Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Derby stretnutie vyhrala Habovka

FUTBAL - II. TRIEDA SKUPINA A

Trstená si s Ťapešovom doma poradila a zapísala si tak druhé víťazstvo v poradí. Dostala sa na čelo priebežnej tabuľky, kde jej na chrbát bude dýchať mužstvo Habovky, ktoré si z O. B. Potoka odnieslo dôležité tri body. Klin s Brezovicou vyhral a v Polhore sa zrodilo vysoké víťazstvo domáceho mužstva. Zubrohlava, naopak, vo Vitanovej prekvapila.

Rozhodovali: Matúška, Masarovič

Začiatok zápasu sa niesol v réžii domáceho mužstva, ktoré začalo aktívne a súpera mierne zaskočilo. Z aktivity Bieleho Potoka ústila veľká nepresnosť. Hlavný rozhodca ešte v I. polčase nariadil pokutový kop proti hosťujúcej Habovke, no Tekeľ si loptu nepostavil dobre a z 11-metrov triafa len tyč. Domáci mohli znova ako prví otvoriť skóre zápasu, keď M. Baranec nastreľuje brvno hosťujúcej brány. Šťastena sa od domácich odvrátila a preniesla sa na habovských hráčov v podobe gólu Juráňa, kedy sa po chybe stopéra zmocnil lopty a krížnou strelou prekonal gólmana Bieleho Potoka. Po zmene strán sa na ihrisko preniesla nervozita a hráči sa namiesto fyzických stretov napádali slovne. Z toho ústili žlté karty pre habovských hráčov Jantoľáka a Pilára. V 65. min si na z rohu hranú loptu najvyššie vyskočil Jurčo a zvýšil vedenie Habovky na 0:2. Stav sa do konca zápasu nezmenil a za zmienku ešte stoja dve červené karty na strane Habovky. (jg)

Klin - Brezovica 3:1 (1:1)

Góly domácich: Úradník, Hrubjak, Stahoň (domáci)

Rozhodovali: Záhora, Frančák st.

Divákov: 50

Klin od začiatku zápasu dával súperovi najavo svoju silu, ktorú pretavil do hernej iniciatívy. Kliňania si od úvodných minút vypracovali veľa streleckých šancí, ktoré sa im však využiť nepodarilo. Zahrmelo na opačnej strane a hostia zo štandartnej situácie otvorili skóre zápasu. Klin sa rýchlo spamätal, o 20. min neskôr gólom z kopačky Úradníka vyrovnáva na 1:1. II. polčas sa prevažne hral na polovici hosťujúceho mužstva, z čoho rezultovali nespočetné šance. Klinu sa podarilo premeniť len dve, kedy v 65. a 75. min stanovili na konečných 3:1 Hrubjak a Stahoň. 50 platiacich divákov tak bolo s výkonom svojich miláčikov spokojných. (pg)

Trstená - Ťapešovo 1:0 (1:0)

Gól: M. Krasuľa

Rozhodovali: Janotík

Trstená do prvého domáceho zápasu nastúpila s jasným cieľom, vyhrať. Svoje prvé šance ešte nevyužila, ale v 13. min sa presadil Krasuľa, keď peknou technickou strelou k ľavej žrdi ťapešovskej brány otvára skóre zápasu. Od tohto momentu sa hra preniesla na stranu hosťujúcich hráčov a hralo sa prakticky len na jednu bránu. Gólom zaváňalo aj brvno ťapešovskej brány z 32. minúty, ale tentokrát stálo šťastie na strane hostí. II. polčas vyzeral podobne a šance si väčšinou vypracovávali Trstenčania. Baruta sa zaskvel peknou strelou pod brvno, tú však inak výborne chytajúci Ťapešovský brankár vyrazil na roh. Do konca zápasu si ešte domáci vypracovali veľa šancí, tie však na strelenie ďalšieho gólu nevyužili. V na góly chudobnom zápase sa zrodila spravodlivá výhra Trstenej. (jš)

Vitanová - Zubrohlava 1:2 (0:1)

Góly hostí: Palider, Hradský

ŽK: Banas, Graňák (obaja Zubrohlava)

Rozhodovali: Pobeha, Kořalník

Divákov: 50

Prvých 15 min sa hráči na ihrisku len hľadali. Futbalovejším dojmom však pôsobili domáci Vitanovčania. V 15. min udreli hostia a otvárajú skóre zápasu gólom Palidera. Po tomto momente sa domáci hráči spamätali a hra sa začala kryštalizovať. Zápas sa vyrovnal a snahu nebolo možné uprieť ani jednému hráčovi oboch mužstiev. Do II. polčasu vstúpili lepšie Vitanovčania, ktorým sa darí vyrovnať na 1:1. Do konca zápasu sa hral pohľadný futbal a kombinácia málokedy viazla. V 80. min sa Zubrohlavčanom predsa len podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a gólom Hradského si zabezpečili prvé tri body. (jo)

Oravská Polhora - Rabčice 4:0 (1:0)

Góly: Zošák J., Tarčák, Jašák M. 2x

Rozhodovali: Kosmeľ, Matejčík

Derby zápas sa hral hneď od začiatku v plnom nasadení a bola to práve domáca Oravská Polhora, ktorá predvádzala technickejší futbal. Darilo sa jej po každej hernej stránke a Rabčice doslova zaskočila. Prvý gól sa domácim darí streliť J. Zošákom a v II. polčase sa k nemu pridali Tarčák a dvojgólový Jašák. Slušne hrané stretnutie sa tak v Oravskej Polhore skončilo zaslúženou výhrou domácich hráčov. (jp)