Vo Vasiľove ako na hojdačke

FUTBAL - II. TRIEDA SKUPINA B

V ôsmom kole si všetky domáce mužstvá, až na Oravskú Lesnú, vybojovali víťazstvá. Novoť si poradila s Babínom a Mutné so Zázrivou. Vasiľovo rozhodlo o víťazstve nad Zákamenným v posledných minútach. Hruštín vyhral, i Bziny si z Oravskej Lesnej odviezli ďalšie tri body.

ŽK: Zavoďančík - Babinský

Domáci boli od úvodu aktívnejší. Prvé tri príležitosti domácich ostali nevyužité, no gólový účet založil Bartoš premenou pokutového kopu za „volejbalový„ zákrok obrancu Babína. Opäť Bartoš prekvapil hosťujúceho brankára strelou z 25 m a zvyšuje na 2:0. Zvyšok polčasu sa zväčša odohrával medzi šestnástkami. Úvod II. polčasu domáci prespali, čo bolo vodou na mlyn hosťujúceho mužstva. Jedno z prečíslení gólovo využil Babinský, ale ani to Novoťanov nezaskočilo. Hostia síce ožili, ale vyrovnávajúci gól z dvoch sľubných príležitostí nedali. Domácim sa podarilo dať v 50. min tretí gól Zavoďančíkom. Štvrtý zásah priniesli 65. min a Jašica. Zvyšok zápasu sa odohrával na polovici hostí, ale ďalšie góly už nepriniesol. (mh)

Oravská Lesná - Bziny 0:2 (0:1)

Góly: Opatera 2

ŽK: Brňák (Bziny)

Hostia pricestovali do Oravskej Lesnej s cieľom udržať si tak bodový pred druhým Zákamenným. Úvod naznačil dobré stretnutie. Z množstva šancí I. polčasu sa ujala len jedna, ktorú využil hlavičkou Opatera v 30. min. Územná prevaha hostí pokračovala aj v II. polčase a pôsobili futbalovejším dojmom. V priebehu II. polčasu Lesňania nijako neohrozili bránu hostí. Druhý gól Bzín pridal v 70. min znova Opatera, z priameho kopu zaskočil brankára i múr Oravskej Lesnej. Od tohto momentu sa snažili Bziny kontrolovať priebeh stretnutia a neinkasovať, to by znamenalo iba zbytočné znervóznenie v jej radoch. (jb)

Hruštín - Beňadovo 3:0 (1:0)

Góly: Jurčiga, Mateka, Snovák

Stretnutie v Hruštíne začali lepšie domáci, po štvrťhodine hry sa ujali vedenia gólom Jurčigu po peknom centri Pašku. O 5 min odpovedajú hostia, ale z priameho kopu nastreľujú len brvno hruštínskej brány. Hra sa v I. polčase odvíjala len medzi šetstnástkami a všetky strely vyslané na oboch brankárov gólmani bez väčších problémov kryli. Obraz hry sa v II. polčase nezmenil, domáci kontrolovali priebeh, no boli to šikovní hostia, ktorí hrozili rýchlymi protiútokmi. O tom, že tri body ostali v Hruštíne rozhodla posledná minúta. Najskôr Mateka prízemnou strelou prestrelil beňadovského brankára a po rozohrávke vysunul Brašeň Snováka, ktorý pekným lobom stanovil na konečných 3:0. (fm)

Mutné - Zázrivá 4:1 (1:1)

Góly: Jurana, Kriš 2, Hutko - Otruba

ŽK: Gošo (Zázrivá)

ČK: Zacharovský, Macek (Zázrivá)

Divákov: 180

Už v 2. min zápasu videli diváci prvý gól. Tečovaná strela Otrubu na prekvapenie všetkých skončila v sieti domácej brány. To bolo zo strany hostí na dlhé minúty všetko. Domáci súpera zatlačili a sami určovali tempo. V 32. min sa domácim podarilo vyrovnať gólom Juranu, ktorý z veľkého vápna umiestnil strelu k tyči brány Zázrivej. Do II. polčasu nastúpili Mutňania s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo postupne aj napĺňali, keď v 58. min dostal mužstvo do vedenia Kriš. Ten istý hráč sa o pár minút neskôr opäť presadzuje po rohovom kope a zvyšuje na 3:1. Bodku za zápasom stanovuje Hutko, ktorý zakončil svoju samostatnú akciu pekným gólom do prázdnej brány M. Veselovského. (jt)

Vasiľov - Zákamenné 4:3 (1:1)

Góly: Paľo, M. Špaglík (11 m), J. Špaglík, Mišudík - Ondrisek 3

Divákov: 70

Zápas vo Vasiľove začal naberať grády od 10. min, kedy sa po narážke pred šestnástkou hostí presadil Paľo. Hostia sa nevzdávali, bojovali a vyrovnanie im priniesla 38. min, keď skrat domácej obrany využil Ondrisek. Ďalšie góly padali až v II. polčase. V 58. min Ondrisek druhým gólom dostal hosťujúce Zákamenné do vedenia. Skóre sa menilo už o 3 min, kedy M. Špaglík z 11 metrov vyrovnáva. O päť minút neskôr už trojgólový Ondrisek opäť strháva vedenie na stranu hostí. Štvrťhodinu pred koncom rozhodujú o konečnom výsledku J. Špaglík a Mišudík, ktorí dvoma gólmi v priebehu 5 min. zariaďujú víťazstvo Vasiľova.

(ff) Futbalové spravodajstvo II. triedy pripravujú Dušan Petričko a Marián Horňák