Veľkým prekvapením skončil zápas futbalistov Nižnej na Turci.

Oravská Jasenica doma po Nižnej zdolala najtesnejšie aj Zubrohlavu. Oravská Jasenica doma po Nižnej zdolala najtesnejšie aj Zubrohlavu. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Chlebnice – L. Sliače 2:2 (0:1)

Góly: L. Bakoš, vlastný

Chlebnice začali hneď zostra. V 5. min Zrnčík vysunul Pavla Bakoša, no ten mieril tesne vedľa tyče. Hostia hrozili najmä z protiútokov. V 30. min sa dostali do vedenia. Hosťujúci útočník Uram sa zmocnil lopty a strelou spoza šestnástky prekonal Suroviaka. Oravskí futbalisti mohli vyrovnať o 5 minút neskôr, ale Pavol Bakoš z dobrej pozície minul priestor bránky. V 41. min opäť vystrelil P. Bakoš. Tentokrát síce prekonal súperovho brankára, no toho zastúpil obranca. Aj so šťastím vyškriabal loptu z bránkovej čiary.

Krátko po zmene strán hlavičkoval Zrnčík tesne mimo troch žrdí. V 48. min to strelou z 5 metrov skúšal A. Suľa, ale brankár jeho strelu bravúrne zneškodnil. O 10 minút to domácim konečne vyšlo. Po priamom kope Lukáša Bakoša sa v šestnástke najlepšie zorientoval Michal Oršuliak, ktorého dorážku si hosťujúci obranca zrazil do siete. V 68. min už Chlebnice viedli. L. Bakoš sa krásne zbavil dvoch protihráčov a prízemnou strelou prestrelil gólmana Liptovských Sliačov. Keď sa už zdalo, že domáci si víťazstvo postrážia, odpískal rozhodca v 88. min priamy kop z 20 metrov. Hosťujúci hráč obstrelil múr. Túto strelu Suroviak ešte vyrazil, no na následnú dorážku nemal šancu. Chlebničania predviedli dobrý výkon, no na to výhru nestačilo. JOZEF VAVREČAN

Zostava: Suroviak – Adamec, Petričiak (76. Dedinský), M. Oršuliak, J. Suľa, L. Bakoš, P. Bakoš, Gerát, A. Suľa, Borek, Zrnčík

ŽK: P. Bakoš, Gerát, J. Suľa

Martin B – Nižná 1:5 (1:2)

Góly: Mores 3, Zboroň 2

Zápas začal hneď zhurta, keď si to v 5. min Bútora namieril sám na brankára, ale nepremenil. V 9. min bol faulovaný Móres, o minútu Zboroň premenil pokutový kop a otvoril skóre 0:1. Móres po samostatnej akcii utiekol domácej obrane a skóroval na 0:2. Následne únik zopakoval Zboroň, ktorý centrom hľadal Móresa a ten tesne minul. Domáci si vypracovali šancu v 44. min, ktorú strelou spoza šestnástky aj premenili. Znížili tak polčasové skóre. Na začiatku druhého polčasu sa Nižná opäť rozohrala. Po akcii Zboroň – Bútora – Lajčin obranca domácich v poslednej chvíli odkopol. Domáci si následovne vypracovali loptu a v 66. min nebezpečne minuli pravú tyč. O niekoľko minút si to Zboroň namieril sám na bránu, ale gólman domácich loptu zneškodnil. V 77. min opäť rýchlik Móres utiekol domácej obrane a sám skóroval na 1:3. Móres svoj hetrik zavesil v 88. min po prihrávke Lajčina. V závere zápasu sfaulovali Bútoru a pokutový kop bez zaváhania premenil Zboroň. Nižná po zaslúženej výhre domov odniesla tri body. ĽUBO FUČEK

Zostava: Brčák – Pňaček, Daňa, Zboja, Tomaga, Lajčin, Bútora, Zboroň, Pikna, Mores, Zaťko

ŽK: Pňaček

Prečítajte si tiež: Tvrdošínu priniesol víťazný impulz až tretí tréner Čítajte

Bobrov – Palúdzka 1:2 (1:1)

Gól: Kurják

V Bobrove sa hral zápas, v ktorom domáci, aj keď boli lepší, na body nedosiahli. Po vlažnom úvode z oboch strán prišla prvá vážnejšia šanca od hostí. Táto šanca hneď skončila aj gólom, keď sa v 24. min presadil Uroš Filipovič. Bobrov po inkasovanom góle zatlačil súpera ešte viac do defenzívy. Päť minút pred polčasovou prestávkou domáci aj vyrovnali zásluhou Juraja Kurjáka. Do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu 1:1. V druhej 45-minútovke chceli domáci futbalisti zvrátil vývoj zápasu na svoju stranu. Dvakrát v priebehu niekoľkých minút nastrelili konštrukciu súperovej brány. Niekoľko ďalších dobrých šancí si cestu do brány taktiež nenašlo a v závere zápasu prišiel trest. V 89. min z ojedinelého brejku Palúdzky rozhodol svojím druhým gólom v stretnutí Uroš Filipovič. Hostia tak vyťažili z minima maximum a Bobrov doma podľahol súperovi 1:2. MIROSLAV TRNKA

Zostava: Gočal – Mušák, Kurtulík, Kurják, Backa, Mravec, (80. Kružeľ) Čiernik, Matej Stašák, Michal Stašák (65. Gužík), Melek, Bodorík

Or. Jasenica – Zubrohlava 3:2 (2:1)

Góly: Hollý, Michal Vráb, Feranec – Babinský 2

Derby dvoch oravských tímov začala lepšie Zubrohlava. V 18. min hosťom vyšiel útok po ľavej strane a Dávid Babinský otvoril skóre. Domáci sa však rýchlo otriasli. V 22. min po prihrávke Tomáša Hollého sa dostal k lopte Michal Vráb a krásnym lobom vyrovnal na 1:1. O štyri minúty už domáci viedli, keď sa presadil Tomáš Hollý. Jasenica sa snažila zvýrazniť vedenie, no do polčasu diváci už viac gólov nevideli. Aj po zmene strán sa hralo v daždivom počasí. V 55. min domácemu mužstvu vyšla akcia Mária Madleňáka a Tomáša Hollého, z ktorej Juraj Feranec vyťažil gól na 3:1. Hneď po treťom góle mohli domáci pridať aj štvrtý, no strelu Stanislava Poláka chytil Hellebrandt. Z protiútoku naopak udrela Zubrohlava. Hosťujúci hráči potiahli akciu po pravej strane a krásnu prihrávku pred bránu využil Dávid Babinský gólom na 3:2. V záverečnej polhodine sa Zubrohlava snažila vyrovnať, to sa jej ale nepodarilo a tak po výsledku 3:2 bola v oravskom derby úspešnejšia domáca Oravská Jasenica. JURAJ FERANEC

Zostava domácich: Žofaj – M. Polák. Binek, V. Madleňák, Hvôľka, S. Polák (88. Laštík), Feranec, Michal Vráb, Prielomek, Hollý, M. Madleňák (65. Marek Vráb)

Zostava hostí: Hellebrandt – Miroslav Tomaštík, Majchrák, Gluštík, A. Jendrol (79. P. Jendrol) Prozbík, Mušík, A. Tomaštík, Pienčák, Babinský, Majchrák (70. Matej Tomaštík)

ŽK: Feranec – A. Tomaštík, Matej Tomaštík, Pienčák, Miroslav Tomaštík

Prečítajte si tiež: Banská Bystrica prišla o neporaziteľnosť na Orave Čítajte

Dúbrava – Or. Poruba 0:2 (0:1)

Góly: Gálik, Kolorédy (z 11m)

Hostia začali na Liptove veľmi aktívne. V 7. min sa im podarilo vybojovať rohový kop. Tomáš Jašica odcentroval, jeho center obrana Dúbravy odvrátila nazad k nemu a opakovaným centrom našiel na zadnej žrdi Kristiána Gálika a ten otvoril skóre zápasu. Aj po strelenom góle boli hostia lepším tímom a domácich prakticky do ničoho nepustili. Napriek niekoľkým šanciam však diváci v prvom polčase viac gólov nevideli. V druhom polčase to bola opäť Oravská Poruba, ktorá udávala tempo hry. V 65. min hosťujúci Ján Melicherčík chcel blafákom zvýšiť na 0:2, pri kľučke ho ale fauloval domáci brankár a rozhodca tak nariadil pokutový kop. Ten s prehľadom zakončil Filip Kolorédy a bolo to 0:2. V závere Dúbrava chcela streliť aspoň čestný úspech. Z niekoľkých pološancí ale nič nevyťažili a tak Oravská Poruba zvíťazila po výsledku 0:2. Za predvedený výkon patrí hráčom poďakovanie a potlesk.

VLADIMÍR SOPÚCH

Zostava: Osadský – Greguška, Ján Melicherčík st., Jašica, Gálik, Šípka (54. Ján Melicherčík ml.), Kolorédy, Sopúch, Sokol, Dudáš, Dauda

ŽK: Jašica, Sopúch