Hokejisti Liesku predviedli v derby s Trstenou skvelý obrat

Dvanáste kolo bolo mimoriadne bohaté na góly. V priemere videli diváci až deväť gólov na zápas.

Liesek sa dôležitým víťazstvom proti Trstenej udržal v hre o prvú priečku. Liesek sa dôležitým víťazstvom proti Trstenej udržal v hre o prvú priečku. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Oravská Polhora – HK Vavrečka 5:6 (0:3,3:0,2:3)

Góly: Kapičák Patrik, Holubiak Jozef (Kapičák Patrik), Jurášek Peter (Iglarčik Dominik, Piták Dávid), Iglarčik Dominik (Tyrol Štefan, Jurášek Peter), Tyrol Štefan (Piták Dávid) – Ferleťjak Dominik (Ferleťjak Miloš), Ferleťjak Dominik (Madleňák Vladimír), Hrkeľ Miroslav (Ferleťjak Miloš), Ferleťjak Dominik (Hoľma Jaroslav), Hurák Igor (Hoľma Jaroslav), Ferleťjak Dominik (Hoľma Jaroslav, Madleňák Vladimír)

Oba mužstvá začali opatrne. Prvý gól stretnutia padol v 4. min z hokejky Dominika Ferleťjaka. Od polovice prvej tretiny už boli jednoznačne lepší Vavrečania. Zatlačili súpera do pásma a po minútovom kolotoči strelou Dominika Ferleťjaka zvyšovali na 2:0. O 25 sekúnd rozhodený brankár domácich Martin Tyrol inkasoval znovu. Pred koncom tretiny sa v nepremennej samostatnej akcii predviedol ešte hráč hostí Tibor Holubčik. Po prestávke si mužstvá vymenili úlohy a dominovali Polhorčania. V 21. min stretnutia zachytil puk v strednom pásme Patrik Kapičák a v nájazde z pravej strany bekhendom zavesil. Nasledoval ho Holubiak Jozef počas avizovaného vylúčenia. Koncom tretiny už na tabuli svietilo 3:3, kedy domácich do zápasu vrátil Peter Jurášek. V tretej tretine hrali oba tímy naplno. Úvod lepšie vyšiel domácim. Dostali sa do vedenia, ale nie nadlho. Dominik Ferleťjak svojím tretím gólom v zápase potrestal vylúčenie Patrika Kapičáka za podrazenie. Následne si Martina Pribilinca v bráne Vavrečky vychutnala dvojica Štefan Tyrol a Dávid Piták. V 43. min znovu vyrovnal Igor Hurák. Túto hokejovú naháňačku ukončil 33 sekúnd pred koncom zápasu Dominik Ferleťjak delovkou z vrcholu ľavého kruhu pod brankárovu vyrážačku.

vylúčenia: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

HK Slanica – HK Klin 7:3 (2:1,2:0,3:2)

Góly: Večerek Daniel (Kordiak Adam), Bakaľa Ján (Bakaľa Marek), Večerek Daniel (Bakaľa Marek), Večerek Daniel (Matis Dávid), Huľo Roman (Kozák Štefan), Večerek Daniel (Halimovič Peter), Halimovič Peter (Večerek Daniel) – Dubasák Peter (Bolibruch Peter, Pekarčík Jakub), Bolibruch Peter, Demko Jakub

Ako prví udreli hostia. Po šiestich odohraných minútach Peter Dubasák zachytil prihrávku medzi kruhmi a strelou odrazenou od pravej žŕdky otvoril stretnutie. Z vedenia sa však tešili iba pár minút. Domáci vyrovnali a o pár minút sa gólom počas presilovej hry dostali do vedenia, ktoré si udržali až do konca tretiny. V druhej sa strelecky darilo najmä kapitánovi belasých Slaničanov Danielovi Večerkovi, ktorý dvoma gólmi zvýšil na 4:1. Klinčanom vyšiel začiatok tretej tretiny. Peter Bolibruch strelou od modrej čiary prekvapil Matúša Boleka v domácej bráne. Rovnakú gólovú situáciu na opačnej strane o dve minúty neskôr zopakoval Roman Huľo. Po góle ešte na stranu domácich pridali Daniel Večerek a Peter Halimovič. Gólovou bodkou sedem sekúnd pred koncom stretnutia už len upravil skóre na 7:3 Jakub Demko.

vylúčenia: 2:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Prečítajte si tiež: O postupujúcom je rozhodnuté Čítajte

HK Slovan Trstená – HK Liesek 3:4 (2:0,1:2,0:2)

Góly: Pekarčík Martin (Betušťák Adriána), Pekarčík Martin (Barnas Maroš), Betušťák Adrián – Miklúšek Dávid (Baňák Richard, Miklúšek Lukáš), Miklúšek Lukáš (Lieskovský Marek), Šuvada Ján (Baňák Dalibor, Miklúšek Dávid), Šuvada Ján

Tento zápas ponúkol divákom vynikajúci hokej už od prvej sekundy stretnutia. Hral sa rýchly a tvrdý hokej. Nervozita na oboch stranách sa pretavila do vylúčení. To využili Trstenčania na strelenie úvodného gólu. Počas presilovej hry o dvoch hráčov do odkrytej brány zavesil Martin Pekarčík. O dve minúty skóroval znovu strelou pomedzi betóny Martin Pekarčík, keď potrestal ďalšie oslabenie o dvoch hráčov. Ďalej sa hrala vyrovnaná partia. V poslednej minúte tretiny mal ešte možnosť v samostatnej akcii zvýšiť Patrik Gočál. Počas vlastného oslabenia zachytil puk medzi kruhmi, ale nepremenil. V úvodnej minúte druhej tretiny zvonila žŕdka brankára Trstenej. Nedostatok šťastia ale neodradil Dávida Miklúšeka, ktorý si položil Matúša Zaťka a znížil. V 28. min stretnutia rozhodcovia nariadili trestné strieľanie z dôvodu zaľahnutia puku hráčom Liesku vo vlastnom bránkovisku. S chladnou hlavou ho premenil Adrián Betušťák. Minútu pred koncom tretiny znovu znižoval Lukáš Miklúšek za asistencie Mareka Lieskovského. Posledná tretina Trstenčanom veľmi nevyšla. Aj napriek tomu, že brankár Liesku Lukáš Kabáč v niektorých situáciách doslova čaroval. Vo vydarenej akcii vyrovnal Ján Šuvada, ktorý svoju šikovnosť predviedol aj o niečo neskôr v podobe ďalšieho gólu. Po chybe domáceho obrancu našiel medzeru medzi betónmi a svoj tím dostal do vedenia. V 40. min stretnutia sa Liesečania tešili predčasne. Rozhodca gól z dôvodu posunutej brány neuznal a tak dráma pokračovala. V snahe vyrovnať domáci minútu pred koncom zápasu odvolali brankára a vo veľkom štýle potrápili hráčov Liesku. Gól však nedali.

vylúčenia: 9:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

HK Rabča – HK MTS Námestovo 6:3 (3:1,1:0,2:2)

Góly: Bodorík Ján (Skurcoňák Matúš), Skurcoňák Matúš (Gužík Jozef, Oselský Kornel), Koľada Tomáš, Harbut Pavol (Oselský Marián), Gužík Jozef, Oselský Marián – Olbert Igor (Zaťko Marcel), Zaťko Marcel (Jancek František, Kubala Lukáš), Ligas Štefan (Slovík Martin)

V 3. min sa ujali vedenia hráči Rabče. Presadil sa Ján Bodorík, ktorého pred bránou našiel Matúš Skurcoňák. Nepodarené striedanie domácich v podobe menšieho trestu pre hráčsku lavicu následne potrestal vyrovnávajúcim gólom Igor Olbert. Potom sa Námestovčanom herne už veľmi nedarilo. Do konca druhej tretiny inkasovali tri góly. V tretej tretine oba tímy korčuliarsky pridali. V 34. min znížil na 4:2 Marcel Zaťko. Avšak o pár sekúnd znovu vrátil trojgólové vedenie Rabči Jozef Gužík. Potom síce zaznamenal tretí gól Námestova Štefan Ligas, ale už veľmi karty nezamiešal. Záver zápasu patril peknému gólu Mariána Oselského, ktorým minútu pred koncom stretnutia definitívne spečatil výhru svojho tímu.

vylúčenia: 3:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0