Zázrivá – „Už som stará, ale takú veľkú hlávku kapusty som ešte nevidela,„ vypočuli sme si v miestnom rímsko-katolíckom kostole, ktorý minulý týždeň slúžil aj ako učebňa prírodopisu a botaniky pre miestnych školákov.
To, čo tu naaranžovalo niekoľko šikovných žien z darov zeme, prinesených domácimi hospodármi, bolo jednoducho úžasné. Nad všetkým sa vynímali umelecké obrazy, ako inak, namiesto farieb zas len dary zeme. Takmer v každom „kúte„ kostola bolo čo obdivovať.
„To nie je len výplod prírody,„ hovorí vdp. Ján Rusnák, správca farnosti. „Je to Boží dar, zhmotnený cez prácu človeka, jeho silu, nástroje a umelecké cítenie.
Výstavkou z plodín, ktoré sa v týchto drsných podmienkach urodili, si chceme uvedomovať Božie dielo a predovšetkým poďakovať za úrodu, ktorú nám doprial.„ (vš)