Strelcom uplynulého víkendu bol šesťgólový Martin Kriš z Oravského Veselého.

Andrej Babinský nepustil za svoj chrbát žiadny puk. Andrej Babinský nepustil za svoj chrbát žiadny puk. (Zdroj: Ladislav Pagáčik)

Skupina A

HC Kláštor p. Znievom – Orawa Senators Or. Podzámok 0:4 (0:1,0:0,0:3)

Góly: Stanislav Láštic, Dušan Sagan, Pavol Púčik, Jakub Krška

Asistencie: Marek Sagan, Dušan Sagan

Oravské mužstvo zvíťazilo zaslúžene. Za výhru však môže ďakovať hlavne brankárovi Andrejovi Babinskému, ktorý privádzal strelcov Kláštora pod Znievom do zúfalstva. Pochytal veľa nájazdov a v niektorých prípadoch aj tutovky. Na začiatku 11. min otvoril skóre v oslabení Stanislav Láštic a bol to víťazný gól. Tento stav vydržal až do poslednej tretiny, v ktorej najprv v presilovke zvýšil Dušan Sagan po prihrávke Mareka Sagana a potom pridal tretí gól Pavol Púčik. Konečný stav uzavrel v oslabení Jakub Krška.

Vylúčení: 3:6, všetci na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Florián Smoleň a Mário Druska

HC Pucov – TJ Or. Lesná A 3:3 (1:1,2:1,0:1)

Góly: Miroslav Benčík, Ľubomír Maretta, Ján Bečka – Peter Graňák, Róbert Brňák, Pavol Laššák

Asistencie: Tomáš Sojčák, Tomáš Žákovič – Matej Habľák, Matej Laššák

Od úvodného buly sa hral svižný rýchly hokej. Už v 3. min sa do vedenia dostala Oravská Lesná. Peter Graňák zobral puk za vlastnou bránou, prekorčuľoval celé klzisko a svoj únik zakončil gólom. V 7. min sa nechal zbytočne vylúčiť Adam Kurek. Pucovčania presilovku využili, keď sa presadil Miroslav Benčík. V prostrednej časti išla do vedenia znova Oravská Lesná. Medzi strelcov sa zapísal Róbert Brňák. Domáci však ešte do prestávky dokázali stav otočiť. V 26. min vyrovnal Ľubomír Maretta a o dve minúty poslal Pucov prvýkrát do vedenia Ján Bečka. Záverečná časť bola veľmi nervózna. Na oboch stranách pribúdali tresty. Hra sa zbytočne kúskovala a strácala na atraktivite. Hokejisti Oravskej Lesnej dokázali vyrovnať v 42. min po zásahu Pavla Laššáka. Potom mal ešte tutovku na hokejke Peter Graňák, ale remíza sa už nemenila.

Skupina B

HK Oravské Veselé – HK Novoť 11:0 (5:0,0:0,6:0)

Góly: Martin Kriš 6, Richard Madleňák 2, Daniel Kvasničák, Dávid Javor, Marián Prielomek

Asistencie: Peter Šurin 4, Daniel Kvasničák 4, Dávid Javor, Marián Prielomek

Od úvodného buly bolo zrejmé, kto bude v tomto zápase favoritom. Aj keď sa brankár hostí veľmi snažil, puk zo svojej bránky v prvej tretine ťahal až päťkrát. Skóre stretnutia otvoril v 7. min šesťgólový strelec kola Martin Kriš. V druhej tretine sa hra vyrovnala, Novoťania mohli aj znížiť, ale strely Petra Srogoňa a Ľuboša Kuhejdu skončili iba na konštrukcii domácej bránky. V tretej časti sa hostia naďalej snažili skorigovať nepriaznivý stav, ale v tomto zápase im nebol súdený ani čestný gól. Pri svojej veľkej snahe však zabúdali na zadné dvierka a rýchle protiútoky hráčov Oravského Veselého končili gólmi. Štyri zo šiestich gólov v poslednej tretine strelil kapitán tímu Martin Kriš.

Vylúčení: 2:3, všetci na 2 min a Richard Madleňák z Oravského Veselého 10 min OT, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Milan Florek a Štefan Kvak

TJ Zákamenné – HK Stará Bystrica 4:3 (3:0,0:1,1:2)

Góly: Lukáš Šimjak 2, Matej Račák, Tomáš Šimjak – Viktor Podmanický 2, Ľuboš Tomčala

Asistencie: Tomáš Šimjak 2, Michal Sivčák 2, Miroslav Majchrák – Viktor Podmanický, Ľuboš Tomčala, Pavol Fojtík

Prečítajte si tiež: Posledné mužstvo súťaže trápilo Hviezdu až do záverečnej tretiny Čítajte

Prvú tretinu mali vo svojej réžii Zákamenčania. Často zatvorili hostí vo svojom obrannom pásme, čo prinieslo zaslúžený trojgólový náskok. Vedúci gól dal v 8. min Matej Račák po spolupráci s Miroslavom Majchrákom. Ubehlo iba 9 sekúnd a Lukáš Šimjak po akcii Tomáša Šimjaka zvýšil na 2:0. Lukáš Šimjak potom strelil do prestávky ešte svoj druhý gól. Aj keď sa prostredná tretina podobala tej prvej, hostia z rýchleho protiútoku v 28. min vsietili Ľubošom Tomčalom kontaktný gól. Tretiu tretinu začali hostia veľmi aktívne a svojou bojovnosťou dokázali stav v 37. min v priebehu 5 sekúnd dvoma gólmi Viktora Podmanického vyrovnať. Domáci však šťastným gólom Tomáša Šimjaka, 106 sekúnd pred koncom, strhli víťazstvo na svoju stranu.

Vylúčení: 2:0, všetci na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Milan Florek a Štefan Kvak

TJ Oravská Lesná B – HK Mútne 5:1 (1:0,1:1,3:0)

Góly: Tibor Holubčík 3, Peter Kurek, Jordan Habľák – Jakub Kšenzulák

Asistencie: Jordan Habľák, Matej Laššák, Benjamín Habľák, Tibor Holubčík, Matej Poleč – Patrik Kapičák, Jozef Kapičák

Zásluhou obidvoch mužstiev to bol v doterajšom priebehu 33. ročníka OHS skupiny B najrýchlejší a najbojovnejší zápas hraný v Oravskej Lesnej. Hrdinom stretnutia bol domáci gólman Ľubomír Murín, ktorý kryl a zlikvidoval nespočetné množstvo striel a útokov hokejovo vyspelých Mútňanov. Vedúci gól domácich dal v 11. min strelec hetriku Tibor Holubčík. Mútne vyrovnalo v 19. min Jakubom Kšenzulákom, ktorý skóroval po kombinácii s bratmi Petrom a Jozefom Kapičákovcami. Víťazný gól domácich strelil dve minúty pred koncom druhej tretiny Peter Kurek po spolupráci s Matejom Laššákom. Lesňania v tretej tretine často prečíslovali svojho súpera a troma gólmi potvrdili zaslúžené víťazstvo.

Prečítajte si tiež: Trstená vyhrala stratený zápas Čítajte