Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Trstená si schuti zastrieľala

FUTBAL - II. TRIEDA SKUPINA A

Trstená si zgustla na Brezovici, ktorej nadelila desať gólov. Zubrohlava gólmi Banasa vyhrala v Oravskej Polhore, čím sa v tesnom závese drží za vedúcou Trstenou. Oravský Biely Potok porazil Liesek, tak ako aj Klin Habovku. Vo Vitanovej strelil Ondrík hattrick a zabezpečil svojmu mužstvu víťazstvo nad Ťapešovom.

Góly: Zoššák - Banas 2

Od začiatku zápasu sa hral pekný futbal, na ktorý sa prišlo v sychravom počasí pozrieť 150 divákov. Úvod vyšiel lepšie Oravskej Polhore, ktorá sa ujíma vedenia gólom Zoššáka. O minútu neskôr sa hosťujúcej Zubrohlave darí vyrovnať. Úspešným strelcom bol v tomto prípade Banas. Oravská Polhora si v prvom dejstve vytvorila územnú prevahu a pôsobila sympatickejším dojmom. Do konca polčasu už gól nepadol a tak sa od druhého čakal zaujímavý priebeh. V ňom sa šance striedali na oboch stranách, domáci mali mierne navrch, boli to však hosťujúci Zubrohlavčania, ktorí skórovali. O najtesnejšom víťazstve hostí rozhodol minútu pred koncom druhým gólom Banas. Šťastena sa priklonila na stranu Zubrohlavy a tá si odviezla domov cenné tri body. (jp)

Vitanová - Ťapešovo

4:0 (1:0)

Góly: Ondrík 3, Múdry

Vitanová nastúpila do zápasu s jasným cieľom vyhrať. Hrala výborne, vytvárala si viaceré sľubné šance, tie však dlho nevedela využiť. Tlak domácich rástol, z čoho rezultoval gól do šatne. Skóre tak otvoril po Ondríkovej prihrávke Múdry. Po polčase sa Vitanovčania snažili svoj náskok zvýšiť a umnou hrou sa im to aj darí. V 50. min si Notvikov center spracúva Ondrík, ktorý strelou z otočky zvyšuje na 2:0. O päť minút neskôr sa k lopte opäť dostal Ondrík - obišiel troch hráčov a strieľa tretí gól Vitanovej. V 60. min úspešný kanonier nastreľuje Ondrík brvno ťapešovskej brány. Tesne pred koncom stretnutia zahrávala Vitanová priamy kop, na ktorý si nabieha Ondrík a strieľa už svoj tretí gól v zápase. Stanovil tak stav stretnutia na 4:0 a najväčšou mierou sa zaslúžil o víťazstvo svojho mužstva. (jo)

Trstená - Brezovica

10:0 (4:0)

Góly: Gregorec 3, Baruta 3, Gočál 2 (1 z 11m), Hvoľka (11 m), Vitek

ŽK: Labiak (Brezovica)

ČK: Labiak (Brezovica)

Už v 10. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval Gregorec, ktorý otvára skóre zápasu, 1:0. Ten istý hráč zvyšuje na 2:0 po prihrávke Krasuľu. V 31. min bol v šestnástke faulovaný domáci Krasuľa, po čom nasledoval pokutový kop. Ten bezpečne premieňa Gočál, 3:0. V 35. min sa ten istý hráč ocitá v pozícii nahrávača a jeho pekný center zužitkoval Baruta, 4:0. Strelecká chuť neopustila Trstenčanov ani v druhom polčase a pokračovali v tlaku. V 50. min si Gočálovu strelu zráža do vlastnej siete brankár Brezovice, 5:0. O pár minút neskôr zvyšuje na 6:0 Vitek. V 62. min bol na konci Krasuľovej akcie Baruta, 7:0. V 70. min dáva ôsmy gól Trstenej Gregorec. Trstená do konca zápasu skórovala ešte dvakrát. V rozmedzí posledných desiatich minút stanovujú výsledok Hvoľka a Gočál. Vysoká výhra domácich je úplne zaslúžená. (jš)

Klin - Habovka 2:1 (2:1)

Góly: Pisarčík, Košut (11 m) - Šiška

ČK: Hruboš (Habovka)

Divákov: 60

Polčas začal jednoznačnou prevahou domáceho Klina. Habovčanov zatlačil na vlastnú polovicu a do vážnejších situácií ich nepúšťal. Prvý gól zápasu strieľa Pisarčík, 1:0. Z nariadeného pokutového kopu zvyšuje Košut už na 2:0 pre Klin. Habovka, v snahe streliť kontaktný gól, zvyšuje obrátky a tesne pred koncom prvého polčasu sa jej darí znížiť gólom z kopačky Šišku. Hneď po zmene strán nevyužil Klin dve vyložené šance. Hra bol rozháraná, hráči znervózneli a futbal sa vytratil. Do konca stretnutia už gól nepadol a tak vyhral Klin najtesnejším rozdielom. (pg)

Oravský Biely Potok

- Liesek 3:1 (1:0)

Góly: Bielopotocký, Zemančík, Bažík - Garbiar

ŽK: Tekeľ, Chladný - T. Motýľ, Šinál

ČK: Tekeľ - Šinál

Úvod patril domácim hráčom, ktorí už v 5. min strieľajú prvý gól zásluhou Bielopotockého, 1:0. Po tomto momente sa hra vyrovnala. Šance si vytvorili obe mužstvá, na ťažkom teréne však pôsobili nervóznym dojmom. Hráčov musel trestať a upokojovať rozhodca. Do druhého polčasu nastúpil Biely Potok s tromi čerstvými hráčmi a odhodlaním streliť ďalšie góly. V 65. min nastreľuje žrď hosťujúcej brány Zemančík. O päť minút neskôr zvyšuje na 2:0 po rohu hlavičkou Bažík. Liesek Garbiarovým gólom znižuje v 75. min na 2:1. Oravský Biely Potok zatlačil, čoho výsledkom bol tretí gól v sieti hosťujúcej brány. V poslednej minúte zavŕšil víťazstvo domácich Zemančík. (jg)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?