Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Rabčice nadelili Liesku osem kusov

FUTBAL - II. TRIEDA SKUPINA A

Rabčice v domácom prostredí uštedrili Liesku vysokú prehru. Zubrohlava doma vyhrala nad Habovkou a Ťapešovo si od poslednej Brezovice tiež nedalo vziať body. Klin vyhral vo Vitanovej a Oravská Polhora rozhodla o svojom víťazstve nad Oravským Bielym Potokom v záverečných minútach.

Divákov:150

V úvodných minútach sa vo Vitanovej hral priemerný druhotriedny futbal. Hráči sa osmelili až v 2. polovici úvodného dejstva a hra začala naberať na obrátkach. Samostatný únik z 30. min využíva domáci S. Gnida na strelenie úvodného gólu. Od tej chvíle mala Vitanová navrch, ale čisté príležitosti nevyužila. Hostia mohli vyrovnať, no brvno brány domácich bolo proti. Do II. polčasu nastúpili Kliňania odhodlaní vyrovnať a strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Vyrovnávajúci gól Klina prišiel v 60. min po peknej krížnej strele Baleka. Už o 15 min neskôr sa Fernekovi darí hlavou poslať Klin do vedenia. Ten istý hráč sa presadil aj po hlavičkových súbojoch v domácej šestnástke a zvýšil na 1:3. O pár minút neskôr stanovuje na konečných 1:4 hlavou hosťujúci Vrzlik. (jo)

O. Polhora - O. B. Potok 2:1 (1:0)

Góly: Jurica, Jaššák - Samardák (11 m)

Divákov: 80

Už v 10. min sa po peknej akcii ujali vedenia Polhorčania gólom Juricu. Od tejto chvíle sa hralo zväčša medzi šestnástkami a prihrávka viazla. Mužstvá si vypracovali viacero príležitostí, ale všetko stroskotávalo na streleckej nemohúcnosti hráčov. Úvod II. polčasu vyšiel lepšie pre Oravský Biely Potok, kedy po faule na jeho hráča hlavný rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Samardák premieňa. Hra patrila zväčša hosťom, no množstvo šancí zahodili. Bažík dokonca netrafil odkrytú bránu Polhory. Rozhodujúci gól prišiel 10 min pred koncom. Postaral sa oň domáci Jaššák. Sklamaní hostia tak prišli o cenný bod v záverečných minútach. (jp)

Rabčice - Liesek 8:1 (3:0)

Góly domácich: J. Hadár 2, Kolčák 3, S. Hadár, F. Grobarčík, M. Grobarčík

Rabčice svoju prevahu nad hosťujúcim Lieskom dokumentovali peknými akciami už v úvode zápasu. O prvý gól sa postaral Kolčák v 15. min. O 10 min neskôr zvyšuje Hadár peknou strelou do vinkľa a 30. min patrila opäť Rabčičanom, keď sa po peknej spätnej prihrávke prezentoval volejom F. Grobarčík. Aj II. polčas sa niesol v réžii domácich, ich strelecké „hody„ pokračovali. Na 4:0 zvyšuje pohodlne Kolčák a hneď po ňom aj M. Grobarčík, ktorý sa dostal k odrazenej lopte a nezaváhal. Šesťgólové vedenie zabezpečuje domácim svojím druhým gólom z 25 metrov Hadár. Hattrick dosahuje Kolčák peknou krížnou strelou, na ktorú brankár z Liesku nedočiahol. Domáci brankár pustil za svoj chrbát len jednu strelu Liesku, 7:1. Na konečných 8:1 stanovil S. Hadár, prekľučkujúc pomedzi brániacich hráčov Liesku. (pg)

Zubrohlava - Habovka 6:2 (2:2)

Góly: Mordel 2, Miškovič 2 (1 z 11 m), Palider, Lešňosvký - S. Juráň (11 m), M. Juráň

ŽK: Slovák - Štech

Zubrohlava začala už od úvodnej minúty tlakom. V 5. min otvára skóre Mordel, nadvakrát prepasíroval loptu do siete hosťujúceho brankára. Pekná akcia Snováka z 10. min skončila gólom Palidera, 2:0. Habovka sa herne začala súperovi vyrovnávať a znížila z pokutového kopu S. Juráňom. Hosťujúci hráči, povzbudení kontaktným gólom, začali hrať dravšie. Výsledkom bol ich druhý gól z kopačky M. Juráňa. II. polčas začali znova lepšie Zubrohlavčania a už v 53. min zvyšuje Miškovič peknou strelou k tyči na 3:2. Ten istý hráč dáva v 60. min z pokutového kopu štvrtý gól domácich. Tlak Zubrohlavy priniesol množstvo šancí, ktoré postupne zahadzovali Mokošák, Palider i Miškovič. Lešňovského priamy kop v 70. min končí v bráne Habovky. Posledný gól zápasu dáva Mordel hlavičkou. (jl)

Ťapešovo - Brezovica 4:1 (2:1)

Góly domácich: J. Bugaj 2 (1 z 11 m), R. Bugaj, Bakaľa

Úvod zápasu naznačoval vyrovnaný zápas, ale lepšie začali Brezovičania a ujímajú sa vedenia už v 5. min. O 12 min si na značku pokutového kopu postavil loptu J. Bugaj a s prehľadom vyrovnáva. Na 2:1 zvyšuje náskok domácich v 35. min Bakaľa, ktorý prehlavičkoval brankára Brezovice. Záver polčasu patril domácim, ktorí nepremenili jedenástku R. Bugajom. V nepremieňaní jedenástok domácimi hráčmi pokračoval v 65. min stretnutia J. Bugaj, no vyrazenú loptu brankára Brezovice doráža do siete R. Bugaj. Nepremenenú jedenástku odčinil J. Bugaj v 80. min peknou strelou do vinkľa. V Ťapešove vládlo po víťazstve nad Brezovicou uspokojenie.