Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Novoť rozhodla až v 2. polčase

Novoť dvomi gólmi v druhom polčase rozhodla o svojej výhre v Beňadove. Bziny svoju suverenitu potvrdili víťazstvom na trávniku v Zázrivej. Zákamenné, Mutné a Vasiľov zvíťazili v domácom prostredí najtesnejšími rozdielmi.

(3:2)

Góly: Babečka, Graňák, J. Pepucha (11 m) -Jašica, Mikolajčík, L. Zahurančík, A. Zahurančík

ŽK: J. Pepucha - Jašica, L. Zahurančík,

Hostia sa ujali vedenia už v 5. min, kedy sa v skrumáži pred domácou bránou najlepšie zorientoval Jašica, 0:1. Domácim sa darí vyrovnať gólom z kopačky Babečku. Ten strieľa presne k tyči spoza šestnástky. Brankárovu chybu trestá domáci Graňák a zvyšuje tým náskok svojho mužstva na 2:1. L. Zahurančík dostáva k odrazenej lopte, ktorú s prehľadom usmerňuje do siete domácej brány, 2:2. Ešte pred koncom prvého polčasu Beňadovčania strhávajú opäť vedenie na svoju stranu. Za faul na Ľubomíra Pepuchu nariadil hlavný arbiter stretnutia pokutový kop, ktorý J. Pepucha bezpečne premieňa, 3:2. Druhý polčas sa niesol v znamení nakopávaných lôpt, z čoho sa podarilo vyťažiť Novoti. Na 3:3 vyrovnáva A. Zahurančík a víťazstvo Novoti zabezpečuje Mikolajčík. (pg)

Zázrivá - Bziny 0:2 (0:0)

Góly: Opatera 2 (1 z 11m)

Prvých pätnásť minút sa hral vyrovnaný futbal. Potom prevzali iniciatívu hostia, ktorí si vytvorili aj tlak. Ten im zotrval až do posledných minút zápasu, v ktorom mali navrch kondične i kombinačne. V prvom polčase ešte góly nepadli, v druhom sa už chlieb lámal. Najprv Opatera dostáva z penalty do vedenia hosťujúce Bziny, aby sám v 69. min pečatil konečný stav na 0:2. Hostia mohli svoj náskok ešte zvýšiť, proti bol však brankár Zázrivej. V slušne hranom zápase boli lepšie Bziny a tak zaslúžene vyhrali. (mk)

Zákamenné - Babín

1:0 (0:0)

Góly: Florek

ŽK: Sochuliak (Zákamenné)

Domáci Zákamenčania si hneď od začiatku stretnutia vybudovali rešpekt. Vytvárali si sľubné šance, ktoré však v prvom polčase nezúžitkovali. V 20. min triafa žrď domáci Florek. O päť minút neskôr míňa z piatich metrov bránu Babína Godiš. Do druhého polčasu si Zákamenčania svoju aktivitu preniesli. V streleckej nemohúcnosti domácich pokračoval Ondrísek, ktorý síce brankára Babína obišiel, nastreli však len žrď hosťujúcej brány. Rozuzlenie prišlo v 75. min. Po pravom krídle unikol Róbert Florek, ktorý svojou krížnou strelou rozhodol o najtesnejšom víťazstve Zákamenného. Hostia sa predviedli v dobrom svetle, no body na ich nešťastie skončili v Zákamennom. (av)

Vasiľov - Oravská Lesná

2:1 (2:0)

Góly: Paľo, Miškovčík - Olbert

ČK: T. Hnojčík (Vasiľov)

Divákov: 80

Vasiľov začal dobre, keď už v 12. min otvára skóre stretnutia po individuálnej akcii Marián Paľo. V 32. min vypracoval akciu Hnojčík, ktorú úspešne zakončil jeho spoluhráč Miškovčík, 2:0. Prvý polčas vyznel opticky i herne pre domácich, mohli ich však mrzieť viaceré nepremenené šance. V druhom polčase sa Oravská Lesná vzchopila a znižuje Michalom Olbertom na 1:2. Ten triafa z 35 metrov. Po tomto momente hráči oboch mužstiev znervózneli, a častokrát ich musel upokojovať rozhodca. Za odplácanie po odpískaní si v 80. min vyslúžil červenú kartu domáci Tibor Hnojčík. Vasiľov i s desiatimi hráčmi v poli dotiahol zápas do víťazného konca. (ff)

Mutné - Hruštín 1:0 (0:0)

Góly: Jurana

Hruštínčania začali dobre a v prvom polčase sa javili byť lepším mužstvom. Svoje šance však nevyužívali. Po jednej z akcií nastreľujú len brvno Mutnianskej brány. Po polčase sa strelecké príležitosti striedali na oboch stranách a hra ožila. Mutné vycítilo šancu na zvrat a pätnásť minút pred koncom stretnutia strieľajú rozhodujúci gól. Jeho autorom bol Jurana, ktorý si hruštínskeho brankára vychutnal z priameho kopu. Na remízu vyzerajúci zápas tak skončil šťastnejšie pre Mutné. (la)

Futbalové spravodajstvo II. triedy pripravili Dušan Petričko a Miro Kapitán

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 276

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.