Desať minút delilo Žaškov od postupu do V. ligy

V Ľubochni sa v nedeľu 13. júla odohrali barážové

Jamník – Sklabiňa 5:0 (2:0)

Žaškov – Sklabiňa 4:0 (3:0)

Žaškov začal zápas vo svižnom tempe a už v 4. min mal Turčina skórovať, obranca Sklabine však zrazil loptu na brvno svojej brány. Vzápätí dobre vystrelil Pobeha z 20-tich metrov, no brankár jeho strelu kryl. V 15. min z ojedinelého útoku pohrozili Turčania. V 16. min po štandardnej situácii a centri Pavlovčíka strieľa zo skrumáže Pobeha vedúci gól Žaškova. O malú chvíľu mohol Pobeha opäť zvýšiť na 2:0, no nedal. V 31. min Turčina nevyužil dobrú príležitosť, ale o minútu nato Ľubomír Hanko zvyšuje na 2:0. V 43. min mal Žaškov výhodu pokutového kopu. Ten Pavlovčík so šťastím premenil a upravil polčasový výsledok na 3:0. V 2. polčase pokračoval Žaškov v dobrej hre, unavení hráči Sklabine sa už prakticky nezmohli na nič. Žaškov si mohol vylepšiť skóre, avšak príležitosti Pavlovčíka, Pobehu a dvakrát Turčinu zostali nepremenené. V 69. min však predsa len Turčina zvyšuje na 4:0. Po prestriedaní už Žaškov nedokázal zvýšiť vedenie aspoň o jeden gól, pretože jeho súper v boji o postup – Jamník – v prvom zápase zdolal Sklabiňu 5:0 a v prípade remízy by rozhodovalo o postupe práve skóre.

Jamník – Žaškov 2:2 (1:0)

Po polhodinovom oddychu nastupuje Žaškov do rozhodujúceho zápasu o postup do V. ligy s Jamníkom, ktorý mal viac času na načerpanie nových síl, keďže hral svoj prvý zápas už dopoludnia. Na prekvapenie však začal náporom Žaškov a prvých päť minút nepustil súpera na svoju polovicu. Prvý protiútok Jamníka sa však skončil v sieti brankára Buzáka! Žaškov sa nevzdával a naďalej praktizoval útočnú hru. V 15. min mohol Pobeha z dobrej pozície vyrovnať, jeho strela však smerovala tesne vedľa. V 24. mal rovnako šancu na vyrovnanie Pavlovčík po peknej akcii Turčinu, ani on však nepremenil. V 31. min dobre unikol po pravom krídle Jozef Strapec, na jeho spätnú prihrávku pred bránu ale nikto zo spoluhráčov nereagoval. Ďalšie „ponuky„ na vyrovnanie mali Ľubomír Hanko a Jozef Strapec, ktorý dokonca z dvoch metrov prestrelil bránu! Následne po rohovom kope vytvoril Žaškov pred súperovou bránou závar, ale ani z neho nepadol vyrovnávajúci gól. V 45. min pohrozili aj hráči Jamníka, ale Buzák nebezpečnú strelu vyrazil. Aj 2. polčas začal lepšie Žaškov, ktorý mal naďalej častejšie loptu na svojich kopačkách. V 50. min sa hráči aj množstvo divákov dočkali vyrovnávajúceho gólu. Hlavou ho vsietil Ľubomír Hanko. A zápas sa začína odznova. V 55. a 61. min nevyužili dobré príležitosti Jozef Strapec, Pobeha a Turčina. v 64. min, po zahranom trestnom kope, končí Pobehova tečovaná strela za chrbtom brankára Jamníka! V tej chvíli je postupujúcim do V. ligy Žaškov. Hráči Jamníka prakticky už neohrozovali bránu Žaškova – ten mohol svoje vedenie ešte zvýšiť, ale ďalšie dobré príležitosti jeho hráči nepremenili. Až v 80. min, po spornom verdikte rozhodcu, zahráva Jamník z hranice 16-ky trestný kop a - na dobre mierenú strelu Buzák nedočiahol! Jamník vyrovnáva na 2:2. V tomto momente je postupujúcim do 5. ligy opäť Jamník. V záverečnom zúfalom nápore už Žaškov nedokázal skórovať a tak sa z postupu nakoniec tešili hráči Jamníka. V závere zápasu sa niekoľko hráčov Žaškova zranilo a niektorí už pre svalové problémy nedokázali podávať kvalitný výkon.

Zostava Žaškova: Buzák, bugan, Ľ. Hanko, A. Hanko, Bakoš, Turčina, Bajči, Pobeha, Pavlovčík, Jozef Strapec, Krška

Striedali: Surový, Čierny, Jaroslav Strapec Milan Hančiak