Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Tvrdošínčanky stále bez výhry

VOLEJBAL

Vo víťaznom ťažení pokračovali uplynulú sobotu opäť len druholigové oravské celky. Na domácich palubovkách si po dve výhry pripísali Tvrdošínčania i volejbalistky Dolného Kubína. Nováčik prvej ženskej ligy cestoval do Rimavskej Soboty, kde neprekvapil a Tvrdošínčanky tak ešte stále nemajú na svojom konte žiadne víťazstvo.

I. liga ženy:

Rimavská Sobota - Tvrdošín 3:0 (20, 15, 15)

Zostava: Pastýrová, Jančeková, Hullová, Kolejáková, Rehmová, Sirotová, striedali: Kubiridžáková, Klámová

Hosťujúce družstvo začalo duel vynikajúco. Tvrdošínčanky hrali veľmi obetavo, agresívne a súperky neraz poriadne „zatlačili„. Prvý set tak bol vyrovnaný, ale len do stavu 21:20. Následne oravské hráčky urobili štyri chyby a set prehrali. V ďalšom priebehu už hrali veľmi chaoticky a náskok domácich hráčok nedokázali zmazať.

Rimavská Sobota - Tvrdošín 3:0 (20, 16, 15)

Zostava: Pastýrová, Jančeková, Hullová, Kolejáková, Rehmová, Klámová, striedali: Kubiridžáková, Sirotová

Druhé stretnutie malo rovnaký priebeh ako prvé. Vďaka dobrej hre v poli i kolektívnemu poňatiu hry držali Tvrdošínčanky s domácimi krok, ale znova len do stavu 20:20. V druhom a treťom sete dominovala na palubovke Rimavská Sobota a poľahky doviedla zápas do víťazného konca. Podľa slov trénera Tvrdošína Mariána Miku kolektív najviac dopláca na nezohratosť. „Väčšina dievčat študuje na vysokých školách. Cez týždeň tak spolu netrénujeme, čo sa naplno odzrkadľuje v samotných zápasoch.„

II. liga ženy:

Dolný Kubín - Brezno 3:0 (15, 12, 20) a 3:0 (22, 12, 19)

Zostava: Kobyľáková, M. Sládková, Dankaninová, Halašová, Bujdošová, Hadová, striedala: Zuková

Jednoznačnými favoritkami zápasu boli dolnokubínske volejbalistky a na palubovke to aj potvrdili. Súperky dokázali s nimi držať krok vždy len na začiatku každého setu a následne tempo hry udávali domáce hráčky, ktoré tak zaznamenali dve jasné výhry.

II. liga muži:

Tvrdošín - Banská Štiavnica 3:2 (-18, 24, 23, -20, 8) a 3:0 (15, 15, 21)

Zostava: Masnica, Gajdošík, Gejdoš, Suchánek, Kacko, Jantošík, striedal: Břežanský

Volejbalisti Banskej Štiavnice cestovali na severnú Oravu s vysokými ambíciami a chceli bodovať naplno. Lenže Tvrdošínčania boli proti a po veľmi vyrovnanom i strhujúcom priebehu prvý súboj vyhrali. V druhom už jasne dominovali a znova sa tak tešili z dvoch výhier. Zatiaľ majú vynikajúcu bilanciu, veď zo šiestich stretnutí v piatich zvíťazili.