Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Novoť rozhodla až v 2. polčase

Novoť dvomi gólmi v druhom polčase rozhodla o svojej výhre v Beňadove. Bziny svoju suverenitu potvrdili víťazstvom na trávniku v Zázrivej. Zákamenné, Mutné a Vasiľov zvíťazili v domácom prostredí najtesnejšími rozdielmi.

(3:2)

Góly: Babečka, Graňák, J. Pepucha (11 m) -Jašica, Mikolajčík, L. Zahurančík, A. Zahurančík

ŽK: J. Pepucha - Jašica, L. Zahurančík,

Hostia sa ujali vedenia už v 5. min, kedy sa v skrumáži pred domácou bránou najlepšie zorientoval Jašica, 0:1. Domácim sa darí vyrovnať gólom z kopačky Babečku. Ten strieľa presne k tyči spoza šestnástky. Brankárovu chybu trestá domáci Graňák a zvyšuje tým náskok svojho mužstva na 2:1. L. Zahurančík dostáva k odrazenej lopte, ktorú s prehľadom usmerňuje do siete domácej brány, 2:2. Ešte pred koncom prvého polčasu Beňadovčania strhávajú opäť vedenie na svoju stranu. Za faul na Ľubomíra Pepuchu nariadil hlavný arbiter stretnutia pokutový kop, ktorý J. Pepucha bezpečne premieňa, 3:2. Druhý polčas sa niesol v znamení nakopávaných lôpt, z čoho sa podarilo vyťažiť Novoti. Na 3:3 vyrovnáva A. Zahurančík a víťazstvo Novoti zabezpečuje Mikolajčík. (pg)

Zázrivá - Bziny 0:2 (0:0)

Góly: Opatera 2 (1 z 11m)

Prvých pätnásť minút sa hral vyrovnaný futbal. Potom prevzali iniciatívu hostia, ktorí si vytvorili aj tlak. Ten im zotrval až do posledných minút zápasu, v ktorom mali navrch kondične i kombinačne. V prvom polčase ešte góly nepadli, v druhom sa už chlieb lámal. Najprv Opatera dostáva z penalty do vedenia hosťujúce Bziny, aby sám v 69. min pečatil konečný stav na 0:2. Hostia mohli svoj náskok ešte zvýšiť, proti bol však brankár Zázrivej. V slušne hranom zápase boli lepšie Bziny a tak zaslúžene vyhrali. (mk)

Zákamenné - Babín

1:0 (0:0)

Góly: Florek

ŽK: Sochuliak (Zákamenné)

Domáci Zákamenčania si hneď od začiatku stretnutia vybudovali rešpekt. Vytvárali si sľubné šance, ktoré však v prvom polčase nezúžitkovali. V 20. min triafa žrď domáci Florek. O päť minút neskôr míňa z piatich metrov bránu Babína Godiš. Do druhého polčasu si Zákamenčania svoju aktivitu preniesli. V streleckej nemohúcnosti domácich pokračoval Ondrísek, ktorý síce brankára Babína obišiel, nastreli však len žrď hosťujúcej brány. Rozuzlenie prišlo v 75. min. Po pravom krídle unikol Róbert Florek, ktorý svojou krížnou strelou rozhodol o najtesnejšom víťazstve Zákamenného. Hostia sa predviedli v dobrom svetle, no body na ich nešťastie skončili v Zákamennom. (av)

Vasiľov - Oravská Lesná

2:1 (2:0)

Góly: Paľo, Miškovčík - Olbert

ČK: T. Hnojčík (Vasiľov)

Divákov: 80

Vasiľov začal dobre, keď už v 12. min otvára skóre stretnutia po individuálnej akcii Marián Paľo. V 32. min vypracoval akciu Hnojčík, ktorú úspešne zakončil jeho spoluhráč Miškovčík, 2:0. Prvý polčas vyznel opticky i herne pre domácich, mohli ich však mrzieť viaceré nepremenené šance. V druhom polčase sa Oravská Lesná vzchopila a znižuje Michalom Olbertom na 1:2. Ten triafa z 35 metrov. Po tomto momente hráči oboch mužstiev znervózneli, a častokrát ich musel upokojovať rozhodca. Za odplácanie po odpískaní si v 80. min vyslúžil červenú kartu domáci Tibor Hnojčík. Vasiľov i s desiatimi hráčmi v poli dotiahol zápas do víťazného konca. (ff)

Mutné - Hruštín 1:0 (0:0)

Góly: Jurana

Hruštínčania začali dobre a v prvom polčase sa javili byť lepším mužstvom. Svoje šance však nevyužívali. Po jednej z akcií nastreľujú len brvno Mutnianskej brány. Po polčase sa strelecké príležitosti striedali na oboch stranách a hra ožila. Mutné vycítilo šancu na zvrat a pätnásť minút pred koncom stretnutia strieľajú rozhodujúci gól. Jeho autorom bol Jurana, ktorý si hruštínskeho brankára vychutnal z priameho kopu. Na remízu vyzerajúci zápas tak skončil šťastnejšie pre Mutné. (la)