Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Gólové hody v Babíne, Bzinách a Zázrivej

FUTBAL II. TRIEDA - SKUPINA B

Neuveriteľných 37 gólov padlo v piatich dueloch 17. kola. Jedenásť z nich mohli vidieť v Zázrivej, o jeden menej v Bzinách a deväť v Babíne. Tri presné zásahy zaznamenal M. Mikolajčík z Novote, po dva ďalších deväť hráčov. Bziny si upevnili postavenie na čele a už niekoľko týždňov je jasné, že v budúcej sezóne budú hrať o súťaž vyššie. Nezrodili sa žiadne prekvapenia a tak ani posuny v tabuľke neboli výrazné.

10. Babín 17 1 4 12 19:34 7

Nedohraný zápas 16. kola Novoť – Vasiľov nie je zarátaný do tabuľky.

Babín – Novoť 4:5 (0:3)

Góly: Babinský 2, Slameník, Kurčina - Mikolajčík 3, Jašica 2

Divákov:80

Strelecký koncert začali lepšie favorizovaní hostia. Už do polčasu vyhrávali rozdielom triedy. Po zmene strán sa osmelili aj hráči Babína a podarilo sa im skorigovať nepriaznivo sa vyvíjajúci stav. Prekonávať súperovho brankára sa najviac darilo M. Mikolajčíkovi, ktorý zaznamenal hetrik. Hostia si víťazstvo nenechali vziať napriek snahe domácich získať aspoň bod. (šk)

Bziny – Or. Lesná 8:2

(2:0)

Góly: P. Beňuš 2, Opatera 2, Trnovec 2, Bugan, J. Beňuš – Rabčan 2

ŽK: E. Bugan, J. Opatera – P. Kolenčík

Peknú gólovú úrodu mohli vidieť aj diváci v Bzinách, kde sa strelci presadili až 10-krát. Prvý presný zásah padol v 20. min, jeho autorom bol P. Beňuš. O päť minút neskôr brankárom vyrazenú loptu poslal do siete opäť P. Beňuš. Hostia znížili hneď po prestávke, gól zaznamenal P. Rabčan. V 50. min. sa domáci znova radovali, nechytateľnou strelou z 20 m sa prezentoval E. Bugan – 3:1. Onedlho nato pridal štvrtý presný zásah J. Beňuš. Po hodine hry dosiahol svoj druhý gól aj hosťujúci P. Rabčan – 4:2. V 65. min z priameho kopu zvýšil J. Opatera na 5:2. Ten istý hráč pridal hlavičkou aj šiesty úspech domácich. V závere sa dvakrát presadil striedajúci M. Trnovec, keď najprv upravoval na 7:2 a napokon na konečných 8:2.

(jb)

Beňadovo – Hruštín

1:3 (1:2)

Góly: Motýľ - Jurky 2, Jurovčík

ŽK: Š. Babečka – P. Teťák

Divákov: 20

Duel v Beňadove sa začal až 45 minút po úradnom hracom čase, pretože sa oneskorili rozhodcovia. Prvý gólový moment prišiel v 10. min, keď sa presnou hlavičkou prezentoval hosťujúci J. Jurky – 0:1. V 15. min vyrovnal P. Motýľ. Päť minút pred koncom prvého dejstva poslal Hruštín do vedenia opäť hlavičkou J. Jurky. V 2. polčase mali domáci možnosť vyrovnať, ba dokonca aj vyhrávať, no nepremenili dva pokutové kopy. Toto zaváhanie Beňadova okamžite Hruštín využil a M. Jurovčík upravil na 1:3. (pg)

Zázrivá – Mutné 8:3 (3:1)

Góly: Gaššo 2, Otruba 2 (1 z 11 m), Vaňko, Macek, Ligas – Kondela, vlastný Hučko, Labdík

Divákov: 120

Vrece s gólmi sa rozsypalo aj v Zázrivej, rovnako ako v Babíne a Bzinách. Z kolektívu domácich mali dvakrát presnú mušku M. Gaššo a I. Otruba. Najprv vyhrávali domáci 2:0, potom hostia znížili na rozdiel jedného gólu, no do polčasu Zázrivá pridala ďalší presný zásah. Úspešným strelcom bol z priameho kopu I. Otruba. Po obrátke padlo ešte ďalších 7 gólov, z toho 5 skončilo v sieti hostí. Dve minúty pred koncom stanovil na neuveriteľných 8:3 R. Ligas. (io)

Zákamenné – Vasiľov 3:0