší gól už posledné minúty nepriniesli. Hruštín tak svoje tesné víťazstvo udržal. (fm)

Habovka -Vasiľov 2:1 (1:1)

Góly: Juráň 2 - Špiglár

Rozhodovali: Frančák st., T. Záhora

Divákov: 300

V Habovke sa začalo vlažne. V 25. min sa hosťom darí streliť gól z kopačky Špiglára, 0:1. Vyrovnanie priniesla 33. min, kedy po prihrávke Alojza Hruboša vyrovnáva Juráň. Polčas sa tak skončil nerozhodne. V 22. min II. polčasu sa po osi Hajdučák, Peter Hruboš a Alojz Hruboš dostal k lopte Juráň a svojím druhým gólom dostáva Habovku do vedenia na 2:1. V ďalšom priebehu zápasu si aj domáci aj hosťujúci hráči vytvorili viacero sľubných gólových šancí, tie však na strelenie ďalších gólov nevyužili. V mužstve nováčika treba vyzdvihnúť výkon 45-ročného Alojza Hruboša, ktorý mužstvo Habovky priviedol k víťazstvu a zároveň k peknej štvrtej priečke v súťaži. (jt)

Zázrivá - Vitanová 3:1 (1:1)

Góly: Kubáň, Otruba, Macek - Bandík

Rozhodovali: Židek, D. Callo

V Zázrivej sa už v 16. min ujímajú vedenia hosťujúci Vitanovčania gólom Bandíka, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred domácou bránou. O 10. min neskôr sa Zázrivej darí vyrovnať gólom Kubáňa. Do konca I. polčasu sa už nič mimoriadne neudialo a tak ďalšie góly priniesol až II. polčas. V 71. min si na hranici šestnástky postavil loptu domáci Otruba, ktorý z priameho kopu posiela krásnou strelou Zázrivú do vedenia 2:1. Domáci hráči od tejto chvíle prebrali taktovku stretnutia a boli to práve oni, ktorým sa 2 min pred koncom darí streliť posledný a zároveň rozhodujúci gól zápasu. Zázrivá tak vyhrala 3:1 a zaslúžene si udržala svoju tretiu priečku v tabuľke. (mk)