Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Párnica predĺžila sériu neporaziteľnosti na osem zápasov

ORAVSKÁ FUTBALOVÁ SÚŤAŽ - I. TRIEDA

Jedenáste kolo najvyššej oravskej súťaže prinieslo uplynulú nedeľu niekoľko zaujímavých výsledkov. Až štyri zápasy sa skončili nerozhodne a z domácich mužstiev sa z víťazstva radovali len vedúca Párnica a Rabča. Líder súťaže si tak udržal svoje postavenie a sériu neporaziteľnosti natiahol už na osem zápasov v rade. Z ďalších favoritov naplno bodovala v Veličná, ostatní si pripísali len po jednom bode. Na vlastnom trávniku opäť zaváhala posledná Krivá a začína poriadne strácať.

ČK: P. Capuliak

Zostava domácich: Smoleň, Lach, Vaňko, Adamec (J. Kubačka), Trnovský, Kováč, Jurámik (Šiška), Tittel, Slosarčík, Kalina, V. Paška (J. Paška)

Zostava hostí: F. Kuva (P. Capuliak), Spišiak, Bleskáň, P. Kuva, A. Capuliak, Hucík, Kukla, Haviar, Matis, Pánik, Osadský

Dlhá séria neporaziteľností obidvoch mužstiev veštila zaujímavé stretnutie. Pozícia lídra súťaže zväzuje kopačky hráčov, obzvlášť v domácom prostredí. Zápas bol od začiatku výbušný, Dlhá pohrozila Pánikom už v 5. min, ale obrana domácich ratovala. Z protiútoku vypadla polostrela - polocenter Kováča brankárovi z rúk a Vaňko otvoril skóre. Smoleň zachraňoval v 10. min pred Pánikom a domáci opäť udreli z protiútoku a vynikajúci center Slosarčíka tečoval Vladimír Paška na 2:0. Šancu Haviara v 18. min odvrátila obrana na roh a Párničania nepochopiteľne prestali hrať. Hostia prebrali iniciatívu a snahu zdramatizovať zápas. Kanonier súťaže Pánik vrátil Dlhú do hry v 35. min po chybe vybiehajúceho brankára Smoleňa. Cez prestávku opäť prebehlo v domácej šatni umývanie hláv a výsledok bol zjavný v 46. min, keď Slosarčík svojou typickou strelou od brvna poistil vedenie Párnice. Následne však znova poľavili a Matis v 53. min ani na dvakrát neskóroval, keď proti bol Smoleň a brvno. Hostia „hrýzli„, gól mohol zdramatizovať zápas. Padol však na druhej strane, keď Vaňko dôsledným sledovaním lopty využil chybu Pavla Kuvu. Domáci prestáli so šťastím nebezpečný závar v 65. min a aj strelu Pánika v 70. min, ktorú bravúrne vytisol Smoleň na roh. Už o minútu neskôr dal Kalina iba malú domov a Vaňko odmietol prvý hattrick v kariére, keď prestrelil bránu hostí. Keďže Pánik prestrelil z jedného metra 15 min pred koncom, bolo rozhodnuté. Párničania kontrolovali zápas, ktorý sa dohrával v pokojnom tempe. Vzrušenie priniesla len záverečná minúta, keď najprv bol vylúčený Pavol Capuliak za tvrdý faul na Trnovského a následný priamy kop Tittela usmernil na dvakrát do brány Kalina a podčiarkol najvyššie víťazstvo Párnice v tejto sezóne. Bolo vymaľované! Líder podľa predpokladov vyhral a predĺžil svoju sériu neporaziteľnosti na osem zápasov v rade. Opäť sa však nevyhol hluchým chvíľam hlavne v druhej polovici 2. polčasu a po zvýšení na 3:1. Druhé dejstvo znesie ligové kritéria z obidvoch strán. Záver bol v domácej réžii. Na koniec moja obľúbená fráza: To pravé orechové to ešte stále nebolo. Ján Hricko

Oravský Podzámok

- Oravské Veselé 0:0

ŽK: D. Madleňák, Maroš Madleňák, Michal Madleňák, Švába

Zostava domácich: Serdel, Ondrek, Ľ. Jurovčík, Svýba, Brienik, Juriga, P. Jurovčík, Maslo, A. Červeň, T. Červeň, Martinusík, striedal: Horňák

Zostava hostí: Beňadik, Švába, M. Madleňák, Majdiak, Feranec, Kriš, D. Madleňák, J. Rieger, P. Rieger, Maroš Madleňák, Čajka, striedal: Kromka

Domáci hráči začali stretnutie v ostrom tempe a chceli tak odčiniť prehru vo Veličnej. Hneď v úvode sa dvakrát ocitol Martinusík zoči-voči brankárovi, ale skóre sa nemenilo. Hra sa presunula na polovicu hostí, hral sa pekný kombinačný futbal, avšak futbalistom Oravského Podzámku chýbala presná koncovka. Do 2. polčasu nastúpili domáci s náporom a pred bránou Oravského Veselého bolo neraz horúco. Potom sa však hostia uchýlili k neférovým zákrokom a keďže aj jeden bod bol pre nich vzácny, zdržovali hru. Útoky na ich bránu sa striedali jeden za druhým, avšak vsietiť gól sa Oravskému Podzámku nepodarilo. Dovtedajší pekný priebeh zápasu hráči hostí pokazili kúskovaním hry. Zápas tak mal nervózny koniec, čo sa odzrkadlilo na počte žltých kariet a konečný výsledok viac potešil fanúšikov Oravského Veselého. Ján Holubčík

Lokca - Veličná 2:4 (2:3)

Góly: J. Vajdiar, Jucha - R. Sučák 2, Janík, Németh

ŽK: Kormaňák - Berančík, Rypák, Vicáň

Zostava domácich: Kršák, Špalek, Zátek, I. Vajdiar, Jadroň, J. Vajdiar, Maťuga, Jucha, P. Kormaňák, Oščadnický, Kramarčík, striedali: Rabčan, Valčičák, Bombiak

Zostava hostí: Šípka, Paprčka, Otruba, Berančík, P. Sučák, Bajdich, Rypák, Németh, Janík, R. Sučák, Furinda, striadali: Vicáň, Hajdúch, Serdel

Divákov: 240

Už v 6. min Roman Sučák predviedol samostatný únik až na hranicu šestnástky, odkiaľ tvrdo vystrelil a Veličná viedla. Lokčania sa z gólu spamätávali až do 18. min, kedy Jozef Vajdiar napodobnil Romana Sučáka a vyrovnal. V 26. min sa opäť mení skóre, keď sa pred šestnástkou uvoľnil Roman Sučák a po jeho strele Veličná vedie 2:1. Lokčania sa radovali v 38. min, kedy Maťugov center našiel nabiehajúceho Juchu a ten dopravil loptu do siete. V 41. min Veličná zahrávala z 18 m diskutabilný priamy kop, brankárovi Kršákovi lopta vypadla z rúk a dobiehajúci Janík poľahky upravil na 2:3. Domáci mohli vyrovnať v 43. min z pokutového kopu, ale pokus Jozefa Vajdiara brankár zlikvidoval. V úvode 2. polčasu vrhli Lokčania všetky sily do útoku. Zabrzdila ich však 52. min, kedy obrovskú chybu v strede ihriska spravil Zátek a Németh po samostatnom brejku zvýšil na 2:4. V ďalšom priebehu sa domáci snažili skorigovať výsledok, ale Veličná im to umnou hrou nedovolila. Dušan Vajdiar

Oravská Poruba

- Vavrečka 2:2 (2:2)

Góly: M. Dudáš, Kríž - Žuffa

ŽK: Brčák, Žuffa

Zostava domácich: Strapec, Chlúda, Júrik, Hucko, Hrúzik, M. Dudáš, Baran, Turňa, Katreniak, P. Dudáš, Kríž, striedali: Ľ. Sopúch

Zostava hostí: M. Hurák, Verníček, Hrkeľ, Šeliga, Holmík, Páterek, Brčák, Pjentek, Žuffa, P. Hurák, I. Holmík, striedali: J. Holmík, Doroš

Po úvodnom oťukávaní sa domáci zahrávali v 10. min rohový kop a po presnom centri Petra Dudáša strieľa hlavou Milan Dudáš prvý gól. Oravská Poruba aj naďalej hrala aktívne a v 15. min krásna strela Kríža skončila v šibenici. Domáci po dvojgólovom vedení trocha poľavili a Peter Žuffa tvrdou strelou znížil na 2:1. V 25. min pekne rozohral trestný kop Peter Dudáš a hlavička Hucku len tesne minula ľavú tyč brány hostí. Vzápätí Oravská Poruba zahodila ďalšiu šancu po strele Hucku, ktorú brankár len vyrazil a, bránu Milan Dudáš prekopol. V 33. min domáci nepokryli hráčov Vavrečky, ktorí podnikli rýchly protiútok a vyrovnali na 2:2. Do prestávky sa už len hralo v strede ihriska. V 2. polčase po slabšom úvode Oravská Poruba opäť prevzala taktovku hry do svojich rúk. V 51. min po centri Petra Dudáša z ťažkej pozície Katreniak nastreľuje tyč. Ďalšiu šancu zahodil v 72. min Milan Dudáš a rovnako skončila aj akcia v 85. min, kedy bol nepresný Ľubomír Sopúch. Vavrečania v 2. polčase herne úplne odpadli a vypracovali si len jednu šancu, po ktorej lopta iba tesne minula tyč. Mladé domáce mužstvo si aj napriek remíze zaslúži pochvalu. Vladimír Sopúch

Krivá - Žaškov 0:0

ŽK: M. Holub - Bakoš, Pavlovčík, Kubačka

Zostava domácich: Flontek, M. Kormančík, Tokár, Džubek, J. Holub, Pazúrik, Sakmár, Konfala, Pavelek, M. Holub, Obtulovič

Zostava hostí: Buzák, Bakoš, Ľ. Hanko, I. Hanko, Bajči, Karcol, Turčina, Kubačka, Gejdoš, Pavlovčík, Pobeha

Vyrovnané stretnutie počas celých 90. min prebiehalo len v strede ihriska. Za celý zápas si ani jedno mužstvo nedokázalo vypracovať žiadnu vyloženú gólovú príležitosť. Na hracej ploche sa viac bojovalo, kombinácie na obidvoch stranách viazli a tak bezgólový výsledok úplne odzrkadľuje priebeh celého zápasu. (jv)

Kraľovany - Leštiny 1:1

(0:0)

Góly: J. Eliáš (11 m) - Púplava (11m)

ŽK: B. Kraľovanský, Gallo - Murina, Škrabák

Zostava domácich: J.Had, Babušiak, B. Kraľovanský, Gallo, Marcinek, Trstenský, M. Had, M. Eliáš, J. Eliáš, R. Kraľovanský, Kyša, striedali: Balog, M. Kraľovanský

Zostava hostí: Škrábák, Janotík, Mamrák, Koval, Halák, Melicherčík, Lupták, Zlejší, Murina, Púplava, Michna

Stretnutie bolo v 1. polčase veľmi vyrovnané. V 12. min mali domáci výhodu pokutového kopu, ale strelu Romana Kraľovanského brankár Škrábák vyrazil. Potom sa hralo zväčša medzi šestnástkami. V závere prvého dejstva Leštiny zvýšili iniciatívu, ktorú mohli využiť v 40. min Michnom, ale ten sám pred brankárom mieril nepresne. Po zmene strán bol priebeh hry opäť vyrovnaný až do záverečných minút. Prvý gól padol do brány Leštín z ďalšej jedenástky v 84. min, ktorú premenil Július Eliáš. Potom sa hra presunula na polovicu domácich, čoho výsledkom bola ďalšia penalta a z nej Leštiny vyrovnali Púplavom v 88. min. František Tatár.

Rabča - Breza 3:2 (2:0)

Góly: Domin, Slovík, Gužík (11 m) - Sitárik, V. Kormaňák

ŽK: Pajta, Kutlák, Gužík - Mäsiar, Pepucha, Betík

Zostava domácich: Brandýs, Brezoňák, Krivánka, Kutlák, Slovík, Gužík, Pajta, Domin, Herud, Sivka, striedali: Kozák, Harbut

Zostava hostí: S. Kormaňák, Betík, Mäsiar, Janík, M. Kormaňák, Nodžák, Dudášik, Večerek, Sitárik, Hládek, Pepucha, striedali: K. Kormaňák, Volček

Od úvodného hvizdu rozhodcu udávala tempo hry Rabča. Prvý gól vsietil už v 15. min Slovík nádhernou strelou z diaľky. Na 2:0 zvýšil Domin nechytateľnou hlavičkou. Druhý polčas začala lepšie Breza a už v 46. min znížila. Po centri z priameho kopu sa hlavou nemýlil Sitárik. Rovnaká situácia sa opakovala v 67. min a Breza po góle V. Kormaňáka vyrovnala. O Víťazstve domácich nakoniec rozhodla situácia z 85. min, kedy hosťujúci hráč zahral v šestnástke rukou a z bieleho bodu sa Gužík nemýlil. (jv)