Medzi najznámejších patril Miloš Čiernik. Na majstrovstvách sveta vybojoval striebro, na „Európe„ bronz, bol desaťnásobným majstrom ČSSR a vytvoril až okolo 80 československých rekordov. Skvelé úspechy v reprezentačnom drese dosahovali aj ďalší Oravci: Dominik Jendroľ, Ľubomír Bomba, Peter Pavlák, Anton Drobňák, Ivan Stolárik, Marián Čiernik, Daniel Čiernik a naposledy aj Ondrej Kutlík, pripravujúci sa na tohtoročné Olympijské hry v Aténach. Bobrovské vzpieranie má teda bohatú tradíciu a zdá sa, že znova ožíva. Veď v uplynulom roku mladí Bobrovčania získali na majstrovstvách SR desať medailí, v Slovenskej lige žiakov skončili druhí a dorastenci boli bronzoví.
V roku 1976 vtedajší riaditeľ ZŠ Bobrov Dušan Benický s Jánom Bucom, venujúcim sa pôvodne kulturistike, založili vzpieračský oddiel. Trénovali na školských chodbách a je paradoxom, že takmer po tridsiatich rokoch znova trénujú v rovnakých priestoroch. Napriek tomu bobrovský oddiel hneď od svojho vzniku začal pracovať na vysokej úrovni. Pod vedením trénera Jána Buca produkoval reprezentantov ako na „bežiacom„ páse. Postupne si mladí vzpierači spravili vynikajúce meno v celom Československu a Bobrov sa stal známou liahňou vzpieračských talentov. Nasledovalo trinásť úspešných rokov v 1. dorasteneckej lige, kde neskončili za celý čas horšie ako na 3. mieste, nechýbali ani v jednom finále a 5-krát sa Bobrovčania stali majstrami Slovenska. Veľmi úspešné obdobie prerušil rok 1993, kedy Športový klub Olympia Bobrov prestal fungovať. Po ôsmich rokoch sa znova vrátil na scénu.
Zlom nastal v roku 2000. Dlhoročný tréner Ján Buc - držiteľ celého tucta ocenení Trénera Oravy, Československého vyznamenania 3. stupňa za rozvoj športu a množstva iných ocenení - sa po rozhovore s predsedom Federácie silových športov rozhodol, že znova vráti úspešné bobrovské vzpieranie na výslnie. A urobil správne. Hneď v nasledujúcom roku získal ŠK Olympia Bobrov tri medaily na slovenskom šampionáte a predvlani sa dokonca družstvo žiakov stalo majstrami Slovenska. K tomu mladí zverenci Jána Buca pridali ešte 11 medailí. Rovnako sa im darilo aj vlani, keď v žiackej lige skončili druhí a z majstrovstiev SR si odniesli desať medailí. Slovenskými šampiónmi sa vo svojich kategóriách stali Samuel Buc, Dušan Brenkus, Janka Svetláková, Táňa Belavá a Ondrej Kružel. Posledný spomenutý dosiahol v ťažkej váhe dokonca najhodnotnejší výkon šampionátu. Strieborné medaily získali Lukáš Kožienka, Lukáš Petriska a Ján Bronz. Do oddielovej vitrínky bronzové kovy pridali aj Branislav Belvončík a Peter Kanderka. Z tohoto množstva talentov môže Bobrov vychovať budúcich reprezentantov. K najnadanejším patrí Samuel Buc, ktorý ešte len ako 10-ročný vytvoril slovenský rekord v dvojboji a v nadhode zdvihol o 8 kg viac, než sám váži.
Napriek veľkým ťažkostiam a skromným podmienkam chce ŠK Olympia Bobrov v dobrých výsledkoch pokračovať aj v roku 2004. Podľa slov Jána Buca však žiaci v 1. slovenskej lige už účinkovať nebudú. „Rozhodol som sa žiakov do súťaže neprihlásiť. Nemáme žiadnu podporu zväzu, ani obce. Vychovávame stále nových reprezentantov a napriek tomu sa neustále iba trápime. V I. lige budú súťažiť len dorastenci. So žiakmi sa budeme predstavovať iba na vybratých súťažiach. Je to veľká škoda, pretože viacerí sú veľmi talentovaní a mohli by byť nástupcami Miloša Čiernika či Dominika Jendroľa,„ dodáva Ján Buc. Jaroslav Vrabček