Kto bude jesenným majstrom? Na čele tabuľky je poriadne husto

Najvyššia oravská súťaž mala uplynulý týždeň nabitý. V piatok sa dohrávalo a v nedeľu prebiehalo ďalšie majstrovské kolo.

V dohrávke Vasiľova (v modrom) s Pribišom (v žltom) sa zrodil jednoznačný výsledok.V dohrávke Vasiľova (v modrom) s Pribišom (v žltom) sa zrodil jednoznačný výsledok. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Liesek – Rabča 3:2 (2:1)

Góly: Koleják, Repka, Kubás – Adamčík, Joščák

Domáci futbalisti začali proti poslednému tímu súťaže vynikajúco. Už v 35. sekunde otvoril skóre strelou pod brvno Martin Kubás. Rabča však bleskovo odpovedala. Už v 3. min vyrovnal z brejku Tadeáš Joščák. Liesek potom hostí zatlačil a vedenie na domácu stranu vrátil v 20. min Tomáš Koleják. Do prestávky pohrozili už iba hráči Rabče. Dve tvrdé strely však Matejčák zneškodnil.

Prečítajte si tiež: Dolný Kubín strelil za štyri dni až desať gólov Čítajte

Po zmene strán začali tlakom hostia, no paradoxne inkasovali. V 51. min Martin Kubás ideálne prihral Lukášovi Repkovi, ktorý už nemal problém skórovať. Prikrášliť domáce vedenie mohol Ján Kubolek, ale jeho strela si cestu do siete nenašla. V 69. min sa hosťom podarilo znížiť. Z 25 m sa trafil Martin Adamčík. Hostia v ostatných minútach vrhli všetko do útoku, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Liesek mal ešte štyri dobré šance na skórovanie, ale takisto sa už nepresadil. JAROSLAV GARBIAR

Zostava domácich: Matejčák – Chovančák, M. Dreveňák, Baňák, Vrabec, Žulko (29. Šprlák), Kubolek, Koleják, P. Hrkeľ, Repka, Kubás (89. Kaník)

Zostava hostí: Poništiak – Jadroň, Kvasňák, Ratičák, Adamčík, Jagelka, Babečka, Mihaliak, Krivanka, Pindiak, Joščák

ŽK: Adamčík, Jagelka (obaja Rabča)

Rozhodcovia: Kubasák – R. Vajdiar, Melicherčík

Novoť – Vasiľov 2:0 (1:0)

Góly: Ganobčík, P. Jašica

Zápas na pôde Novote priniesol fantastický, diváckemu oku lahodiaci futbal. Oba tímy prahli po víťazstve a predvádzali bravúrne výkony. Viac šťastia však mali domáci hráči, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku. Od začiatku bojovali a Vasiľov nepúšťali do žiadnej vážnejšej príležitosti. Množstvo lôpt vybojovali Nodžák, Patrik Jašica a v strede zálohy aj Kocúr. Otvárajúci gól prišiel v 21. min, kedy hosťujúcej obrane ušiel Ganobčík a prekabátil Pronaja. V nasledujúcich minútach sa na scenári „kto z koho“ nič nemenilo. Ďalší gól prišiel až v 25. min druhého dejstva a na konto si ho tentokrát po chybe Pronaja pripísal Patrik Jašica. Do záverečného hvizdu si hostia vypracovali dve nebezpečné šance, no domáce mužstvo podržal gólman. Výborný zápas, ktorý si prišlo pozrieť možno tristo divákov, tak skončil šťastnejšie pre domácich hráčov. RASTISLAV ŤAPAJÁK

Zostava domácich: Ťapaják, Dominik Michlík, Dávid Michlík, E. Jašica (82. Bertovič), Kapičák (86. Bartoš), Kocúr, Nodžák, Mikolajčík, Ganobčík, Kuhejda (76. Serdeľ), P. Jašica

Zostava hostí: Pronaj, Gustiňák (65. Orčík), Otruba, Voška, Ociepka, Gemeľa, Košút, Jadroň, Dudáš, Škapec (74. Svetlošák), Brňák

ŽK: Nodžák, P. Jašica – Gustiňák, Ociepka, Gemeľa, Jadroň

Rozhodcovia: Vajdiar – Šveda, Frančák

Pribiš – Vavrečka 3:0 (1:0)

Góly: Jablonský, Meľo, Križan

Pribiš nastúpil do zápasu s lídrom súťaže, Vavrečkou. Domáci nastúpili s odhodlaním odčiniť nepeknú prehru z Vasiľova.

Hostia začali aktívne. Už v 2. min pohrozili, keď sa nepodarilo ich hráčovi prebrať loptu v šestnástke. Kapitán Vavrečky strieľal priamo na bránu, ale domáci brankár šancu zlikvidoval. V 10. min sa podarilo domácim využiť hneď prvú šancu. Marek Sojka prihral Jozefovi Jablonskému a ten sa zoči-voči brankárovi nemýlil. Vavrečka ostala zaskočená. Do konca polčasu si už ani jeden z tímov nevypracoval žiadnu väčšiu šancu.

Zlom zápasu prišiel v druhej polovici hry, keď bol po dvoch žltých kartách vylúčený Lukáš Dančo. Zdalo sa, že hostia budú mať výhodu, ale opak bol pravdou. Hráči Vavrečky zatlačili na Pribiš, ale neboli úspešní v koncovkách. V 69. min si vybojoval loptu vo vlastnej šestnástke domáci hráč Stanislav Meľo a skóroval. Aj keď Vavrečka pokračovala v snahe vyrovnať stav stretnutia, nepodarilo sa jej to. Naopak, v 88. min gólovo zakončil Marek Križan. Pre hostí je výsledok zápasu krutý, ale domáci si víťazstvo za svoju bojovnosť jednoznačne zaslúžili.

ONDREJ MARTVOŇ

Zostava domácich: Drígeľ – Vraniak, Hurák (87. Cengel), Klocháň, Nemček, Brtko, Juriga (88. Vraňák), Sojka, Jablonský (59. Križan), Meľo, Dančo

Zostava hostí: Holub – M. Kasan, Tomaštík, Stolárik, Š. Holmík, Kasan, Branický, Revaj (83. J. Kasan), Čiernik, Sklárčík, R. Holmík

ŽK: Dančo – Kasan, Tomaštík, R. Holmík

ČK: Dančo

Rozhodcovia: Pobeha – Bajdich, Janidžár

Žaškov – Zázrivá 2:1 (2:0)

Góly: Farko 2 – vlastný Zvara

V dolnooravskom derby videlo 150 divákov pekný futbal. Domáci futbalisti začali útočne. Po prvých náznakoch šancí predviedol v 14. min sólo Tomáš Farko a zakončil ho strelou do brvna, od ktorého sa lopta odrazila do siete. O pár minút bol 18 m pred súperovou bránkou faulovaný Svitko. Nariadený priamy kop s prehľadom premenil Farko. Domáci kapitán mal šancu na hetrik, no jeho delovku z voleja zastavilo brvno.

V druhom polčase pridala aj Zázrivá. Snažila sa držať loptu. Žaškovčania vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré však nedokázali premeniť. V 64. min si domáci obranca Zvara nešťastne zrazil center Drengubiaka do vlastnej brány. Hra sa ďalej prelievala z jednej strany na druhú, no žiadnemu mužstvu sa už nepodarilo skórovať. PETER FARKO

Zostava domácich: Ertel – Trnovský, Zvara, L. Mikuš, Kosinka, Svitko, Lacko, Farko (83. Snovák), Koedam (80. Zelina), M. Mikuš (55. Drígeľ), Lach

Zostava hostí: L. Kitaš – Láštic, Lacko, Mahút, Osadský ( 30. A. Otruba/86. Karcol), M. Otruba (65. Záň), Drengubiak, T. Kitaš, Mäsiar, Kralčák, D. Zaťko

ŽK: M. Mikuš, Drígeľ – Láštic, Mahút

Rozhodcovia: Kubolek – Capko, Jančo

Or. Podzámok – Breza 0:2 (0:1)

Góly: Bakoš 2

Od úvodu zápasu bolo prítomným jasné, že veľa gólov dnes neuvidia. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami a obe mužstvá si veľa šancí nevypracovali. V prvom polčase diváci videli len jeden gól. V 34. min sa lopta odrazila od hosťujúceho útočníka Tibora Bakoša, ktorý sám nevedel, ako ten gól strelil. Po zmene strán sa domáci snažili otočiť skóre zápasu a vypracovali si niekoľko sľubných šancí a tiež štandardných situácií. Gól však z ani jednej nepadol. Naopak hostia zvýšili svoje vedenie, keď sa v 72. min druhýkrát v zápase presadil Tibor Bakoš. V závere si hostia s prehľadom postrážili náskok a z Oravského Podzámku odchádzajú s tromi bodmi po víťazstve 0:2. JÁN HOLUBČÍK

Zostava domácich: Bukna – T. Maslo, F. Harezník, M. Harezník, Mihálik, J. Holubčík (90. Biel), P. Maslo (74. M. Holubčík), Peter Holubčík (81. Medvecký), Jurovčík, J. Maslo, Patrik Holubčík (56. Cengel)

Zostava hostí: S. Kormaňák – Mordel, M. Juriga, Matejčík, S. Juriga, Florek, A. Juriga (74. Janík), Hládek (63. Maťovčík), Volček, M. Kormaňák (88. Betík), Bakoš

ŽK: T. Maslo, F. Harezník, P. Maslo, J. Maslo – M. Juriga, M. Kormaňák

Rozhodovali: Pavlák – Masarovič, Kohár

Zákamenné – Dlhá nad Oravou 1:3 (1:2)

Góly: Sivčák – R. Jendrišek 2, Janota

V Zákamennom sa hral od úvodu vyrovnaný zápas bez väčších šancí na jednej či druhej strane. Hostia sa dostali do vedenia v 20. min, keď sa po rohovom kope presadil Róbert Jendrišek. Strelený gól Dlhú nakopol a mala viac z hry. Jej tlak vyústil aj do druhého gólu, ktorý dal v 32. min Michal Janota. Dvojgólový náskok však hostia dlho neudržali, pretože o dve minúty sa hlavičkou po rohu presadil Stanislav Sivčák a bolo znížené. Za stavu 1:2 mužstvá odišli do kabín. Po zmene strán Zákamenné chcelo vyrovnať a súpera zatlačilo pred vlastnú bránu. Hostia dobre bránili a v 56. min po rýchlom protiútoku zvýšil svojím druhým gólom v zápase Róbert Jendrišek na 1:3. V záverečnej polhodine sa domáci snažili niečo s výsledkom urobiť, no dvojgólové manko už nezmazali a tak prehrali doma s Dlhou 1:3. PETER KOCÚR

Zostava domácich: Ferenčík – Belicaj, Sivčák (66. R. Florek), Klimčík, M. Florek (75. Račák), Verníček, Magdiak (58. Kostolňák) , Kovaľ, Juriga, Večerek, Kakus

Zostava hostí: Šimánek – I. Jendrišek, R. Jendrišek, Janota, Mores, Kordiak (70. Kurčinka), Maslo, Šutta, Kanderka, Zavoďančík (86. Gonos), Capuliak

ŽK: Večerek, R. Florek – Maslo

Rozhodovali: Mensár – Badár, Gerek

Klin – Zuberec 1:1 (1:1)

Góly: Medvecký – Mikulaj

Prečítajte si tiež: Námestovo nadviazalo na dobrý výkon zo Slovenského pohára Čítajte

Obe mužstvá od úvodu predvádzali otvorený futbal a už v šiestej minúte sa hostia dostávajú do vedenia. Z gólu sa radoval Dominik Mikulaj. O štyri minúty neskôr Klin vyrovnáva na 1:1 zásluhou Antona Medveckého. Po vyrovnávajúcom góle sa hralo v medzišestnástkovom priestore, z ktorého si jedno či druhé mužstvo vypracovalo len minimum šancí. V úvode druhého polčasu mali hostia gólovú šancu, no hlavička Chovančáka bola nepresná. Domáci sa nedali zahanbiť a Medvecký sa snažil prelobovať brankára Zuberca. Bohužiaľ spolu s ním preloboval aj bránu hostí. V závere mal šancu domáci Ľuboš Stahoň, no nemieril presne. Bodku za zápasom dalo nepresné zakončenie hosťujúceho Mateja Šišku. Priemerný zápas s minimom šancí tak skončil spravodlivou remízou 1:1. KAROL VOLF

Zostava domácich: Volf – Fenik, Medvecký, Ganobčík, Lacek, Galčík (83. Laššák), Mišek (71. D. Kosmeľ), Úradník, Stahoň, Prisažný, M. Kosmeľ,

Zostava hostí: J. Hamaň (46. Mičík) – J. Šiška, Marek Šiška (85. M. Hamaň), Matej Šiška, M. Chovančák (88. Romaňák), Belko, Mikulaj, Ťapaják, Juráň, Zemančík, D. Chovančák , ŽK: Matej Šiška

Rozhodovali: Baranček – Kratoň, Bobák