Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

FDerby v Oravskej Lesnej sa skončilo remízou

UTBAL II. TRIEDA - SKUPINA B

Novoť zásluhou dvoch Mikolajčíkovcov vyhrala nad Mutným vysokým rozdielom. Derby stretnutie medzi Oravskou Lesnou a Zákamenným sa skončilo remízou, tak ako aj zápas Babína so Zázrivou. Vasiľov si odniesol dva body z Hruštína a Bziny vyhrali doma nad Beňadovom.

ŽK: Zavoďančík, Hollý (obaja Novoť)

Od úvodu zápasu sa hral obojstranne rýchly futbal. V 15. min zahrával pokutový kop Ľubomír Mikolajčík, ktorý otvára skóre stretnutia. O päť minút neskôr zvyšuje z hranice šestnástky po peknej akcii Miroslav Mikolajčík, 2:0. Mutné hru vyrovnalo, z čoho rezultovali tri dobré príležitosti na strelenie gólu. Brankár Novote bol však na mieste a šance hostí likvidoval. Novoť sa z útlmu prebrala a hostí zatlačila na vlastnú polovicu. Šance, ktoré si domáci vypracovali, končili buď na mutnianskom brankárovi, alebo na konštrukcii jeho brány. V druhom polčase chceli Novoťania svoj náskok zvýšiť, čo sa im darí gólom z kopačky Ľubomíra Mikolajčíka, 3:0. V 55. min si na roh nabehol Miroslav Mikolajčík, ktorý svojím druhým gólom v zápase zvyšuje na 4:0. V 70. min končí hlavička Miroslava Hollého opäť v sieti hosťujúcej brány, 5:0. Účet stretnutia uzavrel v 75. min pekným lobom Štefan Jašica. Novoť vyhrala zaslúžene 6:0. (mh)

Hruštín - Vasiľov 1:2 (0:0)

Góly: Slameník - Paľo, Hnojčík

ŽK: Špaglík (Vasiľov)

Hostia z Vasiľova pôsobili počas celého stretnutia futbalovejším dojmom. Hruštínčania sa im chceli vyrovnať bojovnosťou a tak prítomní diváci mohli vidieť zaujímavé stretnutie. V prvom polčase si Vasiľov vypracoval dve sľubné príležitosti, ktoré však ostávajú nevyužité. Domáci pohrozili iba z ojedinelých útokov a tak nečudo, že sa prvý polčas skončil bezgólovo. Hneď v prvej minúte druhého polčasu zaváhal domáci stopér, k lopte sa dostal Paľo, ktorý chladnokrvne otvára gólový účet stretnutia. V 60. min pomohol k druhému gólu Vasiľova teč po strele Hnojčíka, 0:2. Domáci v snahe vyrovnať nastrelili pätnásť minút pred koncom žrď. V 80. min sa darí Slameníkovi ešte znížiť, jeho strela z hranice šestnástky končí za chrbtom brankára Vasiľova, 1:2. (fm)

Oravská Lesná - Zákamenné

2:2 (1:2)

Góly hostí: Florek 2

Divákov: 50

V prvom polčase mali navrch hostia, ktorí sa ujímajú vedenia už v 26. minúte. V skrumáži sa najlepšie zorientoval Florek - 0:1. O dve minúty neskôr vyrovnávajú z podobnej situácie domáci Lesňania. V 35. min zapracovala záloha hostí, k lopte sa dostal Florek, a ten svojím druhým gólom zvyšuje na 2:1 pre Zákamenné. V druhom polčase si vytvorili mierny tlak hostia, no boli to domáci, ktorým sa darí vyrovnať. Zákamenné sa snažilo v záverečných minútach strhnúť vedenie na svoju stranu, ich tlak už však žiaden efekt nepriniesol. Derby stretnutia sa tak skončilo zmierlivou remízou. (jm)

Babín - Zázrivá 1:1 (0:1)

Gól domácich: František Paľo

V 30. min vedie Zázrivá 0:1 gólom z jedenástky. Babínčania si vytvorili územnú prevahu a Zázrivčanov zatlačili. Domáci hráči si vytvorili viaceré príležitosti na strelenie gólu, no ten sa im v prvom dejstve dať nepodarilo. Ich tri samostatné nájazdy ostali nevyužité. V druhom polčase tlak Babína rástol a Zázrivčania sa do útokov dostávali sporadicky. Babín vyrovnal zásluhou vlastného gólu hosťujúceho hráča, ktorý bol pripísaný Františkovi Paľovi. Strelcami oboch gólov boli teda Zázrivčania, body si však mužstvá delili. (šk)

Bziny - Beňadovo 3:1 (2:0)

Góly: Opatera, Kecera, Beňuš - J. Pepucha

ŽK: Opatera - J. Pepucha

V 5. min nedal z priameho kopu žiadnu šancu hosťujúcemu brankárovi Opatera, 1:0. Bziny si vytvorili územnú prevahu, z ďalších šancí po strelení úvodného gólu však neprofitovali. V 20. min zahráva priamy kop Kecera - 2:0. Beňadovčania za celý prvý polčas bránu domácich neohrozili. V druhom polčase chceli Bziny svoj náskok zvýšiť, na prekvapenie sa však rozvlnila sieť domácej brány. Strelcom gólu z polovice ihriska bol Jaroslav Pepucha. Kontaktný gól Beňadova prinútil domácich hráčov sa viac sústrediť na hru. Víťazstvo spečatil Ján Beňuš, ktorý sa v skrumáži pred hosťujúcou bránou zorientoval najlepšie. Domáci si v závere už s hosťujúcim brankárom viac neporadili. (jb)

Spravodajstvo II. triedy pripravil Dušan Petričko

1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Na Orave sa začal pilotný projekt testovania na Covid-19

Testovanie zabezpečujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 12.00 h a od 13.00 do 20.00 h.