Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Novoť pripravila Bziny o prvé body

FUTBAL - II. TRIEDA SKUPINA B

V šiestom kole II. triedy skupiny B sa konali viaceré prekvapenia. Bziny v Novoti len remizovali, Babín prehral doma s Beňadovom a Zákamenné nestrelilo v Hruštíne ani gól. Zázrivá si poradila v Oravskej Lesnej a Mutné poskočilo v tabuľke vďaka víťazstvu nad Vasiľovom.

ČK: Kecera (Bziny)

I. polčas sa hral skôr medzi šestnástkami oboch mužstiev a žiadne si stálejší tlak nevytvorilo. II. dejstvo bolo pre oko diváka zaujímavejšie, hneď na jeho začiatku totiž nariadenú jedenástku proti hosťujúcim Bzinám zahodil Mikolajčík. Vzápätí postrašili Bzinčania, ktorí nastreľujú brvno súperovej brány. Z následného protiútoku, ktorý zaváňal ofsajdom, dávajú domáci gól a ujímajú sa vedenia zásluhou Jašicu. V 70. min fauloval v šestnástke Novote hosťujúci Kecera, ktorý videl červenú kartu. Nariadenú penaltu, už druhú v poradí Novoťania nevyužili po bravúrnom zákroku hosťujúceho brankára. Od tejto chvíle si domáci hráči vytvorili menší tlak, ktorému však výborne chytajúci brankár Bzín odolával. V poslednej minúte zápasu sa dostal k lopte Lukáčik, ktorý peknou krížnou strelou pečatil konečný stav stretnutia na 1:1. (jb)

Babín – Beňadovo 1:2 (0:2)

Góly: Š. Kurčina – O. Bugaj 2

ŽK: F. Paľo, D. Babinský – P. Graňák

Za pekného počasia sa na ihrisko v Babíne prišlo pozrieť 150 divákov, ktorí od svojich miláčikov čakali dobrý výkon. V prvej polovici stretnutia sa domáci dlho trápili a nevedeli sa dostať do hernej pohody. Vytvorili si viacero dobrých akcií, z ktorých však nedokázali využiť ani jednu. Nedovoľoval im to dobrý obranný systém hostí, ktorý sťažoval úlohu babínskych útočníkov. O oba góly I. polčasu sa tak postaral Bugaj a vytvoril pre svoje mužstvo lepšiu východiskovú pozíciu do druhej polovice stretnutia. Obraz hry sa z I. polčasu nezmenil, no kontaktný gól zo 75. min priniesol aké také povzbudenie pre domácich hráčov. Jeho autorom bol Štefan Kurčina, ktorého o pár minút neskôr nenapodobnil jeho spoluhráč Babinský – triafa len tyčku beňadovskej brány. Stav tak ostal nezmenený a body si pripísalo Beňadovo. (šk)

Or. Lesná – Zázrivá 0:1 (0:1)

Gól hostí: Otruba

Domáci hráči začali aktívnejšie a mali nad Zázrivou prevahu. Hra oboch mužstiev bola atraktívna a príležitosti sa prelievali z jednej strany na druhú. Zázrivčania zaskočili domácu Oravskú Lesnú gólom Otrubu, ktorý hlavičkou prekonal jej brankára. Hra sa od strelenia gólu nezmenila, skôr utíchla. Domáci si do konca zápasu vytvorili ešte pár sľubných akcií, ktoré bezzubí útočníci nedokázali využiť. Zázrivčania si tak tesné víťazstvo udržali. (ml)

Hruštín – Zákamenné 1:0 (1:0)

Góly domácich: L. Snovák

ŽK hostí: Sochuliak, Godiš

Úvod zápasu patril domácemu mužstvu, ktorého hráči mali loptu dlhšie pod kontrolou ako ich súper. Prvá šanca sa naskytla J. Jurčigovi v 20. min, jeho strela spoza šestnástky skončila len na tyči. Hruštínčania sa svojim tlakom presadili v 35. min, keď sa v rohu šestnástky uvoľnil Snovák a prízemnou strelou prekonal brankára. Do konca prvého dejstva sa už stav nezmenil, tak ako aj obraz hry v II. dejstve. Domáci boli aktívnejší, ale gólové príležitosti Jurčigu, Macáka a Brašeňa ostali nevyužité. V posledných 15. min zápasu hostia v snahe vyrovnať súperazatlačili, ale vďaka umne hrajúcej obrane domácich sa nepresadili. Hruštín si cenné víťazstvo určite zaslúžil. (fm)

Mutné - Vasiľov 2:1 (0:1)

Góly: R. Jurana 2 - Škombár

ŽK: J. Olašák, R. Jurana – M. Jurky

Dobrú pozíciu na strelenie gólu si už v 5. min vytvoril M. Labdík, ktorý vo vyloženej šanci míňa bránu hostí. Najväčšiu šancu však domáci spaľujú v 12. min, kedy M. Kapičák prestreľuje z piatich metrov. Aj napriek ich tlaku sa vedenia ujali Vasiľovčania, keď po zahrávaní priameho kopu nedal domácemu brankárovi šancu Škombár. Do II. polčasu nastúpili hráči Mutného s predsavzatím otočiť priebeh stretnutia vo svoj prospech, čo sa im začalo napĺňať už v 49. min - Jurana vyrovnáva po peknej strele na 1:1. Hostia sa ešte nestihli spamätať z prvého gólu a už o 2 min vyšla domácim nádherná akcia, na ktorej konci bol opäť Jurana, 2:1. Za predvedený výkon si zaslúžia pochvalu obe mužstvá. (jt)

Futbalové spravodajstvo II. triedy pripravujú Dušan Petričko a Marián Horňák.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 309

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.