Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Po „anglickom„ týždni vedie Dolný Kubín

LIGOVÝ FUTBAL

Nabitý program mali v uplynulom týždni účastníci IV. a V. ligy. Po ňom môže byť viac ako spokojný Dolný Kubín. Získal šesť bodov, porazil svojho najväčšieho konkurenta a vedie tabuľku. Rovnako sa darilo aj Nižňanom a sú opäť na druhom mieste. Nedarilo sa Tvrdošínčanom, ktorí získali len jeden bod. Uplynulú nedeľu sa radovalo aj Námestovo. Úspešní boli tiež oravskí zástupcovia v V. lige. Po tri body si priviezli Podbiel a Oravská Jasenica a zákonite si v tabuľke polepšili.

Žlté karty: Gajdošík, Halák – Čupa

Zostava: Okoličani - Holub, Gajdošík (80. Milan), Čučka, Drengubja, Kováč (72. Ondrík), Callo (33. Lacko), Halák, Janky, Bača, Dzúrik

Dívákov: 400

Dolnokubínčania po víťazstve v dohrávke v Liskovej chceli na domácom ihrisku potvrdiť postupové ambície. Po slabšom úvode prvý raz ohrozili bránu v 6. minúte, keď hosťujúci brankár podbehol center, ale domáci to nevyužili. V 9. minúte sa dostal do dobrej streleckej príležitosti Čučka, jeho tvrdá strela išla tesne nad. V 15. minúte potiahol peknú akciu Bača, krásne uvoľnil Dzúrika, ktorý si poradil s hosťujúcim obrancom a sám pred brankárom nezaváhal – 1:0. V 23. minúte sa osmelili aj hostia, ale dobrú strelu s 20 metrov Okoličáni vyrazil. V 32. minúte zahrávala priamy kop Rudinská, ale strelu Súkeníka domáci brankár zneškodnil. O desať minút neskôr mali hostia opäť šancu vyrovnať, no strelu z 25 metrov zastavilo brvno. V úvode druhého polčasu sa hralo medzi šestnástkami a ani jedno mužstvo si nedokázalo vypracovať vyloženú šancu. V 64. minúte zaujala individuálna akcia Jankyho. Ten sa krásne uvoľnil, ale jeho center odvrátili hosťujúci obrancovia na roh. Prišla však 67. minúta, center Drengubjaka do šestnástky hosťujúci obrancovia odvrátili iba k Dzúrikovi a ten z hranice šestnástky triafa presne – 2:0. Po góle domáci ožili a už dve minúty šiel Dzúrik sám na brankára, ibaže zaváhal. Vzápätí sa lopta dostala k Bačovi, ten pekne uvoľnil Čučku, ale aj jeho strelu brankár zneškodnil. V závere stretnutia našiel Dzúrik peknou prihrávkou Jankyho, ale ten zle trafil. Potom sa už stretnutie iba dohrávalo a Dolný Kubín získal dôležité tri body v ceste za postupom do III. Ligy. (ld)

Nižná – Bešeňová 2:0 (0:0)

Góly: Michal Kuboš, Brčák

ŽK: Švidrák (Bešeňová)

Zostava domácich: Gažovič, Kosmel, Brčák, Koleják, Marek Žák, Marek Kuboš, Michal Kuboš, Kachút, Pilár, Móres, Ján Žák, striedal: Kovalíček

Divákov: 350

Začiatok zápasu sa niesol v znamení neustáleho tlaku a prevahy kolektívu Nižnej. Bolo to však bez gólového efektu. V 14. min podnikli rýchlu útočnú akciu hráči Bešeňovej, Gažovič bol na mieste, no hneď nato Móres z protiútoku ohrozoval hosťujúcu bránku. Nižná sa nakopávanými loptami pokúšala dostať do šestnástky hostí, ale jej tlak zostal bez gólového efektu. Domáci neustále dobývali zhustenú obranu hostí. V 20. min vnikol do vnútra šestnástky Pilár, no ani Koleják netrafil presne. V 35. min mal opäť príležitosť Pilár, no hlavičkou nedal. O dve minúty nato Bešeňová pohrozila, keď Marek Žák urobil hrubú chybu a hráč hostí sa dostal až pred Gažoviča, no prekopol nielen brankára, ale aj bránu. Ešte pred odchodom do kabín mal dobrú šancu Kosmel, jeho hlavička však skončila v náručí brankára. Po prestávke v 52. min nepadol do brány ani Brčákov koník po akcii Kovalíčka, ktorý išiel tesne nad ako aj strela Móresa. Za domácich otvoril skóre v 60. min po priamom kope Michal Kuboš, ktorý bol na šestnástke, loptu poslal k žrdi a prekonal brankára hostí. Po góle hrali domáci dôraznejšie a zvýšili aktivitu. Druhý gól padol v 63. min, kedy bol faulovaný Kovalíček pred šestnástkou a Brčák poslal loptu do siete po hlavičke. Bešeňová otvorila po góle hru, z čoho mali radosť hlavne diváci, no ani hostia, ani domáci už ďalšie dobré príležitosti nemali. Nižná si tak pripísala ďalšie dôležité body do tabuľky. (ed)

Námestovo – Bánová

2:1 (0:0)

Góly: Kubáni, Habiňák – Bohyník

ŽK: Zboňák – Dominik Petro, Bohyník, Daniel Petro, Slúka

Zostava domácich: Adamčík, Pisarčík, Stašiniak, Čaprnda, Habiňák, Habľák, Trnka, Zboňák, Kubáni, Peter Vrábeľ, Michaliga (73. Jašica)

Po súperoch z dna priebežnej tabuľky pricestoval do Námestova súper, ktorý ašpiruje na prvé priečky. Domáci nastúpili v neúplnej zostave, čo bolo evidentne vidieť. Po zahrievacom štarte sa do prvej vážnejšej gólovej šance dostali Námestovčania. V 17. min zásluhou vzornej kombinácie Kubáni – Michaliga sa k strele dostal Kubáni, ale z dobrej pozície trafil iba pravú žrď hosťujúcej bránky. K odrazenej lopte sa dostal Michaliga, ale nepresne zakončil. V 22. min odpovedali hostia veľkou gólovou príležitosťou, keď už brankár Námestova Adamčík aj obrancovia kapitulovali, no Bohyník dokázal poslať loptu vedľa bránky. Z protiútoku Trnka vyskúšal Petra Vrábľa, ale brankár hostí bol o poznanie rýchlejší. V 25. min založili akciu Kubáni s Habľákom a posledne menovaný poslal prudký center pred bránku, ale ani Peter Vrábeľ, ani Andrej Stašiniak na loptu nedosiahli. V 75. min dostal loptu do brejku Peter Vrábeľ, ale gólman hostí bol pri lopte skôr. V 38. min sa opäť dostal do šance Peter Vrábeľ, ale jeho pohotovú strelu brankár Bánovej dokázal len s námahou vytlačiť za cenu rohového kopu. Po zmene strán už padali aj góly. V 52. min Kubáni z priameho voľného kopu nedal brankárovi hostí žiadnu šancu a dostal Námestovčanov do vedenia. O šesť minút nato hostia skóre stretnutia vyrovnali. Po vyrovnávajúcom góle sa Námestovčania pustili do súpera, ale pri obrovskej snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu nenašli na kopačkách potrebný pokoj. Nevyužitá zostala aj najväčšia šanca tejto fázy hry, ktorú mal v 88. min Jašica po samostatnom nájazde. Zahrmelo až v 90. min, keď po rohu sa dostal k strele z hranice pokutového územia Habiňák. Prudkou strelou trafil brvno a lopta sa odrazila od chrbta brankára Bánovej do siete. Po obrovskej a enormnej túžbe domácich nakoniec zostali tri body v Námestove. Dušan Krnáč

Ostatné výsledky: Trebostovo - Stráňavy 3:4 (2:3), Diviaky - Valča 1:4 (1:2), Lisková - L. Hrádok 3:2 (2:0)

ŽK: Juraj Feranec, Mário Madleňák

Zostava: Peter Čiernik, Čajka, Ján Godiš, Juraj Feranec, Farský, Vladimír Feranec, Škombár, Laštík, Mário Madleňák, Michal Vráb, Miloš Vráb

Hostia cestovali na sobotňajší zápas len s jedenástimi hráčmi, ale to sa na ich hre vôbec neprejavilo. Oravská Jasenica mala počas celého zápasu jasnú prevahu a domáci kolektív nepripustili prakticky k ničomu. V 12. min padol prvý gól stretnutia, ktorým sa prezentoval Michal Vráb, keď obstrelil múr aj domáceho brankára. Po góle mali ďalšie šance na skórovanie Škombár, Vladimír Feranec, no až v 37. min padol druhý gól po peknej akcii Miloša Vrába so Škombárom, na ktorej konci bol Michal Vráb, ktorý poslal do siete krížnu strelu na ktorú domáci gólman nemal. V druhom polčase sa obraz hry vôbec nezmenil. Hostia aj naďalej predvádzali nátlakovú hru. Domáci kopili chybu na chybu a po štyroch vyložených šanciach Oravskej Jasenice sa v 62. min. presadil Miloš Vráb, ktorý zvyšoval už na 3:0. Aj naďalej mali hráči Oravskej Jasenice viacero príležitostí na skórovanie, no strelecká muška sa im v posledných minútach vychýlila. Hostia si po zásluhe odvážajú zo zápasu s Vrútkami veľmi dôležité tri body. (rp)

Zuberec – Dúbrava 4:3

(0:1)

Góly: Petrek 2, Paríža, Pavčo

ŽK: Sojčák

Zostava: Tunák, Šišila, V. Filek, Chovančák, E. Šiška, Jantačka, Sojčák, Marek Šiška, M. Filek, Bažík, Pavčo, striedal: Paríža

Domáci si až príliš uvedomovali dôležitosť stretnutia, čomu napokon aj zodpovedal výkon na ihrisku. Hostia mali viac z hry a bolo vidieť, že hrajú uvoľnene. Domáci sa stiahli na vlastnú polovicu a nedokázali nič urobiť. V 11. min zadáci Zuberca nedokázali odkopnúť loptu, ktorej sa zmocnil útočník hostí a Dúbrava viedla 1:0. Po inkasovanom góle sa domáci vôbec nevzchopili, brankár Tunák musel v bránke čarovať a niekoľko pokusov hostí zázračne vychytal. Domáci v prvom polčase nemali žiadnu šancu. V druhom polčase boli Zuberčania futbalovejší, búšili do súpera a v 58. min sa im to aj vyplatilo. Paríža po krížnej strele pekným gólom skóroval. Hostia však hneď nato z protiútoku dali na 1:2. Avšak domáci zareagovali podobne a Petrek vyrovnal na 2:2. Tento stav vydržal len chvíľu. Hostia opäť viedli, avšak sedem minút pred koncom domáci vyrovnali na 3:3 po rýchlom protiútoku. V 85. min Petrek krásne vystrelil a dôležité tri body zostali na domácej pôde. Domáci teda napokon vyhrali a získali dôležité body na záchranu v V. lige. (ši)

Dražkovce – Podbiel 2:3

(0:2)

Góly: Kaplánek, Holub 2

ŽK: Novák, Kulošták, Šeling, Kaplánek

ČK: Kaplánek, Zrnčík

Zostava: Novák – Mišek (73. Mintál) , Batuna, Petričko, Kulošťák, Kuboľek (66. Baláž), Holub, Kubášek, Kaplánek, Zrnčík, Šeling

Podbiel nastúpil po prvý raz v sezóne v kompletnej zostave, čo sa prejavilo na jeho hre a nakoniec aj na výsledku. Už v 17. minúte po trestnom kope Kuboleka sa k lopte dostal Kaplánek a hostia viedli – 0:1. V 30. minúte po krásnej samostatnej akcii Holuba sa Podbiel dostaáva do dvojgólového vedenia – 0:2. V prvom polčase domáci ohrozili brankára hostí Nováka len dvakrát, ale ten si dokázal zo strelami poradiť. V druhom polčase pokračoval Podbiel v dobrom výkone a v 55. minúte zvyšuje Holub na 3:0 pre hostí, keď strela z 18 metrov vymietla pavučinu domácej bránky. Podbiel si aj naďalej vytváral dobré príležitosti, ale už sa mu ani jednu nepodarilo premeniť. Naopak, v 73. minúte sa zranil Mišek, čo hostí oslabilo a o šesť minút neskôr sa domácim podarilo znížiť na 1:3. V 81. minúte po druhej žltej karte bol vylúčený hosťujúci Kaplánek. Dražkovce to dokázali využiť, keď v 90. minúte znižujú na 2:3. Gól však prišiel neskoro a Podbiel už víťazstvo udržal. Po konečnom hvizde bol ešte vylúčený hosťujúci Zrnčík. Podbiel hral výborne, ale treba hlavne vyzdvihnúť strelca dvoch gólov Holuba, ktorý hral za Podbiel prvýkrát po príchode z Krivej. Pavol A. Dubovský

Ostatné výsledky: S. Kríž - Jamník 3:2 (1:0), Černová - T. Štiavnička 0:2 (0:0), Palúdzka - Z. Poruba 3:2 (2:1), Martin B - Turany - nehralo sa.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 930

Koronavírus Žilinský kraj: V obciach sa situácia upokojila, rady sa skrátili (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miest a obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.