Brezovica podala doteraz svoj najlepší výkon

FUTBAL II. TRIEDA - SKUPINA A

Doma s Trstenou stratil Oravský Biely Potok všetky body. Brezovica v prebiehajúcej sezóne podala proti Rabčiciam svoj najlepší výkon, na víťazstvo jej to však nestačilo. Derby v Liesku skončilo víťazstvom hasťujúcej Vitanovej. Zubrohlava vyhrala v Ťapešove a zápas Habovky s Oravskou Polhorou bol odložený.

Divákov: 80

Kandidát na postup - Trstená, si do Oravského Bieleho Potoka prišla po povinné víťazstvo. Sprvoti to však na jednoznačný priebeh nevyzeralo. Hra sa na ťažkom, premočenom teréne odvíjala zväčša v strede poľa. Po nevýrazných akciách oboch mužstiev sa predsa len darí skórovať hosťom. V 30. min po chybe domácej obrany otvára gólový účet zápasu Ján Frelich, 0:1. Do konca prvého polčasu už ani jeden z tímov veľa vody nenamútil. Ten druhý sa začal nešťastne pre domácich hráčov, ktorí si po pätnástich minútach dávajú vlastný gól. Nešťastným strelcom sa stal domáci kapitán Hurťák, ktorý posiela Trstenú už do dvojgólového vedenia. Individúalna akcia Ľubomíra Hvoľku končí opäť za chrbtom domáceho brankára, 0:3. Domácim hráčom dať gól nebolo súdené, keďže po pekných strelách proti nim hralo brvno i tyčka. Pre dómacich hráčov sa tak zápas skončil smoliarsky, naopak pre Trstenú víťazne. (jg)

Liesek - Vitanová 1:2 (1:2)

Góly: Šináľ Vladimír - Ondrík 2

Derby zápas začali lepšie domáci, keď už v piatej minúte strieľa Šináľ tesne vedľa vitanovskej brány. V 21. min zahrávali po faule hostí Liesečania pokutový kop. Loptu si postavil Stas, ktorého strela sa odrazila od žrde rovno pred Vladimíra Šináľa, 1:0. Domáci mali v týchto chvíľach z hry viac a Vitanovčanov zatlačili. V 31. min sa po zlom vybehnutí domáceho brankára darí hosťom vyrovnať. Šťastným strelcom sa stáva Jozef Ondrík. Ten o malú chvíľu zvyšuje vedenie hostí na 1:2, kedy využíva podobné zaváhanie domáceho brankára. V 41. min mohli ísť Vitanovčania do dvojgólového vedenia, no strela Jozefa Ondríka opečiatkovala len žrď domácej brány. Do druhého polčasu nastúpili Liesečania s odhodlaním zvrátiť pre nich nepriaznivý vývoj stretnutia. V 55. min ohrozuje hosťujúceho brankára Milan Marmoľ, ten však svojou peknou rybičkou bránu tesne míňa. Za zmienku stojí ešte 60. min, v ktorej dobre hrajúci Jozef Ondrík nastreľuje z 20 metrov len tyč domácej brány. Domáci Liesečania si tiež vytvorili pár sľubných šancí, tie však likvidoval brankár Vitanovej Paľa. Za predvedený výkon oboch mužstiev by bola spravodlivejšia remíza. (jg)

Brezovica - Rabčice

1:2 (1:1)

Gól domácich: Kubík

ČK: Labdík (Brezovica)

Domáci hráči sa mohli ujať vedenia už v piatej minúte, kedy Hucík nastreľuje tyč hosťujúcej brány. Brezovica hrala vynikajúco a v tejto sezóne to bol určite jej najlepší výkon. Rabčiciam herne nielen konkurovala, ale ich aj prevýšila. Vedenia sa však už v 30. min ujímajú hostia po spornej situácii, ktorú mohol postranný rozhodca hodnotiť ako ofsajdovú. Domáci si vytvorili obrovské šance, tie však nepremieňajú. V 42. min sa im darí vyrovnať na 1:1, keď po individuálnej akcii našiel Štefanka Kubíka a ten skóroval. V druhom polčase pokračovala Brezovica v dobrom výkone a vytvorila si mierny tlak. V 48. min triafa Hucík len brvno hosťujúcej brány. Ako sa zahadzuje vyložená šanca predviedol Šuhaj, ktorý z piatich metrov triafa len hlavu brankára Rabčíc. Hostia strhli vedenie na svoju stranu v 73. min po štandardnej situácii. Brezovičania mali smolu na kopačkách až do samého záveru, keď sa im v posledných minútach nedarí vyrovnať Jozefom Hucíkom. Ten triafa znova len žrď. Rabčice môžu byť s tromi bodmi nadmieru spokojné. (mh)

Ťapešovo - Zubrohlava 2:3 (0:2)

Góly hostí: Palider 2, Banas

ŽK: Martauz, Banas (obaja Zubrohlava)

Divákov: 30

Zubrohlava začala tlakom a domácich do vážnejších šancí nepúšťala. Po zlom odkope domácej obrany sa v 15. min dostáva k lopte Palider, ktorý posiela Zubrohlavu do vedenia, 0:1. Hostia si vytvárali vhodné príležitosti na strelenie gólu, tie však postupne zahadzujú Palider a Miškovič. Po peknej akcii Mokošáka a Palidera z 35. min stretnutia, zvyšuje peknou strelou Banas. Domáci v prvom polčase ohrozili Zubrohlavčanov len raz a to strelou Bugaja. Začiatok druhého polčasu vyznel znova lepšie pre hostí, keď Lešňovský triafa len náruč domáceho brankára. Vzápätí hráč domáceho Ťapešova znižuje z 25 metrov na 1:2. Po tomto góle nevyužívajú šance Zubrohlavy Snovák, ani Mokošák. V 60. min vyrovnávajú Ťapešovčania strelou spoza šestnástky. O päť minút neskôr strhávavíťazstvo na stranu Zubrohlavy Palider po peknom centri Mokošáka. Do konca stretnutia hra znervóznela, hralo sa prevažne v strede poľa a na stave sa už nič nezmenilo. (mp)