Po domácom zaváhaní Párnice vedie Veličná

ORAVSKÁ FUTBALOVÁ SÚŤAŽ - I. TRIEDA

Po dlhšom období sa v najvyššej oravskej súťaž mení vedúci celok. Doteraz v tabuľke prvá Párnica znova zaváhala a keďže Veličná v Rabči naplno bodovala, dostala sa zásluhou lepšieho skóre na čelo. Ostatné poradie tabuľky zostalo nezmenené, polepšili si len Kraľovany, ktoré poskočili na 10. priečku. Zdá sa, že v boji o záchranu sa nevzdáva Krivá. Minule porazila Párnicu, tentoraz zvíťazila nad Rabčou a dobieha ostatné mužstvá. Je teda jasné, že jar v I. triede bude ešte veľmi zaujímavá.

Góly: Sivka – Janík (11 m), T. Červeň

Zostava domácich: Grobarčík, Porvich, Brezoňák, Kutlák, Harbut, Jagnešák, Gažík, Herud, Slovík, Skutka, Sivka, striedali: Domin, Michaliak, Kozák

Zostava hostí: Smolka, Serdel, Greguška, Hrivňák, Bajdich, Koedam, Szalacsi, Červeň, Janík, Valček, Gejdoš, striedali: Vicáň, Rypák, Puškáš

Stretnutie sa začalo lepšie pre hosťujúce mužstvo, ktoré sa už v 5. min ujalo vedenia Janíkovým gólom z pokutového kopu. V 20. min Veličná už viedla dvojgólovým rozdielom, keď po centri a zaváhaní obrany uspel z 3 m Červeň. V 1. polčase hrali Rabčania dosť chaoticky – nevedeli si ani poriadne prihrať. Naopak, hostia hrali technicky a nedovolili súperovi vyvinúť tlak. Druhé dejstvo hry sa už domácim vydarilo omnoho lepšie a v 56. min Sivka strelil kontaktný gól po samostatnom prieniku. Tlak Rabče pokračoval a Veličná sa už len snažila kúskovať a zdržiavať hru. Keď svoje šance domáci Skutka so Sivkom nepremenili, z víťazstva sa radovala Veličná. Podľa priebehu hry by spravodlivým výsledkom bola remíza Jozef Havlíček

Párnica – Oravský

Podzámok 0:1 (0:0)

Gól: Chomistek

ŽK: Adamec – Holubčík, Maslo, Červeň, Martinusík

ČK: Holubčík

Zostava domácich: Smoleň, Lach, Trnovský, Adamec, Kováč, Panko, Kubačka, Titell, Slosarčík, Kalina, Dráb, striedali: Paška, Jurámik, Šiška

Zostava hostí: Serdel, Ondrek, Jurovčík, Maslo, Chomistek, Holubčík, Chromek, Svýba, Feranc, Červeň, Horňák, striedali: Martinusík, Lizák

Divákov: 50

Zahanbujúca prehra Párnice v Krivej a neuspokojivá hra v domácich zápasoch neveštili pred zápasom nič pozitívne. Už v 4. min sa ocitá v šanci Kalina, jeho strela bola však zablokovaná obranou hostí. Hostia sa prispôsobili, diváci sa mohli maximálne zabávať na ohlasoch z hokejového zápasu Slovenska na MS v hokeji. Domáci Vráb v 25. min prehadzuje prázdnu bránu hostí, ďalšiu šancu nevyužíva Kováč, ktorý ani z jedného metra nedokázal vsietiť gól do hosťujúcej brány. Zápas nepripomínal zápas lídrov súťaže. Hromobitie pravdepodobne prebehlo nielen vonku na oblohe, ale aj v domácej kabíne. Úspešnejšie bolo však to prvé, pretože začalo pršať. Hostia začali druhý polčas aktívne. V 56. min po chybe domácej obrany nezaváhal Chomistek a s prehľadom posiela Oravský Podzámok do vedenia. Hostia ovládli hru na ihrisku. Posledná štvrťhodina priniesla rušné momenty. V 75. min vyľakal hosťujúceho brankára priamym kopom Chromek. O minútu nato chytá gólman Podzámku Smoleň aj nebezpečnú hlavičku Horňáka. V 86. min bol po druhej žltej karte vylúčený Holubčík.

V záverečnej 10-minútovke sa zrodili dve šance domácich. Jednu šancu zapríčinil obranca hostí Ondrek, ktorý si takmer strelil vlastný gól. Druhú vyprodukoval domáci Trnovský, keď v poslednej minúte prehlavičkoval brankára, ale aj bránu. Párničania v jubilejnom 10. domácom zápase stratili prvé body a pomaly tak odstupujú pozície, ktoré umožňujú víťazstvo v súťaži. Ján Hricko

Oravská Poruba

– Oravské Veselé 1:4 (1:2)

Góly: Vrána – Majzel 2, Uhliarik, Madleňák,

ŽK: Majzeľ, Madleňák, Švába

Zostava domácich: D. Tabačák, A. Čipčala, P. Hrúzik, I. Jurík, P. Hucko, M. Miklušiak, J. Turňa, M. Katreniak, M. Dudák, J. Jaroslav, M. Baran, Vrana

Zostava hostí: M. Beňadik, P. Švába, D. Madleňák, A. Kromka, F. Majdiak, J. Majzeľ, J. Rieger, M. Kriš, Michal Madleňák, Maroš Madleňák

Divákov: 120

Domáci začali svižne. V 1. min mal šancu Miklušiak, keď jeho strela tesne minula tyč hosťujúcej brány. O chvíľu nato už domáci vedú 1:0, keď po Vranovej strele a následnom teči hosťujúceho obrancu sa lopta dostáva do siete. Hostia po chybe domáceho Hrúzika nevyužívajú šancu Kriša, ktorý prestrieľa nielen brankára, ale aj bránu. V 11. min vyniká Maroš Madleňák, keď jeho strela z 20 m na klzkom teréne prekonáva brankára Tabačáka a vyrovnáva na 1:1. Vyrovnalasa aj hra. Bol to opäť Vrana, ktorý ohrozil hosťujúceho gólmana. Na začiatku 30. min sa zaskvel Majzeľ. Najskôr jeho prvá strela končí na brvne, ale už o tri minúty nato sa nemýli a strieľa po rohu druhý gól Oravského Veselého. Po zmene strán zatlačili hráči z Veselého domácich na vlastnú polovicu. Ich aktivita vyvrcholila v 51. min, keď po rohovom kope skóruje Uhliarik. V 60. min sa po viacerých chybách k lopte dostáva Majzeľ a ten druhýkrát s prehľadom zvyšuje na 4:1. Domáci sa nevzdávali, ich aktivita však prišla neskoro. Vyvrcholením bol pokutový kop, ktorý kopali v 80. min. Vrana však strieľa iba do rúk hosťujúceho Beňadika. Domácich hráčov môžu mrzieť aj ďalšie gólové šance, ktoré neskončili v sieti. Ľubomír Šopúch

Krivá – Vavrečka 5:3 (4:0)

Góly za domácich: Sakmár 2, Tokár, Štelina (11 m), M. Maruniak

ŽK: M. Maruniak – Hoľma, Stolárik, Hrkeľ, Peter Žuffa

ČK za hostí: Peter Žuffa

Zostava domácich: Flontek, Kravský, Štelina, Kubala, B. Kormančík, J. Holub, Sakmár, Zaťko, Dedinský, M. Maruniak, Rastislav Tokár, striedali: Rudolf Tokár, R. Kliment

Zostava hostí: Pjentek, Pavol Žuffa, Hrkeľ, Kasan, Paterek, Hoľma, Holmík, Verníček, Stolárik, Brčák, Peter Žuffa, striedali: M. Kasan, Hurák

Divákov: 90

Po úvodnom oťukávaní si prvú veľkú šancu vypracovali v 7. min hostia, ale neboli úspešní. O dve minúty neskôr pohrozila aj Krivá, keď Zaťko nastrelil tyč. Ďalšiu veľkú šancu po rohovom kope mala Vavrečka, no ako prvá udrela Krivá. V 23. min prenikol Rastislav Tokár a aj za pomoci hosťujúceho obrancu otvoril skóre. To sa opäť menilo v 33. min, keď po rohu a následnej ruke zvýšil na 2:0 z penalty Štelina. Domáci sa znova radovali v 37. min, loptu nacentroval Holub a po chybe brankára strelil tretí gól Miroslav Maruniak. Vynikajúcu akciu na jeden dotyk predviedla Krivá v 43. min zásluhou Dedinského, Maruniaka a Sakmára, ktorý upravil výsledok prvého polčasu na 4:0. Po zmene strán najskôr udrela Vavrečka, keď v 58. min znížila z penalty na 4:1 Hrkľom. Stav zápasu sa znova menil v 63. min, po chybe obrany a trme-vrme v šestnástke uspel hráč hostí. Ďalšiu akciu po ľavej strane predviedol domáci Zaťko v 65. min, nahral loptu Sakmárovi, ktorý strelil piaty gól Krivej. O konečnom stave rozhodla 85. min, kedy po prečíslení domácej obrany a peknom centri upravili Vavrečania na 5:3. (jv)

Kraľovany – Lokca 2:1

(2:0)

Góly: J. Eliáš, Brienik – I. Vajdiar

Zostava domácich: Kubinda, M. Had, B. Kraľovanský, J. Eliáš, M. Pukáč, Puvák, Marcinek, Brienik, Zacharovský, R. Kraľovanský, Gallo, striedali: Trstenský, Batuna

Zostava hostí: Kršák, Bombiak, J. Vajdiar, J. Jadroň, I. Vajdiar, Kadavý, Rabčan, Jacha, P. Kormančík, Oščadnický, Kramarčík, striedali: Valčičák

Po opatrnom začiatku priniesla prvé vzrušenie v hľadisku 15. min. Kraľovany založili útok po pravej strane, po následnom centri bol v šestnástke faulovaný Roman Kraľovanský a z nariadenej penalty Eliáš otvoril skóre. Obidvaja súperi potom predvádzali veľmi dobrú hru a na obidvoch stranách pribúdali nevyužité šance. Ďalší gól priniesla až 40. min, kedy center z pravej strany Gallo pustil na nabiehajúceho Brienika, a ten nekompromisne „zavesil„ na 2:0. Tretí gól domácich mohol v 42. min pridať Roman Kraľovanský, ale svoj samostatný nájazd na brankára nepremenil. V druhom polčase Kraľovany nepochopiteľne prestali hrať aktívne, čo hostia dokonale využili. Na 2:1 znížili v 59. min, kedy po centri nechytateľne hlavičkoval Ivan Vajdiar. Hralo sa väčšinou len v strede ihriska, Lokčania však boli agresívnejší, pohyblivejší a mali viacero šancí. Dve vyložené príležitosti však domáci brankár Kubinda zneškodnil. V záverečnej desaťminútovke Kraľovany konečne spresnili hru a boli nebezpečnejší. Roman Kraľovanský obišiel dvoch hráčov, no sám pred brankárom neuspel. Zápas uzavrel rohový kop domácich, po ktorom Roman Kraľovanský hlavou prekonal aj brankára, ale obranca stihol ešte loptu z bránkovej čiary odkopnúť. Kraľovany si tak v boji o záchranu pripísali tri cenné body. František Tatár

Breza – Žažkov 0:2 (0:1)

Góly: Chovan, Karcol

ŽK: Bajči, Karcol, Lopeň,Chovan

Zostava domácich: S Kormaňák , M. Betík, P. Betík, M. Hládek, M. Kormaňák, D. Nodžák, L. Matejčík, P. Večerek, P.Sitárik, R. Hládek, J Janík, K. Kormaňák, I. Matejčík, J. Sitárik, J. Betík

Zostava hostí: V. Buzák, M. Lopeň, V. Bajči, A. Hanko, J. Bakoš, J. Chovan, T. Turčina, M. Karcol, J Strapec, M. Pavlovčík, D. Gallo, M. Kubačka, M. Pobeha, M. Mikuš, J. Drigeľ,

Divákov:150

V Breze sa začalo hrať v svižnom tempe. Zápas bol na obidvoch stranách vyrovnaný. Už v 16. min po rohovom kope hostí sa v päťke najlepšie orientoval Chovan a upravil na 0:1. Po góle Žaškovčania ožili a mali viac z hry, čo sa odzrkadlilo aj na počte rohových kopov. Pred koncom 1. polčasu po faule na domáceho Večereka uvidel Bajči prvú žltú kartu. Po nepískanom zákroku na Žaškovčana Turčinu v úvode druhého polčasu prišlo na trávnik trocha nervozity. V 66. min po zaváhaní domácej obrany Karcol strelil druhý gól. Hostia videli do konca stretnutia ešte dve žlté karty, ale to na výsledku 0:2 nič nezmenilo. (r)

Leštiny – Dlhá 2:1 (1:1)

Góly za domácich: Melicherčík, Púplava

ŽK: Kovaľ – Capuliak, Maslo

Zostava domácich: Ľ. Škrabák, Ľ. Kovaľ, M. Mamrák, S. Krkoška, M. Belo, M. Melicherčík, B. Lupták, R. Krakovský, Púplava, Michna, striedali: Halák, Kampoš

Zostava hostí: M. Jančo, P. Kurčina, Capuliak, Bleskáň, Murín, Kuva, Puvák, Chladný, Hucík, Haviar, Maslo, Bracho, striedali: Kukla, Šeling, Pilák

Domáci od začiatku stretnutia zatlačili hostí na svoju polovicu. Dve šance Michnu sa však neujali. V 10. min kopali roh, ale Krakovský hlavičkuje vedľa brány. Už o pár minút nato strieľajú hostia, ale brankár Škrabák s námahou vyráža na roh. Prichádza prvá šanca hostí, ktorá končí gólom v sieti Leštín. V 23. min zahrávali opäť domáci rohový kop, ale lopta si nenašla cestu do brány. Dlhá kontruje následnými dvoma šancami, úspech však nepriniesli. V 29. min po rohu Púplavu sa k lopte dostáva Melicherčík, ktorý s prehľadom vyrovnáva na 1:1. Po tomto momente prevzali taktovku v zápase domáci. Krátko pred odchodom do šatní mal ďalšiu šancu Michna, ale gól nedal. Už od začiatku 2. polčasu sa tlak Leštín zvyšoval. Avšak ani priamy kop Berana, ani šanca Michnu sa neskončili zvýšením stavu v prospech domácich. Následná séria troch rohových kopov priniesla podobný scenár. Hostia pohrozili dvoma brejkovými situáciami. Bez úspechu. Skvelá akcia prišla po výkope gólmana Škrabáka, loptu dostáva Michna, ten obchádza dvoch protihráčov, prihráva Púplavovi a ten dáva na 2:1. Neskôr opäť šanca Michnu, ktorý prešiel sám cez polovicu ihriska, v rozhodujúcej chvíli však nedal. Päť minút pred koncom strieľa s 10 m Krkoška, triafa však iba náručie hosťujúceho brankára. Rasťo Ťapaják