V susedskom derby Pribiša s Podzámkom sa potvrdilo tabuľkové postavenie.

Vavrečka (v žltom) potvrdila proti Rabči úlohu favorita.Vavrečka (v žltom) potvrdila proti Rabči úlohu favorita. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Vavrečka – Rabča 3:1 (1:0)

Góly: Pleva 2 (obidva z 11 m), Stolárik – Pikoš

Prvé dejstvo bolo v réžii domácich futbalistov. Hrali lepšie ako Rabčania, no zahodili viacero gólových príležitostí. V 34. min bol v šestnástke faulovaný Lukáš Pleva. Nariadenú penaltu premenil sám faulovaný.

Po zmene strán sa hra vyrovnala. Vavrečka začala hrať príliš profesorsky. Robila priveľa chýb a viazla jej kombinácia. Aj napriek tomu sa však dostala do dvojgólového vedenia, keď sa Pleva opäť presadil z penalty. Od tohto momentu sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Vôbec nebolo vidieť, že prvé mužstvo VI. ligy hrá s posledným. V 82. min dokonca Rabča znížila, keď sa po priamom kope presadil Pikoš. O tri minúty však domáci opäť viedli o dva góly. Po prihrávke Revaja skóroval Stolárik. Tento stav vydržal až do konca. Vavrečka si tak pripísala plný bodový zisk , no jej hra, najmä v druhom polčase, nebola hodná lídra najvyššej oravskej súťaže. JÁN CHOMISTEK

Zostava domácich: J. Holub – Stolárik, Kasan, Š. Holmík (63. J. Sklarčík), Tomaštík, Pleva, Revaj, Brišák, M. Holmík, P. Holub, F. Sklarčík (73. R. Holmík)

Zostava hostí: Poništiak – Ratičák, Galis, Majerčík, Sivka, Joščák, Bajčičák, Mihaliak, Jadroň, Brišák (38. Polťák), Pikoš

ŽK: M. Holmík, P. Holub – Bajčičák, Ratičák, Mihaliak, Pikoš

Breza – Zákamenné 4:2 (2:1)

Góly: Maťovčík, Volček, M. Juriga, Michal Kormaňák – Juriga, Urban

Derby zápas sa začal zostra. Už v 3. min mal výbornú šancu domáci Adam Matejčík, no hlavou tesne minul bránu. V 10. min nastrelil Michal Kormaňák tyčku. Tretiu šancu už Breza využila. Milan Juriga krásne vysunul Maťovčíka, ktorý otvoril skóre zápasu. Hostia však veľmi rýchlo vyrovnali, keď sa hlavičkou presadil Tomáš Juriga. Domáci po inkasovanom góle zvýšili aktivitu a v 26. min opäť vyhrávali, keď Volček skóroval po dobrej prihrávke M. Jurigu. Do konca prvého dejstva sa hra vyrovnala a ďalšie šance si už obe mužstvá nevytvorili.

Po prestávke pokračovala vyrovnaná hra obidvoch celkov. S pribúdajúcim časom však prevzala iniciatívu Breza. V 61. min sa dostala do dvojgólového vedenia, keď sa strelou spoza šestnástky prezentoval najlepší hráč zápasu Milan Juriga. O minútu bolo už 4:1, keď skóroval Michal Kormaňák. V 75. min dal konečnú podobu výsledku z ojedinelej akcie Zákamenného striedajúci Urban. Brezania však mali ešte jednu zaujímavú šancu. V 85. min kopali priamy kop. Volček nastrelil spojnicu hosťujúcej bránky. Následne sa lopta odrazila k M. Jurigovi, ktorý hlavičkoval do brvna. Domáci po dobrom, bojovnom výkone zaslúžene zvíťazili, za čo im patrí veľká pochvala. JOZEF KUBAŠ

Zostava domácich: S. Kormaňák – M. Juriga (88. Dudášik), M. Matejčík, S. Juriga, Florek, A. Juriga, Volček, A. Matejčík, Michal Kormaňák (83. Sitárik), Maťovčík (55. Miloš Kormaňák), Janík (71. Betík)

Zostava hostí: Ferenčík – Belicaj, Sivčák, M. Florek, Klimčík, Verníček (62. Urban), Juriga, Kakus, Kovaľ, Murín, Magdiak

ŽK: M. Florek, Verníček, Sivčák (všetci Zákamenné)

Novoť – Žaškov 3:1 (2:0)

Góly: P. Jašica, Ganobčík, Dávid Michlík – Lach

Hostia začali aktívnejšie. Vytvorili si viacero dobrých šancí, ktoré však nepremenili. To Novoť využila hneď prvú. Po priamom kope skóroval Peter Jašica. Tento gól domácich nakopol. Mali viac z hry a boli aktívnejší. Paradoxne, najväčšiu šancu mali Žaškovčania. Ich hráč sa sám rútil na súperovho brankára, no ten výborne zasiahol.

Prečítajte si tiež: Pelotón piatej ligy ťahajú oravské futbalové kluby Čítajte

Po zmene strán začali obe mužstvá opatrne. Novoťania mali potom viac z hry. Na 3:0 zvýšil Dávid Michlík. Z priameho kopu prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Domáci po tomto presnom zásahu poľavili. To hostia spod Šípu využili a v 69. min znížili zásluhou Lacha. Ktovie, ako by sa zápas vyvíjal, keby o minútu neskôr využil svoju šancu Lacko. Stál 5 metrov sám pred brankárom Ťapajákom, no ten jeho jedovatú strelu majstrovsky zneškodnil. Hlavne vďaka nemu si Novoť pripísala všetky tri body.

RASTISLAV ŤAPAJÁK

Zostava domácich: Ťapaják – Nodžák, Rončák, Dominik Michlík, Dávid Michlík, Kuhejda, Kocúr, P. Jašica (83. Bartoš), Kapičák, Zavoďančík (72. Mikolajčík), Ganobčík (89. Bertovič)

Zostava hostí: Ertel – Bohmer, Zvara, Kosinka (14. Pavlovčík), L. Mikuš, Svitko, Koedam, Lacko, Lach, Farko, Drígeľ

ŽK: Bohmer (Žaškov)

Pribiš – Or. Podzámok 4:1 (1:0)

Góly: Križan 2, Sojka (z 11 m), Brienik – J. Maslo

V derby zápase chceli domáci futbalisti potvrdiť úlohu favorita. Úvodnú štvrťhodinu však hrali slabo, nevytvorili si žiadnu šancu. V 19. min sa však dostali do vedenia, keď na Sojkov center najvyššie vyskočil Križan. Pribišania mali do konca prvého dejstva ešte 2 tutovky, ktoré zahodili Dančo a Sojka.

Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení. Hrali kombinačne lepšie. Hlavne smerom dopredu boli veľmi nebezpeční. V 65. min sa dostali do dvojgólového vedenia, keď Sojka s prehľadom premenil jedenástku. Na 3:0 zvýšil v 73. min Križan, keď sa najlepšie zorientoval v šestnástke. Domáci brankár Beňuš si však čisté konto neudržal. Už o 2 minúty znížil Juraj Maslo, keď preloboval súperovho brankára. Podzámčanov gól síce nabudil, no na vyrovnanie nestačil. Domáci kapitán Križan siahal na hetrik, no jeho strelu zastavila tyč. V závere Pribiš pridal ešte jeden gól, keď sa strelou spoza šestnástky prezentoval Brienik. Domáci tak po dobrom výkone v druhom dejstve zaslúžene zvíťazili 4:1. ONDREJ MARTVOŇ

Zostava domácich: Beňuš – Hurák, Klocháň, Nemček, Juriga (70. Cengel), Sojka, Jablonský, Meľo, Križan, Brienik, Dančo (83. Vraňák)

Zostava hostí: Bukna – M. Harezník, Mihálik, Jurovčík (66. František Harezník), J. Maslo, Cengel, Michal Medvecký, Chromek, J. Holubčík, P. Holubčík, M. Holubčík (66. Biel)

ŽK: P. Holubčík, Michal Medvecký, Hutko, Cengel (všetci Or. Podzámok)

Vasiľov – Klin 1:0 (0:0)

Gól: Ociepka

Domáci futbalisti podali veľmi slabý výkon. V prvom polčase si dokonca nevytvorili žiadnu gólovú šancu. Za zmienku stojí iba strela Škapca z polovice ihriska, ktorá skončila na brvne. Klin mal do prestávky dve dobré príležitosti na skórovanie. V jednom prípade sa vyznamenal brankár, v druhom zas hostia netrafili bránu.

Po zmene strán sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Domáce trápenie pokračovalo, no malo šťastný koniec. V 60. min z jedinej šance skóroval zo skrumáže Ociepka. Hráči Klina sa potom snažili vyrovnať, no v koncovke už úspešní neboli. Brankár Pronaj si udržal čisté konto. FRANTIŠEK BARANIAK ML.

Zostava domácich: Pronaj – Otruba, Voška, Ociepka, Gemeľa, Košút, Jadroň, Dudáš, Škapec (88. F. Baraniak), Sadžakov, Gustiňák

Zostava hostí: Pisarčík – M. Kosmeľ, Fenik, Mišek, Úradník, Jendroľ (8. Volf), Medvecký, Majcher, Ptačin, Habľák, Lacek

ŽK: Košút – Úradník, Habľák

Zuberec – Dlhá nad Oravou 4:2 (2:1)

Góly: Ťapaják, Marek Šiška, Zemančík, Matej Šiška – I. Jendrišek, Kanderka

V Zuberci pod Roháčmi sa stretli tabuľkovo odlišní súperi, ktorých zápasy boli vždy pre divákov atraktívne. Od začiatku hostia potvrdzovali svoje umiestnenie v tabuľke a častejšie držali loptu na svojich kopačkách. Avšak domáci nezaostávali. Každú situáciu na brejk chceli využiť, a to sa im aj podarilo. Dlhú prekvapili prvým gólom v 21. min, keď skóroval Dominik Ťapaják. Nádhernou strelou otvoril skóre stretnutia. Zuberec naďalej pokračoval v sústredenom výkone. Jeho snahu zúročil v 23. min technickou strelou nestarnúci Marek Šiška. Hostia sa nevzdali a do polčasu znížili gólom Ivana Jendriška. Do kabín sa odchádzalo za stavu 2:1.

Prečítajte si tiež: V susedskom derby sa iskrilo. Diváci videli len jeden gól Čítajte

Domáci nastúpili do druhej polovice hry veľmi sústredene. Loptu držali na svojich kopačkách. Prišla však 50. min, keď brankár Zuberca podcenil dlhú loptu Jakuba Kanderku a ten dorovnal na 2:2. Zuberčanov tento gól nabudil. Zabojovali za svojho brankára a odmenou im bol gól na 3:2. Po skvelej nahrávke kapitána Dominika Mikulaja, keď skóroval Samuel Zemančík. Dlhá ostala otrasená a v druhom polčase si nevypracovala už ani jednu gólovú šancu. Domáci hráči si ešte víťazstvo poistili. V 80. min, po nepremenenej penalte, hosťujúci brankár nestačil na dorážku Mateja Šišku. Zápas sa dohral v pokojnej atmosfére a domácich konečne vyprevadili fanúšikovia z ihriska potleskom. RASTISLAV PETREK

Zostava domácich: Mičík – J. Šiška, Merek Šiška (89. Petrek), Matej Šiška, Hamaň, Romaňák, Mikulaj, Ťapaják, Belko (90. Filek), Zemančík, Juráň

Zostava hostí: Šimánek – I. Jendrišek, R. Jendrišek, Janota, Mores, Šutta, Capuliak, Maslo, Kurčinka, Zavoďančík (77. Dančo), Kanderka , ŽK: Zemančík – Jendrišek, Mores, Šutta, Kurčinka

Zázrivá – Liesek 1:3 (0:3)

Góly: T. Kitaš – Poláček 2, Repka

Pre Zázrivú začalo stretnutie s Lieskom smolne. Hneď v 1. min domáci obranca nešťastne vysunul útočiaceho hráča, ten umnou prihrávkou našiel Repku, ktorý nemal problém zakončiť. Netrvalo dlho a Liesek pridal druhý gól. Z pravej strany jeden z hráčov obišiel obranu, nahral pred prázdnu bránu a tam sa už nemýlil Poláček. Do polčasového hvizdu hostia pridali aj tretí gól. Opäť z podobnej akcie po pravej strane, odkiaľ jeden hráč nastrelil tyč a z dorážky zaokrúhlil znovu Poláček.

Po zmene strán sa domáci trošku otriasli a v 54. min dokázali znížiť, keď z 30 metrov nechytateľne vypálil Tomáš Kitaš. Do záveru sa Zázrivá snažila výsledok aspoň dotiahnuť. Žiaľ, nepremenila dve tutovky a tak všetky tri body putujú do Liesku. PETER LACKO

Zostava domácich: L. Kitaš, Láštic, Lacko, Karcol, Osadský, T. Kitaš, M. Otruba, A. Otruba (46. Záň), Zacharovský, D. Zaťko, J. Zaťko (46. L. Zaťko)

Zostava hostí: Š. Žulko, Hrkeľ, Repka, Kubás, V. Vavrek, Dreveňák, Koleják (73. Matejčák), M. Vavrek, M. Dreveňák, M. Žulko, Poláček (86. Macák)

ŽK: A. Otruba, Lacko, M. Otruba – M. Dreveňák