Na troch štadiónoch videli diváci päť a viac gólov

Bez straty bodu sú v VI. lige už iba tri tímy. Prekvapujúco je medzi nimi aj Zázrivá, ktorá dokonca ešte ani neinkasovala.

Klin (v belasých dresoch) si doma poľahky poradil so Žaškovom 5:0.Klin (v belasých dresoch) si doma poľahky poradil so Žaškovom 5:0. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Liesek – Novoť 3:2 (0:2)

Góly: Repka, M. Kubás, Kubolek (z 11 m) – Ťapaják (z 11 m), Patrik Jašica

Futbalisti Liesku chceli v prvom domácom zápase novej sezóny odčiniť smolnú prehru z Pribiša. Rozhodujúci gól inkasovali v nadstavenom čase.

Už v 13. min mohol divákov rozjasať Dreveňák, ale dlho otáľal so strelou. Nakoniec prihral Repkovi, ktorého nevydarený pokus skončil v náručí brankára. Novoťania pohrozili o 10 minút. Pekne vystrelil Kocúr, ale Matejčák vyrazil na roh. Hostia v prvom polčase nebezpečne vyrážali do rýchlych brejkov. Po jednom z nich v 28. min prepadol v šestnástke medzi obrancami ich hráč a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si postavil brankár Ťapaják a s prehľadom premenil. V 35. min sa prekľučkoval z polovice ihriska až do šestnástky domáci Martin Kubás. Takisto bol faulovaný, ale tentokrát píšťalka rozhodcu ostala nemá. Novoť pridala v závere prvého dejstva druhý gól, keď sa presadil jej najlepší hráč na ihrisku Patrik Jašica. Jeho nemastná strela prešla Matejčákovi popod telo.

Po prestávke chceli Liesečania urobiť niečo s nepriaznivým výsledkom a lepší začiatok si nemohli ani len priať. Už v 47. min strelil kontaktný gól Repka. Brankárovi vypadla mokrá lopta z rúk a domáci hráč ju pohodlne zasunul do siete. Gól hráčov Liesku ešte viac nabudil a postupne ich tlak gradoval. Vyrovnať mohol v 60. min Matúš Hrkeľ, ale tesne minul. Ten istý hráč v 75. min prekonal brankára, ale gól pre ofsajd neplatil. Diváci sa dočkali vyrovnania v 80. min, kedy peknú akciu zakončil Martin Kubás. Stratený zápas nakoniec domáci futbalisti dokázali dokonale otočiť. V 89. min po faule brankára ukázal rozhodca na biely bod. Loptu si zobral najstarší hráč na ihrisku Kubolek a zariadil pre Liesek tri body. Bojovný výkon celého mužstva odmenili diváci po skončení veľkým potleskom. JAROSLAV GARBIAR

Zostava domácich: Matejčák (64. Kubolek) – Poláček, P. Kubas, Zembjak, P. Hrkeľ, M. Hrkeľ, M. Kubás, Dreveňák, Repka, Žulko, Kaník

Zostava hostí: Ťapaják – Nodžák, Fafejta (71. Rončák), Dominik Michlík (90. Bertovič), Patrik Jašica, Kocúr (71. E. Jašica), Dávid Michlík, Ganobčík, Kapičák, Peter Jašica, Serdeľ

ŽK: Poláček, Zembjak, Repka – Kocúr, Kapičák

Rozhodcovia: Badár – Pavlák, Gerek

Zákamenné – Pribiš 4:2 (2:1)

Góly: Verníček (z 11m), Juriga, L. Večerek, M. Buckulčík – Klocháň, Križan

Zápas sa niesol v réžii domáceho mužstva. Hneď v 16. min hry sa ujali vedenia gólom Mareka Buckulčíka. Zákamenné tlačilo na Pribiš aj naďalej. V 24. min pridal gól aj Tomáš Juriga. Prvý polčas sa tak odohrával väčšinou na súperovej polovici. Zákamenné hostí nepustilo do žiadnych väčších akcií, a tak mali minimálne šance skórovať. Na konci prvej polovice hry Zákamenčania poľavili. Gól zinkasovali v poslednej minúte.

Do druhého polčasu nastúpilo domáce mužstvo s odhodlaním udržať body doma. Pribiš však na 2:2 vyrovnal v 53. min. Napätie však netrvalo dlho. Z rýchleho protiútoku gólovo zakončil domáci Luboš Večerek. Na súperovej strane sa kopal pokutový kop, ktorý sa hráčom nepodarilo premeniť. Hra ďalej pokračovala medzi šestnástkami. Domáci robili nájazdy na súperovu bránku, ale podarilo sa im len niekoľkokrát trafiť žrď. V 75. min Štefan Verníček premenil pokutový kop a zvýšil na 4:2. Hra sa následne upokojila a už sa len dohrávalo. Chcem poďakovať za kolektívny výkon domáceho mužstva a tiež rozhodcom za ich korektný výkon. PETER KOCÚR

Zostava domácich: Klimčík – Verníček, Belicaj, Juriga (80. Urban), Kakus, Kovaľ, L. Večerek, P. Večerek, Florek, M. Buckulčík (60. Magdiak), I. Buckulčík (66. Kostolňák)

Zostava hostí: Drígeľ – Hurák, Klocháň, Nemček, Brtko, Juriga, Sojka, Križan, Jablonský, Cengel, Vraňák

ŽK: Belicaj, M. Buckulčík – Drígeľ, Hurák, Križan, Cengel

Rozhodcovia: Katrenčík – Frančák, Vajdiar

Prečítajte si tiež: Derby v Oravskom Veselom pritiahlo veľa fanúšikov Čítajte

Zuberec – Breza 0:1 (0:0)

Góly: M. Juriga

Pod Roháčmi sa odohral vyrovnaný zápas medzi kvalitnými súpermi. V prvom polčase mali viac z hry domáci. Zuberec však svoje gólové šance nedotiahol do úspešného konca. Hostia takisto hrozili rýchlymi brejkami. Domáci brankár Miloš Pleva však šancu Milana Jurigu zlikvidoval. Zuberec sa aj naďalej snažil nad hrou prevziať kontrolu. Z predného kopu mal šancu aj domáci Dominik Ťapaják, ktorý trafil brvno súperovej bránky, no ani odrazenú loptu nikto nedorazil do siete.

Po prestávke domáci nastúpili s cieľom konečne gólovo zakončiť a rozhodnúť o výsledku. Hostia však úspešne odolávali. V 69. min sa ujala nakoniec vedenia Breza. Skvelým gólom Milana Jurigu otvorila skóre. Zuberčania ostali zaskočení. Do konca zápasu si ešte vypracovali dve gólové šance, ktoré sa im nepodarilo premeniť, a tak prehrali už druhý zápas novej sezóny. Svedomie si môžu spytovať najmä preto, že vypracované šance nedotiahli do konca a nepadol žiaden gól. Pochvalu si zaslúži trio rozhodcov, ktoré prispelo k dobrému futbalovému zápasu. RASTISLAV PETREK

Zostava domácich: Pleva – M. Chovančák (88. Hamaň), J. Šiška, A. Mikulaj, M. Šiška, Jurina (55. Zemančík), D. Mikulaj, Ťapaják (60. Belko), Juráň, Petrek, D. Chovančák (82. Filek)

Zostava hostí: Ľ. Juriga – M. Juriga (90. Betík), S. Juriga, Mordel, M. Matejčík, Florek, Hládek (88. Dudášik), Juriga, Volček, A. Matejčík, Bakoš

ŽK: A. Mikulaj, D. Mikulaj – M. Matejčík, Florek, Volček, A. Matejčík

Rozhodcovia: Baranček – Masarovič, Pobeha

Klin – Žaškov 5:0 (3:0)

Góly: Jendroľ 2, M. Kosmeľ, Mišek, Košút

Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním vyhrať. Od začiatku si vytvárali gólové šance. V 7. min otvoril skóre hry Pavol Jendroľ. Domáci po tomto góle pridali na aktivite a nasledovali dva rýchle góly. V 36. min na 2:0 zvýšil Mikuláš Kosmeľ a následne gólovo zakončil opäť Pavol Jendroľ. Hosťom sa na domácu bránku nepodarilo vystreliť.

V druhej polovici hry mal Klin viac z hry, no vypracované gólové šance nepremenili. Útočné akcie hostí zasa stroskotávali na šestnástke. Domáci však nakoniec vyťažili zo svojho vedenia a v 73. min zvýšil na 4:0 Daniel Košút. V poslednej minúte hry domáci pridali ešte jeden gól Michala Mišeka. Zápas tak skončil čistým výsledkom pre domáce mužstvo 5:0.

Aj keď si hráči boli vyrovnanými súpermi, domáce mužstvo vedelo lepšie zužitkovať svoje akcie. Po 26 rokoch sa k tímu vrátil aj odchovanec Daniel Kosmeľ, ktorý ťahal mužstvo a viedol ho správnym smerom. KAROL VOLF

Zostava domácich: Volf – Majcher, Lacek, M. Kosmeľ (67. Svetlák), Šaštinský (78. Fenik), M. Úradník, Galčík (54. Mišek), Medvecký, Jendroľ (63. Košút), A. Uradník, D. Kosmeľ

Zostava hostí: Ertel – Zvara, Koedam (46. Trnovský), Mikuš, Hanko, Svitko (70. Snovák), Lacko, Farko, Lach, Briestenský, Drigeľ (78. Pavlovčík)

ŽK: Galčík

Rozhodcovia: Kohár – Jančo, Kratoň

Rabča – Zázrivá 0:1 (0:1)

Gól: Drengubiak

Od úvodu zápasu prevzali iniciatívu domáci futbalisti. V siedmej minúte sa dostal do dobrej príležitosti František Masničák, no minul bránu. Hostia zareagovali zvýšenou aktivitou, ale jedna z ich striel v 14. min skončila len na žrdi Poništiakovej brány. V 20. min hostia dostali šancu štandardnej situácie z dobrej pozície. Loptu si postavil Michal Drengubiak a strelou k ľavej žrdi nedal domácemu gólmanovi šancu. Domáci sa po inkasovanom góle otrepali a začali opäť útočiť. Bohužiaľ, ich akcie ku gólu neviedli. Do druhej polovice stretnutia nastúpili Rabčania so snahou niečo urobiť s nepriaznivým výsledkom. Obranu hostí sa snažili prekonať najmä nakopávanými loptami, ktoré obrancovia hostí odkopávali do bezpečia. Po hodine hry mal gól na kopačke František Masničák, no jeho strelu brankár hostí vyrazil na roh. V 65. min vystrelil domáci Jozef Galis, jeho strela však mierila vysoko nad. Rabča si najväčšiu šancu na vyrovnanie vypracovala v 70. min. Po hre rukou v šestnástke hostí bola nariadená penalta. Súboj brankárov však zvládol lepšie brankár Zázrivej, ktorý loptu vyrazil na rohový kop. Rabča si v závere vypracovala niekoľko sľubných šancí, tie ale nevyužila a tak Zázrivej podľahla najtesnejším rozdielom 0:1. JOZEF HAVLÍČEK

Zostava domácich: Poništiak, Chutiak, Brezoňák, Jadroň, Galis, Tisoň, Masničák, Revaj, Gluch, Babečka (53. Joščák), Majerčík

Zostava hostí: L. Kitaš, Mäsiar, Láštic, Lacko (88. Butkaj), Osadský (73.A. Otruba), M. Otruba (90. Daubner), Kralčák (78. L. Zaťko), Drengubiak, T. Kitaš, Mahút, J. Zaťko (46. D. Zaťko)

ŽK: Gluch, Brezoňák – Drengubiak, T. Kitaš

Rozhodcovia: J. Vajdiar – Capko, Mensár

Dlhá nad Oravou – Vasiľov 2:0 (0:0)

Góly: R. Jendrišek, I. Jendrišek

Dlhá od úvodného hvizdu dominovala vo všetkých herných činnostiach. Ambiciózni hostia v prvom dejstve ani len nevystrelili na Šimánkovu bránu. Dlžania však tiež nemali vyložené šance.

Vedenia sa ujali krátko po zmene strán. Po peknej akcii sa presadil Róbert Jendrišek. Aj po tomto presnom zásahu mali prevahu žltozelení. Zúročili ju v 65. min, keď skóroval Ivan Jendrišek. Vasiľov si za celý zápas nevypracoval žiadnu šancu, herne veľmi sklamal. Tri body tak zaslúžene zostali v Dlhej.

FRANTIŠEK BARANIAK ml.

Zostava domácich: Šimánek – D. Capuliak, M. Capuliak (65. Zavoďančík), I. Jendrišek (90. Šeliga), R. Jendrišek, T. Mores, Janota, Kordiak, Maslo (80. Kurčinka), Ťapajna (89. Polák), Dančo

Zostava hostí: Pronaj – Jadroň, Sadžakov, Gustiňák, Otruba, Voška, Baraniak (87. Kušnierik), Ociepka, Dudáš, Škapec, Gemeľa (33. Kubačka)

ŽK: M. Capuliak, R. Jendrišek – Jadroň, Dudáš, Škapec

Rozhodcovia: Bystriansky – Loffay, Pavlák

Prečítajte si tiež: Zubrohlava má prvý bod po návrate do piatej ligy Čítajte

Vavrečka – Or. Podzámok 1:0 (0:0)

Góly: R. Holmík

Prvých pätnásť minút hry mali domáci jednoznačnú prevahu, ktorú však nevyužili a nedokázali z nej vyťažiť gól. Hostia taktiež pohrozili nájazdmi na bránku súpera. Hra sa väčšinou odohrávala v réžii Vavrečky, ale domáci útočníci nedokázali prekonať obranu hostí. Ku koncu prvého polčasu z priameho kopu vystrelil domáci Martin Stolárik, no brankár hostí loptu zachytil.

Druhý polčas začal tlakom Vavrečky. V 51. min otvoril skóre Rastislav Holmík. Ďalej sa vyskytlo niekoľko šancí na oboch stranách, ale obe obrany boli úspešné. V 67. min sa zranil kapitán hostí po strete s vlastným brankárom a hráčom Vavrečky. Z ihriska ho odnášali na nosidlách, ale za čiarou už šiel s podporou trénera. Územná prevaha domáceho tímu nebola korunovaná ďalšími gólmi, a tak sa stav zápasu už nezmenil. Tri body za bojovnosť až do konca tak ostali zaslúžene doma. PAVOL HOLMÍK

Zostava domácich: Jadroň -Tomaštík, Marián Kasan, Stolárik, Michal Kasan, Brišák, Gemeľa, Š. Holmík, Hrubjak, Holub, Sklarčík (41. R. Holmík)

Zostava hostí: Bukna – F. Harezník, M. Harezník, T. Maslo, Peter Holubčík, Jurovčík, Hutko, Gablovič (60. Patrik Holubčík), Mihálik (69. P. Maslo), Medvecký, M. Holubčík (51. Bulvas)

ŽK: Stolárik, Hrubjak – F. Harezník, M. Harezník, Hutko

Rozhodcovia: Bajdich – Melicherčík, Čučka