Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Prvú prehru Tvrdošínčanom uštedrilo Námestovo

LIGOVÝ FUTBAL

Po minulom oravskom derby IV. ligy prinieslo ďalšie aj uplynulé kolo. Hralo sa v Tvrdošíne, kde domácim hráčom Námestovčania uštedrili prvú prehru. Týmto víťazstvom si Námestovo zároveň pripísalo prvé body do tabuľky. K neporazeným celkom IV. ligy patrí stále Nižná, ktorá v Stráňavách remizovala a potešiteľné je aj vysoké víťazstvo Dolného Kubína. Z oravských zástupcov v V. lige uspela Oravská Jasenica i Podbiel, hrajúce na vlastných trávnikov. Prvú prehru v V. lige si pripísali Zuberčania - utrpeli ju v Dražkovciach.

Góly: Seduch 2 (2 z 11 m) – P. Vrábeľ 2, A. Vrábeľ

Zostava domácich: Kazík, Krivda, Nemček, Florek, Klimek, Pazúrik, Sedúch, Kurčinka, Baláž, Novák, Pavčo (Sučák)

Zostava hostí: Rejduga, Pisarčík, Stašiniak, Čaprnda, Uhliarik, Hablák, Trnka, Godiš, A. Vrábeľ, P. Vrábeľ, Michaliga

V oravskom derby početná divácka kulisa videla zápas nadpriemernej úrovne. Domácich v 1. polčase Námestovčania zaskočili zdravou agresívnou hrou i rýchlymi útokmi. Už v 6. min unikol po pravej strane Michaliga a prízemným centrom pozdĺž brány, keď sa lopta odrazila od pravej žrde, agilný Peter Vrábeľ dostal hostí do vedenia. V 10. a 13. min boli Tvrdošínčania blízko ku gólu, ale ani priamy kop Krivdu nekončí v bráne, respektíve Pavčova hlavička po vyrazenej lopte brankára opäť končí na brankárovom tele. V 15. min znova Michaliga preniká po nedôslednom bránení domácej obrany, prudký center brankár neudržal a Augustín Vrábeľ doráža loptu do opustenej brány. V ďalšom pohrozili aj domáci – keď Sedúch krížnu strelu strieľa vedľa, Kurčinka po prieniku do 16-ky dáva len do rúk brankára. Stav 1. polčasu nakoniec upravil Peter Vrábeľ v 30. min. Po prestávke nastúpili Tvrdošínčania s jasným úmyslom, zvrátiť ešte veľmi nepriaznivý výsledok. Herne sa im to aj darilo a pritlačili Námestovo na svoju polovicu. Hostia síce hrozili nebezpečnými protiútokmi, ktoré však obrana Tvrdošína i brankár už zneškodˇňovali. Nespočetné šance domáci nevyužili a po góle volali hlavne strely Pavča i hlavička Nováka, ktoré opečiatkovali žrď. Povzbudenie priniesla 76. min, keď bol faulovaný Novák a pokutový kop Seduch s istotou premieňa. Námestovčania neustále hrozili. V 81. min sa na Kazíka sám rútil Peter Vrábeľ, ale tvrdošínsky gólman mu jeho úmysel zmaril. Onedlho bol najlepší hráč hostí Peter Vrábeľ vylúčený. Tvrdošínčania v závere ešte viac ožili a znížili z jedenástky za ruku v šestnástke opäť Seduchom. V nadstavenom čase mohli ešte domáci vyrovnať a po nebezpečnej hlavičke tak získať aspoň cenný bod. Štefan Maslo

Dolný Kubín – Diviaky 5:0 (2:0)

Góly: Čučka, Kováč, Plančo, Dzúrik, Majzel

Zostava: Okoličány (75. Ráclavský), Milan, Halák, Čučka, Gajdošík, Majzel, Plančo, Callo, Lacko, Kováč (75. Brienik), Fric (65. Puškáš)

Divákov: 350

Stretnutie začali Dolnokubínčania vynikajúco. Už v 4. min sa k odrazenej lopte dostal Kováč, ale sám pred brankárom zaváhal. V rovnakej pozícii sa onedlho ocitol aj Dzúrik, trafil však rovno do brankára a skákajúcu loptu na bránkovej čiare hosťujúci obranca odkopol. Vedenia sa domáci ujali v 15. min po útoku po pravej strane, ktorý potiahol Majzel, loptu vrátil dozadu Čučkovi a jeho prízemná strela skončila v sieti. V 22. min založili Dolnokubínčania po ľavej strane pekný útok, ktorý ešte krajšie zakončil Kováč a zvýšil na 2:0. Prevaha domácich pokračovala, ale strelecky sa už nedokázali presadiť. Do prestávky mohol tretí gól ešte pridať Callo, no z 8 m bránu prestrelil. Aj 2. polčas začali domáci náporom a už v 46. min zostal Callo sám pred brankárom, loptu však minul. V 49. min spoza šestnástky vystrelil Plančo. Zakrátko Plančo vystrelil až z 30 m a lopta skončila v ľavom hornom rohu hosťujúcej brány. V 65. min prebral na pravej strane loptu Dzúrik, obišiel štyroch hráčov a ľavačkou vystrelil nechytateľne. Nápor Dolného Kubína pokračoval a vyvrcholil v 89. min, kedy Majzel obišiel súperovho hráča a upravil na konečných 5:0.

Juraj Feranc

Stráňavy - Nižná 1:1 (1:0)

Gól: Orčo

Zostava: Gažovič, Kozmeľ, Marek Žák, Chladný, Ján Žák, Koleják, Mores, Vráb, Brčák, Bača, Orčo (Kachút)

Po úspešnom vstupe do súťaže a s početnou diváckou kulisou prišli hostia na pôdu Stráňav s cieľom nevracať sa domov naprázdno. Už od úvodných minút chytili réžiu zápasu do svojich rúk a mohli sa ujať vedenia už v 5. min, keď po rohu Kolejáka a hlavičke Baču brankár domácich reflexívne zachránil. O chvíľu neskôr sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Móres, ale domáci obrancovia mu v poslednej chvíli loptu odkopli. Pre Nižnú bola 13. min nešťastná, keď po rohu a následnej hlavičke Jančiho sa domáci ujímajú vedenia. Hostí to na chvíľu zaskočilo, postupne sa však začali osmeľovať – dostali sa do prečíslenia, ale v rozhodujúcej chvíli chýbala finálna prihrávka. Do 2. polčasu nastúpili Nižňania s cieľom čo najskôr otočiť vývoj zápasu. Podarilo sa im to už v 51. min, keď po kombinácii Baču s Brčákom a následnom centri hlavička Orču skončila v sieti domáceho mužstva. Opäť prevzali iniciatívu na svoje kopačky hostia. V 60. min hlavička Brčáka po centri Kolejáka skončila vedľa brány. V závere zápasu ešte dvakrát pohrozili domáci, no Gažoviča neprekvapili. Potom už Nižňania taktickou hrou udržali nerozhodný stav a aj keď mali väčšinu zápasu miernu prevahu, výsledok možno označiť za spravodlivý. (r)

Ostatné výsledky: Krásno nad Kysucou - Trebostovo 2:0 (2:0), Rudinská - Lisková 5:0 (2:0), Valča - Bánová 0:1 (0:1), Bešeňová - Liptovský Hrádok 1:2 (1:1)

Góly: J. Feranec, P. Čiernik (11 m)

Zostava: M. Žofaj, A. Žofaj, V. Madleňák, J. Skočík, R. Hvolka, R. Madleňák. M. Farský, M. Madleňák, P. Čienik, J. Feranec, M. Vráb

Domáce mužstvo sa s jedným z najlepších mužstiev uplynulej sezóny nepúšťalo do prílišného útočenia. Oravská Jasenica už v 16. min prišla o útočníka Miloša Vrába, ktorý po tvrdom zákroku musel odstúpiť z hry. V 30. min odišiel z ihriska ďalší zranený hráč Martin Farský, pretože domáci nemali už žiadneho náhradníka dohrávali stretnutie o desiatich. Napriek tomu sa v 36. min ujímajú vedenia, keď prudký center brankár vyráža a Juraj Feranec hlavou otvára skóre. Do prestávky sa už viac vzruchu neudialo. Réžia hry sa v 2. polčase opakovala. V 50. min sa sily vyrovnali, keď pre hrubé, nešportové správanie musel ihrisko opustiť hosťujúci hráč. V 66. min mali Martinčania šancu na vyrovnanie, ale tvrdá strela skončila len na brvne. V 80. min prichádza Oravská Jasenica o ďalšieho hráča, keď pre zranenie musel opustiť ihrisko Ján Skočík. Martinčania svoju prevahu v poli využili a v 85. min vyrovnali. Oravská Jasenica vyvinula následne tlak, pričom hosťujúci hráči sa dopustili viacerých chýb a v 88. min uvidel červenú kartu ďalší hráč Martina Terek. Keď hráči Oravskej Jasenice najviac tlačili, hosťujúci Páleš zastavil loptu rukou a nariadený pokutový kop Peter Čiernik bezpečne premenil. Domáci hráči si zaslúžia veľkú pochvalu za predvedený výkon, najmä Mário Madleňák, ktorý ťahal i držal celé mužstvo. Roman Polák

Podbiel - Palúdzka 2:1 (0:0)

Góly: Zrnčík (11 m), R. Baláž

Zostava: Novák, Dančo, Batuna, Mišek, Franko, Kubášek, Kaplánek, Kubolek, Šeling, Zrnčík, Kanderka, striedali: L. Šeling, Mintál

Vo vyrovnanom stretnutí prvú gólovú príležitosť priniesla až 25. min, kedy sa brankár Novák prizeral na osamoteného útočníka hostí, ktorý, našťastie, mieril nepresne. V 30. min sa Roman Šeling výborne zbavil stopéra, no sám zoči-voči brankárovi prehodil nielen jeho, ale aj bránu. Do 2. polčasu nastúpili Podbielčania s jasným úmyslom čo najskôr streliť gól. Radovali sa z neho už v 55. min, keď si Kubášek narazil Loptu so Zrnčíkom, následne bol v šestnástke faulovaný Kubášek a nariadenú jedenástku Zrnčík bezpečne premenil. Následne mohli hostia vyrovnať po chybe ľavého obrancu, ale ich útočník mieril nepresne. V 70. min Podbielčania spravili ďalšiu chybu v obrane, keď nechali v šestnástke dvoch voľných hráčov a pykali za to gólom. V ďalšom priebehu sa zdalo, že sa stretnutie skončí remízou. V 87. min však Kubášek ideálnou prihrávkou našiel Zrnčíka, ten posunul loptu na Romana Baláža, ktorý vsietil víťazný gól. (jv)

Dražkovce – Zuberec 4:0 (3:0)

Zostava: Kováčik, Šišila, V. Filek, Chovančák, Fandák, E. Šiška, Marek Šiška, Milan Šiška, M. Filek, R. Petrek, Bažík

Futbalisti spod Roháčov začali duel veľmi nekoncentrovane a domáci ich hneď pritlačili na vlastnú polovicu. Vďaka kvalitným zákrokom Pavla Kováčika v bráne Zuberca nešli domáci do vedenia. V 37. min však hosťujúci obrancovia nechali útočníka samého a brankárovi nezostávalo nič iné ako faulovať, čoho výsledkom bol pokutový kop. Domáci kapitán ho napokon aj s prehľadom premenil. Už o niekoľko minút Dražkovce kopali priamy kop zo 16 m a brankár Zuberca bol druhýkrát prekonaný. Do prestávky dali domáci ešte jeden gól, ktorý bol klincom do rakvy Zuberca. Po polčasovom „umývaní hláv„ Zuberčania prinútili domácich stiahnuť sa pred vlastnú svätyňu, ale svoje šance nepremenili. Najväčšiu mali v 75. min po akcii Petrek - Milan Šiška, tá však uviazla pred obrancami domácich. V 78. min bol faulovaný Petrek po centri Mareka Šišku, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. V samotnom závere zápasu založili Dražkovce rýchly protiútok, po ktorom zvýšili na 4:0. Zuberčania prvý polčas prespali, ale v druhom boli vyrovnaným súperom.

Milan Šiška

Ostatné výsledky: Vrútky - Sv. Kríž 2:3 (0:1), Jamník - Černová 1:1 (1:1), Dúbrava - Turany 2:0 (0:0), Turčianska Štiavnička - Závažná Poruba 2:2 (2:0)

1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  2. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  5. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  6. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  7. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  8. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  1. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  2. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Zlodejov zaznamenali kamery, koľkokrát si ešte toto trúfnu

Drzosť niektorých ľudí, ktorí odmietajú za tovar platiť, je čoraz väčšia. Nezastavia sa pred ničím. Kradnú v noci aj za bieleho dňa, kamery im nevadia.

Dvojica podozrivých mužov tesne pred krádežov v obchode s náradím.

Mesto pripravuje festival kvetov, vysadilo už päťdesiattisíc cibuliek

Samospráva Dolného Kubína pokračuje s výsadbou cibuliek kvetov do trávnikov. Nepotrebujú špeciálnu starostlivosť, svojimi farbami spestria a ozdobia zelené plochy približne päť rokov.

Výsadba cibuliek kvetov do trávnika.

Skončil piaty a ani nevedel, aké preteky patria do kalendára

Milovník horských behov urobil v roku 2020 veľký športový progres. Dostavili sa aj výborné výsledky.