Zdolali aj favorita na majstrovský titul z Levíc

Majstrovstvá oblasti krajov Banská Bystrica, Trenčín, Žilina:

Starší žiaci o 11. - 15. miesto:

BK BC Prievidza B – BK Dolný Kubín B 60:47 (23:27) a 64:41 (30:29)

Body: Záň 19, P. Diežka 16, M. Šaffo a Carach po 10, Dyrc a O. Mikuš po 8, Žák, I. Hochholzer a Pollák po 4, Matušák 3, J. Mikuš 2

V obidvoch zápasoch B-družstiev začali lepšie hostia. Vyhrali polčasy a ešte na začiatkoch posledných štvrtiek bol stav vyrovnaný (45:41 a 30:29). Dolnokubínčania však závery nezvládli a tak nebodovali.

1. liga starší žiakov:

BK Dolný Kubín – BSC Bratislava 67:48 (31:20)

Body: P. Strapec 19, Tomčík 18, Maslík 10, Piták 8, Cedzo 6, Hradec 2

1. liga juniorov:

BK Dolný Kubín UMB ŠKP Banská Bystrica 108:72 (52:41)

Body: M. Sklárčik 28, Pšenák 22, Balko 21, Dubovský 17, T. Strapec 10, Sobčák 8, Rázga 2

Nedeľa 25. januára:

l. liga starší žiaci:

BK Dolný Kubín – AŠK Inter Bratislava 82:46 (42:32)

Body: Maslík 21, Cedzo a P. Strapec 11, Tomčík 9, Madaj 8, Hradec 7, Piták 4, Pašerba 3, Závodný, M. Šaffo, Kobyľák a Kapusta po 2

1. liga juniori:

BK Dolný Kubín – BK Levice 106:91 (44:50)

Body: M. Sklárčik 29, T. Strapec 28, Balko 25, Dubovský 14, Pšenák 6, Sobčák a Maslík po 2

V prvej lige žiakov čakali Dolnokubínčanov súperi zvučných mien, ale momentálne sa nachádzajúci až v druhej polovici tabuľky. Domáci však na prekvapenie začali rozpačito, nepremieňali vytvorené príležitosti a vôbec sa im nedarila streľba z trestných hodov. Umožnili tak súperom udržiavať vyrovnaný stav. Streľbu konečne zlepšili v druhých štvrťkách a postupne zvyšovali náskok. Aj bez veľkého nasadenia dotiahli zápasy do bezproblémových víťazstiev, čím predĺžili „šnúru„ bez prehry na 6 zápasov.

V sobotňajšom zápase nastúpili dolnokubínski juniori proti súperovi zo spodnej časti tabuľky. Možno aj to ovplyvnilo výkon domácich. Nehrali s takým nasadením, na aké sú diváci zvyknutí, čím umožnili Bystričanom hrať vyrovnanú partiu. V druhom polčase však podstatne zvýšili aktivitu, získali náskok a otázkou bolo iba to, o koľko zvíťazia.

Podstatne ťažší súper ich čakal v nedeľu. Levice sú vážnym favoritom na titul majstra Slovenska. Hostia začali podľa predpokladov a prvý polčas vyhrali. Dolnokubínčania však trpezlivou hrou postupne získavali iniciatívu, keď hlavne výbornou obranou nedávali súperom veľa šancí. Naopak, z rýchlych protiútokov získavali dôležité body a tak zmene na skóre v prospech domácich sa netreba čudovať. V poslednej štvrťke ešte zvýšili vedenie a v tvrdom zápase (fauly 29 - 33) zaslúžene favorita zdolali. Kedže dolnokubínski chlapci bojovali ako kolektív, pochvalu si zaslúžia všetci, aj keď treba uznať, že veľa odviedli „pendlujúci„ kadeti. (pb)