Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Bziny urobil dôležitý krok k postupu

FUTBAL II. TRIEDA - SKUPINA B

Uplynulá nedeľa priniesla v tejto skupine šláger jarnej časti. Vedúce Bziny privítali na svojom trávniku najväčšieho konkurenta z Novote a víťazstvom urobili rozhodný krok k postupu. Ich náskok sa zväčšil na 9 bodov, čo už bude zrejme postačujúce. Ostatné zápasy boli veľmi bohaté na góly, akoby si oravskí futbalisti zobrali príklad zo slovenských hokejistov, ktorí presvedčivo porazili Dánsko. Z hosťujúcich celkov sa z plného bodového zisku tešila Oravská Lesná.

Góly: Záhora, Stroka

Domáci boli viditeľne lepším družstvom ako hostia. Okrem strelených dvoch gólov mohli pridať aj ďalšie, ale dobré príležitosti nevyužili. Prvý gól Bzín strelil po centri M. Lukáčika z ľavej strany z bezprostrednej blízkosti Jozef Záhora. Ďalšie šance Davida a Záhoru zostali nepremenené. Po prestávke sa snažili hostia o vyrovnanie, no po štvrťhodine Bziny znova prevzali iniciatívu na svoje kopačky. Na 2:0 zvýšil peknou strelou z 20 m Pavol Stroka. Do konca zápasu domáci už len kontrolovali hru a nedovolili hosťom skórovať. Žltými kartami boli napomínaní traja domáci a dvaja hosťujúci hráči. Pred 150 divákmi stretnutie viedla rozhodcovská trojica Živčic – Bukai, Pobeha. (ld)

Beňadovo – Babín 3:2 (1:1)

Góly: Pepucha 2, P. Graňák – Jurky, Paľo

V Beňadove sa hral z oboch strán nie veľmi vydarený zápas, oba tímy podali slabé výkony. Dá sa povedať, že domáci utrpeli víťazstvo. Beňadovo sa ujalo vedenia v 25. min strelou Jaroslava Pepuchu z priameho kopu pod brno. V 45. min. po rohovom kope hostia vyrovnali peknou hlavičkou Miroslava Jurkyho pod brvno. Babín sa v po prestávke v 50. min. ujal dokonca vedenia, keď po neprehľadnej situáciki pred bránou skóroval František Paľo. Vyrovnanie prišlo v 65. min, keď Patrik Graňák obstrelil múr a loptu umiestnil k tyči. Po navlas rovnakej situácii ako pri prvom góle strelil Jaroslav Pepucha víťazný gól domácich. Domáci nepremenili v zápase 2 jedenástky, prvú Ján Pepucha a druhú Jaroslav Pepucha. ŽK: hráč hostí M. Jurky. Stretnutie videlo 200 divákov. (pg)

Zázrivá – Oravská Lesná

1:2 (0:2)

Góly: Barienčík - A. Tisoň, M. Noga

Hostia mali dobrý nástup a už v úvodnej minúte otvorili gólový účet stretnutia. Strelecky sa presadil Anton Tisoň. V 18. min už bolo 0:2 - akciu úspešne zakončil Milan Noga. Postupne sa hra vyrovnala a posledný presný zásah padol až dve minúty pred koncom, keď domáci Ladislavom Barienčíkom znížili na konečných 1:2. ŽK uvideli domáci P. Žúbor a hosťujúci M. Kojda. Kvôli hokeju prišlo do Zázrivej na futbal len 25 divákov. (šp)

Zákamenné – Hruštín 5:2

(2:1)

V stretnutí bohatom na góly sa ako prví ujali vedenia domáci, keď v 10. min pokutový kop premenil Štefan Florek. Zákamenné malo naďalej miernu prevahu, čo využilo na strelenie ďalších štyroch gólov. Úspešnými zakončovateľmi ďalej boli 2x Róbert Florek, Pavol Klimčík a Ján Kocúr. Za hostí najprv na 4:1 znižoval Janolčík a na 5:2 Snovák. Na zápase bolo prítomných 100 divákov. (av)

Vasiľov – Mutné 6:0 (2:0)

Góly: Ľ. Baraniak 2, M. Baraniak, S. Hnojčík, M. Jurky, M. Paľo

Domáci boli jednoznačne lepším mužstvom okrem strelených gólov nepremenili ďalšie vyložené šance. Skóre otvoril v 15. min po peknej akcii Ľubomír Baraniak st. Na 2:0 zvýšil v 30. min tvrdou strelou z ťažkého uhla Michal Baraniak. Desať minút po obrátke upravil na 3:0 Stanislav Hnojčík. Po centri M. Baraniaka a hlavičke Miroslava Jurkyho to bolo už 4:0. V 78. min po rohovom kope z voleja dal piaty gól Ľubomír Baraniak ml., Na konečných 6:0 stanovil po samostatnom úniku v 83. min Marián Paľo. Hralo sa slušne, bez kariet. Futbal prilákal do hľadiska asi 60 divákov. (ff)