Sedemgólová úroda Dolnokubínčanov v Liskovej

LIGOVÝ FUTBAL - DOHRÁVKY

Uplynulý týždeň bol pre oravské ligové mužstvá anglický. Začali ho v stredu dohrávkou úvodného jarného kola, ktorá sa vydarila favoritom na postup do III. ligy. Dolný Kubín exceloval v Liskovej a Nižná nedala na domácej pôde Krásnu žiadnu šancu. Z ostatných celkov po jednom bode získalo len Námestovo a Podbiel.

Lisková – Dolný Kubín

2:7 (1:4)

Góly: Sučák 2, Plančo 2, Bača 2, Dzúrik

Zostava: Okoličány, Halák, Drengubiak, Čučka, Holub, Callo, Plančo, Bača, Janky, Sučák (46. Milan), Dzúrik (80. Lacko)

Stredajšiu dohrávku začali Dolnokubínčania vynikajúco. Celý 1. polčas hrali v pohode, rýchlo, kombinačne a pripomínali hru z jesene. Do mužstva vhodne zapadol navrátivší sa Sučák, ktorý hlavne v úvode rozhýbal dolnokubínske rady. V 6. min otvoril skóre, keď trestný kop Baču od žrde vrátil do brány. Po peknom centri Haláka v 14. min Bača zvyšuje na 0:2. V tom čase sa domáci nezmohli na súvislejšiu akciu a boli pod stálym tlakom. Hosťom sa darila kombinácia a ďalšie šance nevyužili Janky s Plančom. Prišla však 32. min, kedy Plančo poslal peknú loptu do šestnástky Jankymu, ten našiel spätnou prihrávkou Sučáka, ktorý sa nemýlil. O 5 min neskôr Dzúrik prihral Plančovi, majúcemu dosť času presnou a krížnou strelou zvýšiť na 0:4. Snáď najkrajšia akcia 1. polčasu sa zrodila v 39. min, lopta na jeden dotyk putovala po osi Bača, Dzúrik, Callo, ale strelu posledne menovaného zastavila žrď. Na nepozornosť Dolný Kubín doplatil v 45. min, stredom obrany hostí prenikol Švárny a upravil stav na 1:4. Do 2. polčasu nastúpila Lisková s cieľom aspoň zdramatizovať zápas, čo sa jej hráčom určitý čas darilo. V 48. min im vyšiel center do šestnástky, kde sa najlepšie zorientoval Juráš a znížil na 2:4. Po tomto góle Dolnokubínčania trochu znervózneli a domáci mali ešte jednu šancu na zvrat, no hlavička útočníka išla tesne vedľa Okoličányho brány. Hostia mohli zvýšiť v 65. min, keď center Planču usmerňoval Bača do siete, ale na bránkovej čiare gólman zachránil. Domáci potom doplatili na svoju tvrdú hru a nádavkami rozhodcovi dvoma vylúčeniami v 70. min. Početnú prevahu dolnokubínski futbalisti využili. Najskôr Čučka pekne stredom vysunul Dzúrika, ktorý trafil presne a o chvíľu Plančo takmer vymietol Pavučinu, čím upravil na 2:6. Skazu Liskovej dokonal v 84. min Bača, ktorý využil Jankyho prihrávku ako na tácni. Jozef Dávid

Nižná – Krásno 3:0 (1:0)

Góly: Pilár, Koleják, Kachút

ŽK: Michal Kuboš

Zostava: Gažovič, M. Žák, Marek Kuboš, Kosmel, Koleják, J. Žák, Brčák, Sirota,, Pilár, Kachút, Michal Kuboš, striedali: Kovalíček, Rošťák

Nižná nastúpila na zápas bojovne naladená a chcela odčiniť svoj neúspech z nedeľňajšieho stretnutia. Od začiatku mali domáci navrch. Už v 7. min Koleják pohrozil, no nedal. Domáci tlačili, kopali sériu rohových kopov a po jednom z nich Ján Žák pekne naservíroval loptu Pilárovi. Ten hlavou otvoril skóre stretnutia. Po inkasovanom góle hostia otvorili hru a mali aj šancu. V 35. min pohrozili, keď tvrdá strela postrašila obranu aj brankára Gažoviča. Kysučania hrozili naďalej. Cez prestávku sa spustil vytrvalý dážď a hra na mokrom trávniku hneď inak vyzerala. V 50. min Koleják nedotiahol dobrú šancu do úspešného konca. V 62. min Kachút pohrozil hosťujúcemu brankárovi. O 5 min neskôr hlavička striedajúceho Kovalíčka išla len tesne nad bránku. V 68. min však prišiel gólový moment, keď obrana hostí neodvrátila loptu a Koleják zvyšoval na 2:0. Po góle sa v ďalšej situácii ocitol Brčák, ktorý z dvadsiatich metrov vystrelil krížnu strelu, no lopta neprešla do siete. Hra sa v 2. polčase odohrávala na polovici hostí. Gažovič nemal veľa práce, no zneškodnil niekoľko nebezpečných pokusov hostí. V 88. min. Kachút po Kolejákovom rohovom kope hlavou uzavrel skóre na 3:0. V závere mala ešte Nižná šancu Brčákom, po tom čo mu Michal Kuboš loptu pekne naservíroval. Nižná získala dôležité tri body, ktoré si však právom zaslúžila. Eugen Dedinský

Liptovský Hrádok

– Tvrdošín 3:2 (1:1)

Góly: Novák, Marton

Zostava: Kazík, Repka, Pazúrik, Krivda, Nemček (Baláž), Florek (Maťoška), Sučák, Novák, Kurčinka, Pavčo, Marton

Stretnutie sa začalo „komorným„ futbalom. Domáci hrali opatrne zo zabezpečenej obrany a Tvrdošínčania sa taktiež veľmi nevysúvali. Už v 5. min však mohli vyhrávať po úniku Martona. V rozhodujúcej chvíli sa ale pošmykol a jeho strela z hranice šestnástky tesne minula bránu. Skóre sa napokon menilo v 9. min po dvojitej a obrovskej chybe Pazúrika. Najskôr zle nahral Sučákovi, lopty sa zmocnil domáci hráč, ktorý nebezpečne vystrelil. Brankár Kazík síce zrazil loptu, ale len do tyče a odrazenú loptu Pazúrik nahral znovu zle. Futbalista Liptovského Hrádku ju tak potom poľahky zasunul do odkrytej brány. Po tomto kurióznom góle sa hostia osmelili. Akciu potiahol Marton, nahral Novákovi, ktorý tvrdou strelou v 15. min vyrovnal. Do prestávky mohli ešte skórovať Tvrdošínčania, útok trojice: Marton, Novák, Kurčinka však zmenu stavu nepriniesol. V 2. polčase domáci zvýšili úsilie a častejšie sa dostávali k šestnástke Tvrdošína. Nebezpečný bol hlavne záložník Kopernícky, ktorého záloha hostí nevedela prikryť. Takto padol aj druhý gól Liptákov, ktorý po množstve chýb tvrdošínskej obrany strelil pätičkou Janek. Nápor domácich pokračoval a v 67. min znova kuriózne padol tretí gól - na nakopnutú loptu nikto nereagoval, Kazík sa pred šestnástkou zrazil so súperovým útočníkom a lopta smerovala do opustenej brány. Tvrdošínčanom sa ešte podarilo znížiť po akcii Nováka s Maťoškom, po ktorej vsietil gól Novák. V závere mohlo byť dokonca vyrovnané. Po úniku Kurčinku s Martonom a následnom faule sa tvrdou strelou z priameho kopu prezentoval Pavčo. Domáci brankár loptu len vyrazil, ale z hráčov Tvrdošína ju nikto nedorazil do siete. Jozef Ženčuch

Námestovo – Stráňavy 0:0

ŽK: M. Vrábeľ, Zboňák

ČK: Janoľ

Zostava: Adamčík, Pisarčík, A. Stašiniak, Čaprnda, Jašica, Habiňák, Zboňák, M. Vrábeľ, Kubáni, Habľák (46. Janoľ), E. Stašiniak

Divákov: 50

Námestovským futbalistom sa dohrávaný zápas úvodného jarného kola nevydaril. Nastúpili v oslabenej zostave, chýbal J. Madleňák, Michaliga, Plutinský, Siman a tiež A. a P. Vrábľovci. Od úvodných minút mali Stráňavy viac z hry, dobre bránili a lepšie kombinovali. Pokúšali sa tiež ohrozovať súperovu bránu, dokonca aj zo stredných vzdialeností.

V prvej 45-minútovke dve strely na Adamčíka zaznamenali hosťujúci Janči a Vilk. Lopty z ich kopačiek leteli nad, respektíve vedľa brány, alebo ich brankár kryl. Z domáceho celku zakončoval len Kubáni. Aj on mal dve príležitosti, nemieril však presne. Cez prestávku sa ihriskom prehnal hustý dážď a tak sa 2. polčas začal s niekoľkominútovým oneskorením. Aj v ňom Stráňavy ukázali viac futbalového umenia, Námestovčania pokračovali v nevýraznej hre. Nevedeli si prihrať, často strácali lopty a do 16-ky súpera sa prakticky ani nedostávali. V 58. min nebezpečne strieľal hosťujúci Belko, v 65. min jeho spoluhráč bol sám pred brankárom, no Adamčík sa prezentoval výborným zákrokom. Od 78. min hrali domáci oslabení o striedajúceho Janoľa, ktorý nešetrne kopol do protihráča, za čo bol vylúčený. V závere už obe mužstvá nič nevymysleli, a tak sa duel skončil bezgólovou remízou. (mš)

Ostatné výsledky: Trebostovo - Diviaky 3:1 (2:0), Bánová - Rudinská 4:3, Bešeňová - Valča 0:0

Svätý Kríž – Zuberec

3:1 (2:1)

Gól: Pavol Pavčo

ŽK: Marek Šiška, Paríža, Chovančák

Zostava: Jantolák, V. Filek, Šišila, Chovančák, Šimičák, Paríža, Sojčák, Marek Šiška, Bažík, Pavol Pavčo, Tunák

Zuberec nastúpil vo Svätom Kríži v oklieštenej zostave, veď brankár Tunák hral dokonca v útoku. Začiatok zápasu bol veľmi opatrný, hralo sa mokrom trávniku, ktorý ešte zmáčal výdatný dážď. V 5. min hostia prvýkrát inkasovali po zlej rozohrávke v strede poľa, Jantolák aj vybehol, gólu však nezabránil. Po inkasovanom góle mali Zuberčania viacero dobrých šancí, no Bažík a ani Pavčo neskórovali. V 20. min. sa pred bránkou Zuberca odohrala podobná situácia ako pri prvom góle. Zlá rozohrávka, ktorú domáci využili na strelenie gólu do prázdnej bránky. Dve minúty po inkasovanom góle však skórovali aj hostia. Center z pravej strany do šestnástky zužitkoval hlavou do horného rohu Pavčo. Po strelenom góle prevzali iniciatívu hostia a do prestávky mohli vyhrávať aj 3-gólovým rozdielom. Šance ako mal Paríža, ktorý išiel sám na brankára, alebo Pavčo, či Tunák, ktorý vystrelil a lopta sa odrazila od obidvoch žrdí von do ihriska, volali po góle. Marek Šiška sa veľmi pekne dostal až pred bránu, no nedal. Domáci sa pokusom Zuberčanov len prizerali. V 2. polčase boli hráči Zuberca odlhodlaní zvrátiť výsledok, nakoniec sa im to však nepodarilo. V 81. min dali domáci na 3:1 po chybe v obrane. V 2. polčase rozhodca Liptákom odpustil pokutový kop, keď Tunák už-už dával do prázdnej bránky, no obranca ho stiahol v stopercentnej šanci. Aj v druhom polčase mala hra podobnú tvár ako v polčase prvom. Hostia góly inkasovali po hrubých chybách, čo ich stálo dobrý výsledok.

Anton Šiška

Turany – Podbiel 2:2 (0:0)

Góly: Petričko, Schelling

ŽK: Baláž

Zostava: Novák, Mišek, Batuna, Petričko, Kuloštiak, Žilinec, Kubolek, Baláž, Kaplánek, Šeling, Zrnčík

Domáci získali dva body a hostia ich stratili, takto sa dá charakterizovať zápas v Turanoch. V 1. polčase mal dve veľké príležitosti Kubolek a Šeling, no domáceho brankára neprestrelili. Po zmene strán sa však hra zlepšila, hostia sa akoby prebrali a v 50. min strelil Petričko gól po Kubolekovom trestnom kope. V 68. min domáci nakopli dlhú loptu do šestnástky a vyrovnali na 1:1. V 79. min. poslal Žilinec do šance Šelinga, ktorý poslal loptu do siete domáceho brankára po druhýkrát. No vzápätí Turany vyrovnali na konečných 2:2. V závere stretnutia mal vyloženú šancu Zrnčík, ktorý z ôsmich metrov nedal. Bodku za celým stretnutím urobil Šeling, no ani z piatich metrov neprekonal domáceho gólmana. Podbielčania napokon odišli s bodom, no mohli získať podstatne viac. Turany pôsobili po celý čas zápasu odovzdaným dojmom, keďže ich dni v piatej ligy sa podľa všetkého krátia. (mip)

Závažná Poruba – Oravská Jasenica 2:1 (1:0)

Gól: Miloš Vráb

Zostava: Peter Čiernik, Čajka, Ján Godiš, Kubizna, Kaprálik, Pavol Feranec, Škombár, Laštík, Mário Madleňak, Miloš Vráb, Michal Vráb

Úvod stretnutia sa odohrával medzi obidvoma šestnástkami s minimom šancí. V 43. min strelili prvý gól domáci, keď sa obrana súpera dopustila hrubej chyby. Začiatkok 2. polčasu vyšiel lepšie hráčom Oravskej Jasenice, ktorým sa v 56. min podarilo vyrovnať Milošom Vrábom po narazení lopty s Michalom Vrábom. Domáci napokon strhli víťazstvo na svoju stranu a zvíťazili tak 2:1. (rp)

Ostatné výsledky: Černová - Vrútky 0:3 (0:2), Palúdzka - Dražkovce 1:0 (0:0), Turčianska Štiavnička - Dúbrava 5:2 (3:1)