Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Vitanová nadelila Liesku

FUTBAL - II. TRIEDA SKUPINA A

Trstenej sa darí a vyhrala už šiesty zápas v rade. Naopak šiestu prehru utrpela v Rabčiciach oslabená Brezovica, ktorá sa už dlhšiu dobu hľadá. Vitanová rozstrieľala Liesek, a prekvapenie sa konalo aj v Oravskej Polhore, kde Habovka vyhrala v pomere 2:1. Zubrohlava si doma poradila s Ťapešovom.

Divákov: 80

Tohtosezónny cieľ Trstenej je vrátiť sa späť do I. triedy. Vo svojich dobrých výsledkoch chceli pokračovať aj na domácej pôde s Oravským Bielym Potokom. Už v 13. min mal možnosť domáci Gočál, no ten v rozhodujúcej chvíli prestreľuje bránu súpera. O 5 min neskôr strieľa Krasuľa, jeho strelu ešte brankár Oravského Bieleho Potoka kryl, no následnej dorážke za svoj chrbát už nezabránil, 1:0. Následné nedorozumenie v domácej obrane znamenal vyrovnanie z kopačky Baranca. V posledných minútach prvého dejstva sa dostávajú Trstenčania do výhodných streleckých pozícií, tie však ostávajú nevyužité. II. polčas začali opäť náporom Trstenčania, už v 52. min likviduje strelu Polhorského hosťujúci brankár. O 3 min neskôr Dzurek zvyšuje náskok na 2:1. V 60. min strieľa ešte Frielich bočnú sieť, ale o 5 min neskôr po centri Dzureka zvyšuje Krasuľa stav stretnutia na 3:1. Pred koncom zápasu sa Dzurekovi podaril husársky kúsok a svoj druhý gól z priameho kopu nasmeroval rovno do šibenice. (jš)

Vitanová – Liesek 5:0 (2:0)

Góly: Mlkvik 3 (1 z 11 m), J. Ondrík, Gnida

ŽK hostí: Kubolek

Divákov: 300

Začiatok I. polčasu vyznel lepšie pre domácu Vitanovú, keď sa Ondríkovi darí otvoriť skóre už v 10. min. Vitanová vo svojom tlaku pokračovala a hosťujúci Liesek do vážnejších šancí nepúšťala. V 26. min vysunul Ondrík svojho tímového kolegu Mlkvika, ktorý s prehľadom zakončuje svoju samostatnú akciu, 2:0. Do konca I. dejstva už viac gólov nepadlo a tak dovtedy spokojní diváci čakali na ďalší priebeh II. polčasu. Už v jeho 15. min sa dravo predral do hosťujúcej šestnástky Gnida a nechytateľnou strelou k tyči zvyšuje už na 3:0 pre Vitanovú. Za faul na Ondríka odpískal hlavný arbiter pokutový kop proti hosťujúcemu mužstvu a Mlkvik z nariadenej jedenástky nezaváhal, 4:0. V 83. min zavŕšil konečný stav stretnutia Mlkvik, z priameho kopu triafa ľavý horný roh brány. Dosiahol tak hattrick a veľkou mierou sa tak zaslúžil o dôležité víťazstvo nad Lieskom. (jo)

Oravská Polhora – Habovka

1:2 (1:2)

Góly: M. Jaššák – B. Juráň,

M. Juráň

ČK domácich: M. Jaššák

Domáci začali súboj s Habovkou lepšie a už v 5. min otvárajú stav stretnutia gólom z kopačky Jaššáka. Zaskočení Habovčania v snahe zvrátiť nepriaznivý vývoj stretnutia začali hrať aktívnejšie a už v 30. min sa im darí po chybe domáceho brankára vyrovnať na 1:1. O vyrovnávajúci gól sa postaral B. Juráň. O 5 min neskôr odpískal hlavný rozhodca pokutový kop za hranie rukou domáceho hráča v šestnástke, a M. Juráň sa zo značky pokutového kopu neminul, 1:2. Do II. polčasu nastúpili domáci hráči v snahe otočiť pre nich nepriaznivo sa vyvíjajúci stav stretnutia, ale bojovnosť a agresivita habovských hráčov nakoniec slávila úspech. Čiernym momentom stretnutia sa stal faul Jaššáka na hosťujúceho brankára, po ktorom ho rozhodca poslal predčasne pod sprchy. Habovka si tak z Oravskej Polhory odviezla cenné tri body. (jp)

Rabčice – Brezovica 5:0 (2:0)

Brezovické mužstvo nastúpilo od začiatku zápasu s omladeným kádrom, ktoré na domáce Rabčice skúsenosťami nestačilo. Rabčice sa už v 30. min ujímajú vedenia, svoj náskok a prevahu zvyšujú o 10 min neskôr, kedy sa im peknou hlavičkou po rohovom kope darí prekonať brezovického brankára, 2:0. Záver I. polčasu sa dohrával v ľahšom tempe a do II. dejstva tak vstupujú lepšie Brezovičania. Ich snaha minimálne znížiť stav stretnutia však stroskotávala na dobre hrajúcej domácej obrane. V 60. min využili chaos v zadných radoch hostí Rabčičania a zvyšujú už na 3:0. V 78. a 85. min zápasu padli posledné dva góly taktiež do brezovickej brány. Bezzubá Brezovica na dobre hrajúce Rabčice jednoducho nestačila. (mh)

Zubrohlava – Ťapešovo 4:0 (2:0)

Góly domácich: Mordel 2, Snovák, Miškovič

ŽK: Hajdučík, Snovák - Hurák

ČK: Banas - Bakaľa

Domáci hráči si už od úvodu zápasu vytvorili tlak, z ktorého ústili viaceré šance. Dobré strelecké príležitosti nevyužívajú domáci Palider, Mordel a Miškovič. Skóre zápasu otvára Snovák, ktorý v 7. min zúžitkoval peknú akciu, na ktorej začiatku bol Palider. Ťapešovo bolo pod stálym tlakom a do vážnejších gólových situácií sa nedostávalo. Vzájomná potýčka z konca I. polčasu vyústila do vylúčenia hráčov na oboch stranách. V 44. min stíha dať Mordel ešte gól do šatne a po zmene strán to bol opäť on, kto po prihrávke Palidera zvyšuje stav stretnutia na 3:0. Od tohto momentu hostia pôsobili unavene a rezignovane. V 74. min zápasu strieľa na konečných 4:0 Miškovič. Zubrohlava tak konečne podala dobrý výkon a zaslúžene vyhrala. (jl)

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.