Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Futbalisti Veličnej tentoraz „nadeľovali„ Breze

ORAVSKÁ FUTBALOVÁ SÚŤAŽ - I. TRIEDA

Po predminulej nedeli, kedy kolo patrilo hosťujúcim mužstvám, sa tentoraz väčšinou radovali domáce kolektívy. Tri body si z Krivej odniesli len nováčikovia z Kraľovian a pripísali si prvé víťazstvo. Najvyššiu a jednoznačnú výhru si opäť vybojovala Veličná. Na vlastnom trávniku je veľmi silná, čo si tentoraz odskákala Breza. Prvýkrát chuť prehry v tejto sezóne pocítila Párnica a to na ihrisku Vavrečky.

Góly: R. Sučák 3, P. Sučák, Gejdoš, Furinda

Zostava domácich: Šípka, Greguška, Otruba, Janík, Paprčka, Furinda (60. Tittel), P. Sučák: (80. Serdel), R. Sučák, P. Sučák (70. Bajdich), Vicáň, Gejdoš

Zápas začali lepšie hostia, snažili sa o rýchle útoky, ale vydržalo im to len 5 minút. Potom už ovládli hru domáci a do konca stretnutia predvádzali veľmi dobrý futbal, plný kombinačných akcií. Už v 6. min Roman Sučák strieľa vedľa, ale vzápätí sa už nemýli a po akcii Vicáňa dáva vedúci gól Veličnej. V 11. min sa peknými prihrávkami predviedli Bajdich, Roman Sučák, Furinda a Pavol Sučák zvyšuje na 2:0. Ďalší gólový úspech domácich prišiel v 24. min, po prihrávke Romana Sučáka je úspešným strelcom Furinda. Ďalší strelec Veličnej Gejdoš sa dostal do šance až v 27. min, obišiel dvoch hráčov, ale zakončil nepresne. Breza pohrozila v 37. min, ale jej akcia skončila strelou tesne vedľa brány. V 39. min Gejdoš v čistej šanci nedal, o minútu neskôr však upravuje Roman Sučák na 4:0. Prvý polčas zakončil peknou hlavičkou Gejdoš po prihrávke Bajdicha. Ďalší gól Veličnej prišiel hneď po zmene strán v 47. min, kedy sa gólu po prihrávke Gejdoša znova radoval Roman Sučák. Aj v ďalšom priebehu patrila hra domácim, ktorí sa však prezentovali sériou zahodených šancí. V 59. min strelu Pavla Sučáka brankár Kormaňák vyráža reflexívne na roh, o 5 min neskôr bol v šanci Gejdoš, ale gólman Brezy nohami loptu odvrátil. Roman Sučák znova vyskúšal brankára v 75. min, v ďalšej šanci sa po prihrávke Janíka ocitol Vicáň, ale z troch metrov sám ležérne strelil vedľa brány. Breza sa dostala k slovu až v 77. min, v závere ešte mohli brankára prekonať domáci Gejdoš a Vicáň, pričom Gejdošovu strelu zastavili obrancovia až na bránkovej čiare. Jozef Blaško

Žaškov – Dlhá 3:1 (1:0)

Góly: M. Pavlovčík (11 m), J. Strapec, vlastný - Pánik

Zostava domácich: Buzák, Milan Kubačka, Andrej Hanko, Bajči, I. Hanko, Bakoš, Karcol, Turčina, Ľ. Hanko, Strapec, Pavlovčík, Pobeha

Zostava hostí: Meľo, Spišiak, Capuliak, Kurčinka, Bleskáň, Hucík, Kukla, Haviar, A. Capuliak, Brácho, Pánik

Domáci, povzbudení minulotýždňovým víťazstvom začali zápas od úvodných minút svižne, Dlhá sa snažila kombinovať hlavne v strede ihriska. Už v 7. min po centri Pobehu, hlavou tesne minul Ľubomír Hanko, o 4 min neskôr hosťujúci obranca vyhlavičkoval strelu Bajčiho až z bránkovej čiary. Prvý gól strieľa Pavlovčík v 14. min z penalty, rozhodca ju nariadil za stiahnutie prenikajúceho Strapca v šestnástke za dres. Prvú strelu na bránu posielajú hostia až v 20. min, Buzák ju však poľahky kryl. V 23. min rozhodcovia neuznali gól Ľubomíra Hanku pre postavenie mimo hru, o 2 min neskôr hlavičkuje po centri Turčinu opäť Ľubomír Hanko, lopta tentoraz lízala ľavú tyč. V 40. min neodpískali rozhodcovia jasný faul na Karcola v pokutovom území Dlhej. Do 2. polčasu nastúpili Žaškovčania s väčším odhodlaním zvýšiť skóre. Najkrajšia akcia zápasu sa zrodila v 49. min po kombinácii Ľubomíra Hanku so Strapcom, ktorý zaznamenal druhý gól a o necelú minútu po závare v hosťujúcej obrane a hlavičke Ľubomíra Hanku si brankár Ján Meľo zrazil loptu do vlastnej siete. Po následnej sérii rohov Žaškova hosťujúci obrancovia zachraňovali dvakrát len na bránkovej čiare. Od tohto momentu sa domáci, vedomí si svojho náskoku, prispôsobili hre Dlhej a hralo sa väčšinou v strede ihriska. V 71. min opäť zakombinovali Ivan Hanko, Andrej Hanko a Krška, záverečnú strelu však brankár kryl. V 84. min po ojedinelej akcii Dlhej síce na dvakrát, ale predsa, znížil Vladimír Pánik. Pavol Ľorko

Vavrečka – Párnica 3:1 (2:0)

Góly: Peter Žuffa 2, Pjentek

- Kubačka

ŽK: Pavol Žuffa

Zostava domácich: Čajka, Holub, Hrkeľ, Šeliga, Holmík, Verníček, Pavol Žuffa, Srnčík, Brčák, Pjentek, Peter Žuffa

Zostava hostí: Smoleň, Šiška, Kubačka, Lach, Badin, Vanko, Kováč, Trnovský, Slosarčík, Kalina, Paška

Divákov: 210

Po vyrovnanom úvode sa hneď prvá veľká príležitosť domácich skončila gólom. V 25. min potiahol loptu Srnčík a prihral Petrovi Žuffovi, ktorý nedal súperovmu brankárovi žiadnu šancu. O necelých 10 min už Vavrečka viedla dvojgólovým rozdielom, keď Peter Žuffa po rohovom kope nechytateľne hlavičkuje. V 2. polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci súpera neustále tlačili a veľakrát nebezpečne ohrozili bránu Párnice. Gól priniesla až 75. min, sieť Párnice rozvlnil Pjentek. Na konečných 3:1 upravil v 85. min nechytateľnou bombou z diaľky Kubačka. (jv)

Krivá – Kraľovany 0:1 (0:1)

Gól: Šimo

ŽK: Puvák (Kraľovany)

Zostava domácich: Flontek, J. Džubek, Tokár, Štelina, J. Holub, M. Pazúrik, Sakmár, F. Pazúrik, Pavelek, M. Holub, Zaťko

Zostava hostí: J. Had, Puvák, Šimo, B. Kraľovanský, M. Had, R. Kraľovanský, Eliáš, Jarotta, Marcinek, Šlichtík, Kurčina

Od úvodného hvizdu rozhodcu mali miernu prevahu Kraľovany, úspech sa však dostavil až v 30. min, keď z rohového kopu Šimo hlavou otvára skóre. Svoje vedenie hostia mohli do prestávky zvýšiť, ale ani jednu zo sľubných šancí nepremenili. Domáci futbalisti si vyloženú šancu nevypracovali a nakopávanými loptami sa cez dobre hrajúcu obranu Kraľovian nevedeli presadiť. Po zmene strán sa hra vyrovnala a vyložené šance pribúdali na obidvoch stranách. Obaja súperi už ani jednu nevyužili a skóre zostalo nezmenené. (jv)

Oravský Podzámok – Rabča

3:1 (2:1)

Góly: Horňák, Chromek, Salák - Kozák

ŽK: Horňák – Skutka, Brezoňák, Porvich

Zostava domácich: Serdel, Holubčík, Jurovčík, Chomistek, Lizák, Hárezník, Chromek, Salák, Martinusík, T. Červeň, Horňák

Zostava hostí: Košút, Porvich, Brezoňák, Krivanka, Kutlák, Harbut, Skutka, Kozák, Gužík, Sivka, Horeň

Zápas sa začal obojstranne opatrne, na vine bol aj nekvalitný terén. Už v 6. min sa sám pred brankárom hostí ocitol Martinusík, ale strieľal vedľa. V 17. min sa zrodila najkrajšia akcia zápasu, na konci ktorej bol Milan Horňák a otvára skóre. V 30. min po faule Tibora Červeňa zvýšil na 2:0 z priameho kopu nechytateľne Chromek. Následne však domáci poľavili, čo využili Rabčania a znížili na 2:1. Druhý polčas bol podobný prvému. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, avšak chýbalo im gólové zakončenie. V tejto chvíli prišiel na trávnik Salák, ktorý si spomenul na svoje veľké časy a na trikrát dorazil loptu do brány. Týmto gólom spečatil víťazstvo Oravského Podzámku. V kvalitnom a vyrovnanom zápase podali obidve mužstvá výborný výkon.

Ján Holubčík

Lokca - Oravská Poruba 4:1 (3:0)

Góly za domácich: Dušan Vajdiar, Kramarčík 2 (1 z 11 m), Ivan Vajdiar (11 m)

ŽK: Rabčan

Zostava domácich: Paľovčík, Špalek, Zátek, Jadroň, I. Vajdiar, P. Kormaňák, Mário Rabčan, J. Vajdiar, Jucha, D. Vajdiar (68. Smolár), Kramarčík

Zostava hostí: Kováč, Čipčala, Chluda, Šimon, Hrúzik, Vrána, Peter Dudáš, Katreniak, Hucko, M. Dudáš, M. Dudáš

Divákov: 300

Domáci nastúpili síce oslabení o troch hráčov základnej zostavy, no hneď v úvode sa radovali. Po akcii Rabčana a nedorozumení hosťujúcej obrany v 12. min otvoril skóre zápasu Dušan Vajdiar. V 18. min po rohovom kope Rabčana hlavičkoval Ivan Vajdiar, ale minul bránu. Následne sa hra vyrovnala a väčšinou sa hralo medzi šestnástkami. V 33. min sa rútil sám na brankára Kramarčík, gólman Oravskej Poruby však jeho úmysel vystihol. V 35. min strieľaný center Juchu takmer skončil v bránke. Po akcii Kramarčíka a Kormaňáka v 40. min zahral hosťujúci obranca v šestnástke rukou a Kramarčík upravuje z pokutového kopu na 2:0. V 45. min po rozohraní rohového kopu nakrátko z uhla strieľa nechytateľne Kramarčík a uzatvára skóre 1. polčasu. Úvod druhého dejstva sa lepšie vydaril Oravskej Porube, ktorá v 50. min po ruke v šestnástke a nariadenej jedenástke znižuje na 3:1. Ďalšiu šancu mali hostia v 60. min, ale brankár Paľovčík vo svojej premiére vynikajúcim vybehnutím túto príležitosť zneškodnil. Hostia boli v 2. polčase futbalovejší a v osobných súbojoch agresívnejší. V 85. min po faule na Kramarčíka, rozhodca opäť nariadil pokutový kop, z ktorého Ivan Vajdiar zvyšuje na konečných 4:1.

Dušan Vajdiar

Oravské Veselé – Leštiny

3:2 (0:1)

Góly: F. Majdiak, Resutík, M. Madleňák - vlastný, Michna

ŽK: Švába, Maroš Madleňák – Michna, Lupták, Murina, M. Halák, R. Krakovský

Zostava domácich: Beňadik, Švába, D. Madleňák, Kromka, Resutík, Majdiak, M. Madleňák, Rieger, P. Kromka, Maroš Madleňák, Kriš, striedali: Romaňák, Sameliak

Zostava hostí: Škrabák, Krakovský, M. Halák, Murina, Melicherčík, Lupták, Butkaj, Beran, Púplava, Michna, Koval

V 1. polčase sa na obidvoch stranách hral veľmi slabý a tvrdý futbal, z čoho pramenilo až sedem žltých kariet. Leštiny hrali lepšie v priebehu celého zápasu. Prvý gól padol do brány Oravského Veselého po chybe celej obrany a gól si dal vlastný hráč. Po zmene strán už začali lepšie domáci, ktorí Františkom Majdiakom vyrovnali. Zápas sa lámal od 60. min, keď Michna dal druhý gól Leštín. Vzápätí mohli hostia pridať ďalšie dva góly, boli však nepresní. Hráči Oravského Veselého potom pridali na aktivite, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól Resutíka i víťazný z kopačky Martina Madleňáka, ktorý súperovho brankára prekonal tvrdou strelou spoza šestnástky. Domáci v tomto stretnutí vlastne utrpeli výhru. Dušan Rejduga

ŽIACKY FUTBAL

Nová sezóna predminulý víkend odštartovala aj u najmladších vekových kategórií súťaží Oravského futbalového zväzu. Naposledy sme uverejnili len niektoré skupiny, dnes prinášame výsledky a tabuľky ostatných.

Góly: A. Sunega 2 – J. Kurjak

Oravská Jasenica B – Oravská Jasenica A 2:1 (0:1)

Bziny – Habovka 0:13 (0:5)

Góly: M. Pilár 4, T. Pilár 2, Š. Pilár 2, M. Lajčin 2, M. Kurátor, M. Klimek, B. Taraj

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.