Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Trstenčania úspešne vykročili do sezóny

Hneď úvodné kolo sezóny prinieslo v skupine A súboj nedávnych účastníkov I. triedy. Tentoraz sa z víťazstva tešili Trstenčania a úspešne tak vykročili za návratom do najvyššej oravskej súťaže. Podobne vynikajúco si počínal aj Oravský Biely Potok a jedinú remízu prvého kola v II. triedach priniesol sobotňajší duel v Habovke.

Brezovica – Oravský Biely Potok

1:4 (0:2)

Góly: Javorek - Pavčo, Jurina, Tekeľ, Baranec

ŽK: Šuhaj, Marhevka, Domagala

Divákov: 120

V prvom polčase sa zdalo, že zápas bude do samotného záveru vyrovnaný. Ale už v 15. min sa vedenia ujímajú hostia, ktorí krátko nato potvrdzujú prevahu ďalším gólom do siete domácich. Okrem ihriska však muselo byť poriadne horúco aj v brezovickej šatni. Jej hráči sa po prestávke „zobudili„ a hostí prekvapujú gólom Javoreka. Po výrazných chybách brezovických futbalistov opäť zabodovali hostia gólmi Tekeľa a Baranca. Mladý kolektív Brezovice odchádzal z domáceho trávnika viditeľne sklamaný, pretože ani výhoda vlastného ihriska ich „neposunula„ bližšie k víťazstvu nad Bielopotočanmi. (mh)

Rabčice – Vitanová 3:2 (2:1)

Góly: M. Grobarčík, F. Grobarčík, Hadár (domáci)

Divákov: 50

Už v 15. min dali Vitanovčanom domáci hráči najavo, že to s nimi nebudú mať ľahké. Priamy kop M. Grobarčíka nijako nenastrašil hostí a tak im do siete pribudol v 30 min daľší, tentoraz z kopačky F. Grobarčíka. Chybu v obrane tesne pred koncom 1. polčasu však už Vitanovci nezahodili a prevahu domácich znižujú o jeden gól. Chybou Rabčíc v 46. min sa začal aj 2. polčas a z priameho kopu Vitanová vyrovnáva na 2:2. Dlho sa z remízy neveselila, pretože tesne pred koncom zápasu využili hráči Rabčíc svoju rýchlosť i taktiku a prehlavičkovaním brankára lopta opäť pohladila vitanovskú sieť. Tentoraz definitívne! (pg)

Zubrohlava – Trstená 1:3 (0:0)

Góly: Hellebrant (11 m domáci)

ŽK: Novák, Rýdzik – Baruta

V 1. polčase sa hral bezgólový útočný futbal. Domáci však nezúžitkovali gólové šance, ktoré si vytvorili a polčas sa tak skončil bezgólovo. Po zmene strán Trstená viac zabojovala a využila to v 55. min, keď po pravej strane prudkou strelou po zemi k tyči otvorila skóre. Hostia začali hrať nátlakovú hru a o 5 minút sa im darí streliť ďalší gól po centri z pravej strany. V 75. min po faule na domáceho Snováka nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý premenil Hellebrant. V 85. min sa darí Trstenej zvýšiť skóre ešte na 3:1. (ľg)

Ťapešovo – Klin 1:0 (0:0)

Góly: Bugaj

Na trávniku v Ťapešove sa hral vyrovnaný zápas, hoci hostia produkovali lepšiu a technickejšiu hru. Obidve mužstvá si nevytvorili veľa gólových šancí a tak sa 1. polčas skončil bezgólovo. V 56. minúte po zákroku na domáceho hráča nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý premieňa Bugaj, pričom nedáva brankárovi žiadnu šancu. Aj napriek pekným akciám sa výsledok do konca zápasu nezmenil a tak sa Ťapešovčania právom radovali zo svojho víťazstva. (pm)

Habovka - Liesek 1:1 (1:0)

Góly: P. Štech - M. Marmoľ

ŽK: M. Stas, M. Zaťko, M. Kubolek (všetci Liesek)

V úvodnom stretnutí sezóny predviedli obidve mužstvá slušné futbalové divadlo. Hralo sa svižne a šance pribúdali na obidvoch stranách. Prvú sa podarilo premeniť domácim v 32. min, kedy po centri Juráňa otvoril skóre hlavou Štech. Druhý polčas bol už v znamení Habovky, ale príležitosti Juráňa a Štecha súperovu sieť nerozvlnili. Trest prišiel v 71. min. Pod odkope z polovice ihriska hráči Liesku dotlačili loptu až do brány a vyrovnali. Do konca zápasu domáci súpera pritlačili, no víťazný gól už nevsietili. (ah)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?