Diváci v Dlhej boli svedkami hokejového výsledku

Vedúca Zubrohlava zvládla súboj so susedným Klinom a drží sa na čele šiestej ligy.

V Dlhej videli diváci až 9 gólov. V Dlhej videli diváci až 9 gólov. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Dlhá nad Oravou – Breza 3:6 (2:2)

Góly: Válek 2, Michal Janota – Maťovčík 4, Juriga, Trabalík

Dlhá po hrubých chybách už po prvých desiatich minútach zápasu prehrávala 0:2. Následne domáci prebrali hru a vyrovnali gólmi Daniela Váleka a Michala Janotu. Ostatné šance ostali nevyužité a do konca polčasu už nepadol gól ani na jednej strane.

V druhej polovici hry opäť gólovo zakončil domáci Daniel Válek a zvýšil tak na 3:2. Následne však opäť po chybe Dlhej Breza vyrovnala. Zlomový gól zápasu bol v 76. min, keď na 3:4 zvýšil Ján Maťovčík. Po tomto góle hostia uštedrili Dlhej ešte ďalšie dva a hra tak skončila víťazstvom Brezy.

Zostava domácich: Martin Janota, Michal Janota, Válek, Petričiak, Kukla, I. Jendrišek (57. Korman), Gonos, Capuliak, Maslo, Mores (60. J. Jendrišek), Kordiak (66. Kožienka)

Zostava hostí: Ľ. Juriga, A. Juriga, S. Juriga, Kormanák, Sitárik, Florek, Hládek, Trabalík, Volček, Maťovčík (86. Trabalík), M. Juriga

ŽK: Petričiak, Maslo, Kordiak, Korman – Kormanák, Sitárik

IVAN JENDRIŠEK

Novoť – Zuberec 2:0 (1:0)

Góly: Patrik Jašica, Bjaloň

Domácich futbalistov čakal náročný súper zo Zuberca. Tabuľkovo boli na tom lepšie hráči hostí, ktorým pred týmto zápasom patrila piata priečka. Domáca Novoť má starosti z iného súdka, keďže okupuje posledné miesta tabuľky. Nováčik súťaže potrebuje body ako soľ, čo má stále na zreteli. Nakoniec ostali doma všetky tri. Trojbodový úlovok naznačil prvý polčas, keď sa domáci ujali vedenia po góle Patrika Jašicu. Domáci po zmene strán pridali poistku už po ôsmich minútach, keď na konečných 2:0 upravil Bjaloň.

Zostava domácich: Ťapaják – Pilšák, Rončák, Michlík, Kocúr, Patrik Jašica (79. Mikolajčík), Ganobčík, Nodžák, Bjaloň (88. E. Jašica), Peter Jašica, Mydlár (67. Serdeľ)

Zostava hostí: Kovalčík – Dedinský, Lajčin, Matej Šiška, J. Šiška, Marek Šiška, T. Šiška, Šuriňák, Chovančák, Filek, Romaňák

ŽK: Nodžák, Mydlár – Kovalčík, Dedinský, J. Šiška

ČK: Matej Šiška

MARCEL VARGONČÍK

Prečítajte si tiež: Bobrov dokázal v oravskom derby otočiť nepriaznivý stav (+foto) Čítajte

Or. Podzámok – Vavrečka 2:4 (2:1)

Góly: Harezník, Holubčík – Pleva 3 (2 z 11 metrov), Holmík

Podzámok začal v domácom prostredí zostra. Už v 7. min otvoril skóre Filip Harezník, keď na šestnástke oklamal dvoch obrancov a loptu zaklincoval medzi tri žrde. Najtesnejší stav svietil na tabuli ešte ďalších tridsať minút. Potom sa hosťom po rohovom kope podarilo vyrovnať. Vzápätí nato však Podzámok pridal ďalší gól. Na konto si ho hlavičkou pripísal Holubčík.

Druhé dejstvo patrilo Vavrečke. Hneď v 52. min po odpískanej jedenástke dorovnal Pleva. O pár minút neskôr si domáci mohli opäť vytvoriť náskok, no Filip Harezník pokutový kop nepremenil. Do záverečného hvizdu pridal už skórujúci Pleva ešte ďalšie dva góly, jeden znovu z jedenástky a druhý z brejku v poslednej minúte. Tým uzavrel konečný výsledok na 2:4 a rovnako tak aj svoj hetrik v zápase.

Zostava domácich: Martin Bukna, Matúš Bukna, Maslo, F. Harezník, Mihálik, Kukla, Martin Medvecký, Chromek (35. Michal Medvecký), Holubčík (72. Feranc), Biel (55. Cengel), M. Harezník

Zostava hostí: Holub, Brrčák, Tomaštík, Pleva, Brišák, Masničák, Čiernik, Meliš (46. J. Holmík), Š. Holmík, Revaj (85. Kubík), Korman

ŽK: Maslo, Martin Medvecký, Kukla

ČK: Feranc (po 2ŽK)

JÁN HOLUBČÍK

Pribiš – Zázrivá 1:3 (0:1)

Góly: Brienik – Kralčák, Kitaš, Mahút

Zápas na pôde Pribiša začal vyrovnane, hral sa svižný futbal medzi šestnástkami a brankári boli ohrozovaní len sporadicky. V takomto duchu sa hralo až do 42. min. Po rohovom kope Zázrivej sa domáca obrana nepochopila v pokrytí hráčov a prvý gól bol na svete.

V druhom dejstve sa hráči Pribiša spamätali a zatlačili Zázrivú na jej polovicu. Dobýjali ju až do 67. min, kedy sa im podarilo vyrovnať po peknej spolupráci Juraja Jurigu a Brienika. Domáci chceli pred domácim publikom jednoznačne vyhrať a tak tlačili aj naďalej. Šťastie sa však priklonilo na stranu hostí a tí z jedinej dovtedajšej šance pekným vinklom z 20 metrov po druhýkrát rozvlnili pribišskú sieť. Od tohto momentu vrhol Pribiš všetko do útoku, no skórovať sa podarilo znovu len hosťom. Po prečíslení prihral zázrivský hráč krížom cez šestnástku a uvoľnený Mahút už len doťukol do prázdnej brány. Tri body si tak na konto pripísala Zázrivá.

Zostava domácich: Suroviak, Juraj Juriga, Vraniak, Hurák, Vlček, Bača (75. Dančo), Brienik, Meľo, Klocháň, Jablonský, Jozef Juriga

Zostava hostí: Kollárik, Láštic, Mahút, Lacko, Osadský, Kralčák, M. Otruba (83. A. Otruba), Mäsiar, Kitaš, J. Zaťko (71. Mikolajčík), Drengubiak (88. D. Zaťko)

ŽK: Mäsiar, Osadský, Mikolajčík

ONDREJ MARTVOŇ

Žaškov – Zákamenné 2:1 (0:1)

Góly: Mikuš 2 – I. Buckulčík

V prvom polčase bolo na rozmočenom trávniku futbalovejšie Zákamenné, ktoré si vypracovalo viac streleckých príležitostí ako domáci futbalisti. Premeniť sa mu však podarilo iba jednu. V 4. min skóroval hosťujúci Ivan Buckulčík. Do druhého polčasu vstúpil lepšie Žaškov. Vytvoril si územnú prevahu a po centrovanej lopte sa dorážkou presadil Milan Mikuš. V ďalšom priebehu sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Domácim sa podarilo otočiť stretnutie, keď opäť Milan Mikuš po ďalšom centri zvýšil na 2:1. Ostatné šance ostali nevyužité a Žaškov si tak pripísal dôležité tri body.

Zostava domácich: Ertel, Dudáš, Farko, Svitko, Koedam, Lomáz (66. Snovák), Drigeľ, Pavlovčík, Bakoš, Zvara, Mikuš

Zostava hostí: Klimčík, Večerek, Juriga, Michalica, Kakus, M. Buckulčík, T. Buckulčík, Murín, Godiš (60. Backa), Belicaj, I. Bickulčík

ŽK: Bakoš – Večerek, T. Buckulčík, Belicaj

PETER FARKO

Liesek – Or. Polhora 1:4 (0:1)

Góly: Kubolek (z 11m) – Valko, Žitňák, Plevjak, Skurčák

Domáci nastúpili proti mužstvu z chvosta tabuľky a verili si, že tento zápas bude pre nich malina. Už v 2. min Baňák zakončil hruďou do brankára hostí. Ďalšie dve domáce príležitosti Kolejáka neboli presné, keď najmä pri druhej trestuhodne prestrelil bránu. A za to prišiel trest, keď z následnej šance Polhory otvára skóre Marián Valko. V závere prvého polčasu domáci Kubás ešte napálil loptu do žrde hosťujúcej brány. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním vyrovnať a obrátiť misky váh na svoju stranu. Lenže strely na bránu Polhory boli zablokované obrancami alebo zneškodnené dobrými zákrokmi Košúta. Domáci sa vysunuli viac do útoku, čo Oravská Polhora začala trestať a postupne si vybojovala štvorgólový náskok. Ďalšie góly strelili postupne Žitňák, Plevjak a Skurčák. V 87. min bol hrubo faulovaný v šestnástke domáci Kubás. Nasledovala červená karta a tiež pokutový kop, ktorý premenil Ján Kubolek. Bola to však len kozmetická úprava vysokej prehry domácich futbalistov.

Zostava domácich: M. Vavrek, Dreveňák, Baňák, Kubolek, Hrkeľ, Koleják, Prídavok, Kubás, Chovančák (74. Kaník), Palider, V. Vavrek

Zostava hostí: Košút, Plevjak, J. Berdys, Lacek, Skurčák, Ďubašák, Vanek, Piták, Masničák, Žitňák (83. F. Berdys), Valko (73. Vonšák)

ŽK: Baňák, Kubolek, – Vanek, Piták

ČK: Ďubašák

JAROSLAV GARBIAR

Zubrohlava – Klin 3:1 (2:0)

Góly: Rentka, Pindjak, Babinský (z 11m) – Stahoň

Derby zápas hraný už doobedu ovplyvnil dážď. Domáci boli v úvode aktívni, no vytvorené šance nevyužili. V 19. min po trestnom kope Jendrola sa najlepšie v šestnástke zorientoval Ľuboš Rentka a otvoril skóre. Zubrohlava mohla rozhodnúť už v prvom polčase, no veľa šancí nevyužila. Azda najväčšiu z nich v 36. min Ľuboš Rentka, keď z penalty netrafil bránu Klina. Domáci predsa len do polčasu zdvojnásobili vedenie. V 45. min sa do čierneho trafil Tomáš Pindják. V úvode druhého polčasu boli hostia z Klina lepším mužstvom. V 64. min sa im podarilo znížiť zásluhou Ľuboša Stahoňa na 2:1. Strelený gól hostí nabudil a stále viac a viac podkurovali obrane domácich. No práve hostia boli tímom, ktorý znova inkasoval. V 76. min bol faulovaný domáci Prozbík a druhú penaltu už domáci dokázali premeniť zásluhou Dávida Babinského. Zubrohlava tak po dobrom výkone doma zaslúžene získala tri body.

Zostava domácich: Hellebrandt, Miroslav Tomaštík, Pindjak, Majchrák, Rentka (80. Mušák), L. Gluštík, Pienčák, Prozbík (85. I. Gluštík), Babinský, Jendrol, Václav (88. Matej Tomaštík)

Zostava hostí: Pajta, M. Úradník, Habľák, Kosmeľ, Ganobčík (46. Stahoň), Majcher, Fenik, Jendroľ (40. Medvecký), Mišek, Lacek, Kršák (65. A. Úradník)

ŽK: Lacek, Majcher

JOZEF ZEMANČÍK

Tabuľka 6. ligy

1. Zubrohlava               11        9          0          2          26:10   27

2. Žaškov                    11        8          1          2          21:14   25

3. Vavrečka                 11        8          0          3          31:15   24

4. Klin                          11        7          1          3          20:13   22

5. Breza                       11        5          3          3          27:20   18

6. Zázrivá                     11        6          0          5          19:15   18

7. Zuberec                   11        6          0          5          24:24   18

8. Dlhá                         11        5          2          4          28:24   17

9. Liesek                      11        4          3          4          29:20   15

10. Zákamenné            11        3          2          6          11:19   11

11. Pribiš                     11        3          0          8          9:22     9

12. Novoť                   11        2          3          6          15:31   9

13. Or. Polhora           11        2          2          7          16:26   8

14. Or. Podzámok       11        0          1          10        7:30     1

Najlepší strelci: 15 – Daniel Válek (Dlhá n. Oravou), 14 – František Masničák (Vavrečka), 10 – Tomáš Farko (Žaškov)