Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

Vitanová nadelila Liesku

FUTBAL - II. TRIEDA SKUPINA A

Trstenej sa darí a vyhrala už šiesty zápas v rade. Naopak šiestu prehru utrpela v Rabčiciach oslabená Brezovica, ktorá sa už dlhšiu dobu hľadá. Vitanová rozstrieľala Liesek, a prekvapenie sa konalo aj v Oravskej Polhore, kde Habovka vyhrala v pomere 2:1. Zubrohlava si doma poradila s Ťapešovom.

Divákov: 80

Tohtosezónny cieľ Trstenej je vrátiť sa späť do I. triedy. Vo svojich dobrých výsledkoch chceli pokračovať aj na domácej pôde s Oravským Bielym Potokom. Už v 13. min mal možnosť domáci Gočál, no ten v rozhodujúcej chvíli prestreľuje bránu súpera. O 5 min neskôr strieľa Krasuľa, jeho strelu ešte brankár Oravského Bieleho Potoka kryl, no následnej dorážke za svoj chrbát už nezabránil, 1:0. Následné nedorozumenie v domácej obrane znamenal vyrovnanie z kopačky Baranca. V posledných minútach prvého dejstva sa dostávajú Trstenčania do výhodných streleckých pozícií, tie však ostávajú nevyužité. II. polčas začali opäť náporom Trstenčania, už v 52. min likviduje strelu Polhorského hosťujúci brankár. O 3 min neskôr Dzurek zvyšuje náskok na 2:1. V 60. min strieľa ešte Frielich bočnú sieť, ale o 5 min neskôr po centri Dzureka zvyšuje Krasuľa stav stretnutia na 3:1. Pred koncom zápasu sa Dzurekovi podaril husársky kúsok a svoj druhý gól z priameho kopu nasmeroval rovno do šibenice. (jš)

Vitanová – Liesek 5:0 (2:0)

Góly: Mlkvik 3 (1 z 11 m), J. Ondrík, Gnida

ŽK hostí: Kubolek

Divákov: 300

Začiatok I. polčasu vyznel lepšie pre domácu Vitanovú, keď sa Ondríkovi darí otvoriť skóre už v 10. min. Vitanová vo svojom tlaku pokračovala a hosťujúci Liesek do vážnejších šancí nepúšťala. V 26. min vysunul Ondrík svojho tímového kolegu Mlkvika, ktorý s prehľadom zakončuje svoju samostatnú akciu, 2:0. Do konca I. dejstva už viac gólov nepadlo a tak dovtedy spokojní diváci čakali na ďalší priebeh II. polčasu. Už v jeho 15. min sa dravo predral do hosťujúcej šestnástky Gnida a nechytateľnou strelou k tyči zvyšuje už na 3:0 pre Vitanovú. Za faul na Ondríka odpískal hlavný arbiter pokutový kop proti hosťujúcemu mužstvu a Mlkvik z nariadenej jedenástky nezaváhal, 4:0. V 83. min zavŕšil konečný stav stretnutia Mlkvik, z priameho kopu triafa ľavý horný roh brány. Dosiahol tak hattrick a veľkou mierou sa tak zaslúžil o dôležité víťazstvo nad Lieskom. (jo)

Oravská Polhora – Habovka

1:2 (1:2)

Góly: M. Jaššák – B. Juráň,

M. Juráň

ČK domácich: M. Jaššák

Domáci začali súboj s Habovkou lepšie a už v 5. min otvárajú stav stretnutia gólom z kopačky Jaššáka. Zaskočení Habovčania v snahe zvrátiť nepriaznivý vývoj stretnutia začali hrať aktívnejšie a už v 30. min sa im darí po chybe domáceho brankára vyrovnať na 1:1. O vyrovnávajúci gól sa postaral B. Juráň. O 5 min neskôr odpískal hlavný rozhodca pokutový kop za hranie rukou domáceho hráča v šestnástke, a M. Juráň sa zo značky pokutového kopu neminul, 1:2. Do II. polčasu nastúpili domáci hráči v snahe otočiť pre nich nepriaznivo sa vyvíjajúci stav stretnutia, ale bojovnosť a agresivita habovských hráčov nakoniec slávila úspech. Čiernym momentom stretnutia sa stal faul Jaššáka na hosťujúceho brankára, po ktorom ho rozhodca poslal predčasne pod sprchy. Habovka si tak z Oravskej Polhory odviezla cenné tri body. (jp)

Rabčice – Brezovica 5:0 (2:0)

Brezovické mužstvo nastúpilo od začiatku zápasu s omladeným kádrom, ktoré na domáce Rabčice skúsenosťami nestačilo. Rabčice sa už v 30. min ujímajú vedenia, svoj náskok a prevahu zvyšujú o 10 min neskôr, kedy sa im peknou hlavičkou po rohovom kope darí prekonať brezovického brankára, 2:0. Záver I. polčasu sa dohrával v ľahšom tempe a do II. dejstva tak vstupujú lepšie Brezovičania. Ich snaha minimálne znížiť stav stretnutia však stroskotávala na dobre hrajúcej domácej obrane. V 60. min využili chaos v zadných radoch hostí Rabčičania a zvyšujú už na 3:0. V 78. a 85. min zápasu padli posledné dva góly taktiež do brezovickej brány. Bezzubá Brezovica na dobre hrajúce Rabčice jednoducho nestačila. (mh)

Zubrohlava – Ťapešovo 4:0 (2:0)

Góly domácich: Mordel 2, Snovák, Miškovič

ŽK: Hajdučík, Snovák - Hurák

ČK: Banas - Bakaľa

Domáci hráči si už od úvodu zápasu vytvorili tlak, z ktorého ústili viaceré šance. Dobré strelecké príležitosti nevyužívajú domáci Palider, Mordel a Miškovič. Skóre zápasu otvára Snovák, ktorý v 7. min zúžitkoval peknú akciu, na ktorej začiatku bol Palider. Ťapešovo bolo pod stálym tlakom a do vážnejších gólových situácií sa nedostávalo. Vzájomná potýčka z konca I. polčasu vyústila do vylúčenia hráčov na oboch stranách. V 44. min stíha dať Mordel ešte gól do šatne a po zmene strán to bol opäť on, kto po prihrávke Palidera zvyšuje stav stretnutia na 3:0. Od tohto momentu hostia pôsobili unavene a rezignovane. V 74. min zápasu strieľa na konečných 4:0 Miškovič. Zubrohlava tak konečne podala dobrý výkon a zaslúžene vyhrala. (jl)